| Oanna07 a întrebat:

Buna all, vreau sa fac sex cu iubitul meu cu care am aproape un an. Chestia e ca ma simt pregatita de acest pas urias, sau Asa cred. Am 14 ani. Spuneti-mi si mie cam ce as putea sa stiu la primal contact, cum ar trebui sa se intample si ce ar trebui sa folosesc (ce fel de pzervativ, nevoie de lubrifiant? etc) funda

Răspuns Câştigător
| Gumitzza5 a răspuns:

Buna. Hmm esti cam mica dar avand in vedere ca esti cu el de 1 an si ca esti pregatita fizic, gandeste.te daca esti pregatita si pshihic. Ceea ce vrei tu acum sa faci poate sa te traumatizeze toata viata.Asa ca asigurate ca te iubeste si ca tine la tinehappy. Ce ar trebui sa stii este : sa folosesti un prezervativ Durex Performa sunt cele mai bunebig grin. La lubrifiant depinde de cat de repede te umezesti in vaginthinking Bafta si vezi ce faci:*

22 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

La 14 ani? Te simti pregatita? te-ai documentat un pic sa vezi ca odata inceputa activitatea sexuala incep si problemele? Mai ales la voi la genul feminin? De ce cauti sa iti bati joc de corpul tau la aceasta varsta asa de frageda? Nu te lua dupa sfaturile unor copii asa cum esti si tu, adica lasa-te purtata de val, gandeste-te bine la acest lucru, nu te arunca in ceva de care dupa cate vad nu stii nimic! Uite citeste macar aici cate ceva da?
http://www.kudika.ro/......exula.html
http://femina.rol.ro/....../index.php
Deci ai grija de tine da? papa.

| superdorex a răspuns:

Uite una din dramele care au loc dupa ce te arunci crezand ca acel baiat e iubirea vietii tale http://www.TPU.ro/......ecata-din/

| superdorex a răspuns:

Uite am mai gasit ceva are 15 ani si uite ce i s-a intamplat!
http://www.TPU.ro/......-am-ramas/

| raspunz a răspuns:

Ești încă foarte mică, nu e bine, nu ești matură din punct de vedere psihic și nici fizic, doar pentru că ai menstruație nu înseamnă că ești pregătită pentru asta. Nici nu e sănătos, ai risc crescut de a face cancer de col uterin. În plus la 14 ani nu știi dacă ai să mai fii cu el peste ani de zile, este prea devreme să îi oferi un lucru preșios, virginitatea ta. Așteptă până mai crești, pe la 17-18 ani este perfect. Dacă vrei să începi mai devreme atunci documenteză-te despre sex înainte de orice. Dar nu ceda la presiunile lui decât dacă ești sigură că ești pregătită de asta. Nicio metodă contraceptivă nu e sigură 100%, iar tu nu ești pregătită nici de un copil nici de o întrerupere de sarcină. Dacă totuși vrei să începi acum, atunci fă-o cu prezervativ întotdeauna, pentru a nu lua boli cu transmitere sexuală și pentru că este una din cele mai sigure metode contraceptive.
Citește și răspunsurile astea, sunt de la mine pentru fete care sunt cam în situația ta. Sper că te vor ajuta.
http://www.TPU.ro/......-nu-vreau/
http://www.TPU.ro/......propus-sa/
Numai bine!

| Amelya02 a răspuns:

Esti mica si proooasta! o sa regreti ca iti incepi viata sexuala devreme!

| ConnstanntiN a răspuns:

Lasa-te purtata de val happy stie el ce sa faca (banuiesc ca nu e si el virgin) lasa-te surprinsa si nu te speria, sa fii relaxata si spune-i partenerului sa fie bland si tandru, primul contact sexual pentru o fata poate sa fie marcant intr-un mod placut sau neplacut si asta i-ar putea influienta vaita sexuala dupa caz. Deci... vrem sa te simti cat mai bine nu? big grin (sa ne spui si noua cum a fost dupa)

| beautifulkiss a răspuns:

Doamne cand vad ce raspunsuri primesti..."lasa-te purtata de val", etc.ei te incurajeaza sa o faci, dar nu o face.
Draga mea esti mult prea micuta pentru asa ceva.De ce toate fetele din ziua de azi isi distrug copilaria?
Iti distrugi copilaria.Esti prea mica.
Tu spui ca esti pregatita, dar nu esti, si dupa ce o vei face iti vei da seama ca e prea tarziu si ca ar fi fost mai bine sa nu o fi facut.
Nu o face!
Dupa 18 ani esti pregatita fizic si in majoritatea cazurilor si psihic.
Vrei sa ramai insarcinata?
Oricat de mult te-ai proteja.riscurile sunt la tot pasul.
Draga mea nu o face, ai face o greseala imensa.
Numai bine si ai grija de tine si sper sa iei alegerea corecta.

| Alexandru0007 a răspuns:

Nu face sex acum.chiar asa tare iti doresti? mai asteapta un an doi macar

| Rucsiii a răspuns:

Omg. la 14 ani te simţi pregătită.de fapt crezi că eşti pregătită! Nu înţeleg de ce te grăbeşti, ai toată viaţa înainte pentru. aşa ceva şi virgină nu mai poţi redeveni.
În orice caz să nu uiţi de prezervativ şi lasă-te îndrumată de el in caz că are experienţă.

Răspuns utilizator avertizat
| Metempsihoza a răspuns:

Mai, eu te inteleg ca tii la el si te simti pregatita s-o faceti... dar ai putea avea probleme mai tarziu daca te grabesti cu chestia asta, asteapta inca 2-3 ani, pentru binele tau

| Delicv3nt a răspuns:

Ce pregatita are 14 ani laughing ce va face la 17 laughing)?

| Kosmin19 a răspuns (pentru Delicv3nt):

Cine stie... laughing)

| IouKnowIt a răspuns:

Poi din cate stiu cand esti dezvirginata e destul de dureros placerea in sine apare dupa al2lea al3lea contact sexual. Trebuie sa folosesti prezervativ iti va fi mult mai usor si nu risti sa ramai nici insarcinata. Dar si mai bine ar fi sa nu iti incepi viata sexuala de la varsta asta.

| Oanna07 explică:

Imi pare rau pentru greseli dar nu scriu foarte bine pe tableta

Răspuns utilizator avertizat
| edihrubiak a răspuns:

La 14 ani tu vrei sexrolling on the floor) ce sa mai zicem la unu de 8rolling on the floor

| edihrubiak a răspuns:

Eu am 12 si imi vad de scoala si de restul si ai face bine sa faci si tu asa.

| spek a răspuns:

Deci let`s go... oana tie chiar iti pasa raspunsurile dp TPU? Nu fii eu!big grin fa ce crezi ca e mai binewinking

| emidin20 a răspuns:

Hmmm ce sa iti zic daca esti buna gandeste-te bine nu te lasa asa usor lasa-l pe el sa faca primul pas si dai peste nas si spune-i NU(daca ai un corp frumos ar fi urat sa incepi de la varsta asta). Daca nu esti buna fa-o acum ca nu stii cand te mai gasesti sa te simti binewinking! Te pup, ai grija de tine :*

| GabY_9732 a răspuns:

Fatuco nu te apuca de asa ceva de la varsta asta, nu iti strica viata, mai ai timp destul si tu te gandesti de pe acum...mai asteapta 1-2 ani depinde.si daca el ti-a sugerat poti sa-i spui ca e un nimeni, un om inteligent nu ar sugera asa ceva unei persoane asa tinere

| IceBogdan a răspuns:

Mu e asa urias pasul stai linistita si nu trebuie sas sti prea multe, lucrurile vin de la sine, ai sa stii la momentul potrivitwinking