| lexXo a întrebat:

m-am culcat cu iubitul meu dupa o relatie de vreo 7 luni. cand m-am culcat cu el si-a dat drumul afara. de multe ori l-am intrebat daca am vreun motiv sa-mi fac griji si el zice mereu" nu, in niciun caz, nu mi-am dat drumul in tine" ce credeti daca nu si-a dat drumu in mine trebuie totusi sa ma ingrijorez? funda:*

Răspuns Câştigător
| Alcyon a răspuns:

Asculta de mine: niciodata sa nu te bazezi pe altii. Nu e corpul lui, e al tau. Daca se-ntampla ceva, tu o sa ai de suferit. Nu mai face sex neprotejat ca e riscant. Baietii elimina cand sunt excitati, un lichid incolor care poate sa contina spermatozoizi. Prin urmare sex neprotejat=posibila sarcina

10 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Pai daca termina in tine ramaneai insarcinata... vrei asta?

| Danysan a răspuns:

Categoric e prea tampit sa creada ca daca nu isi da drumu nu poate sa te faca sa regreti.El a auzit de Lichidu Preeajaculator.Sau e ceva nou pentru el? Ai mare grija!

| HueyFreeman a răspuns:

Prezervative, ai auzit de ele?

| Cristiann25 a răspuns:

Am o intrebare dar te rog sa-mi raspunzi sincer si tu si restul care sunt asa ca tine.De ce sunteti speriate ca de bombe in legatura cu chestia asta? Toate fetele isi terorizeaza iubitii dupa ce o fac"oare am ramas" oare oarestraight face!

| lexXo explică (pentru Cristiann25):

Sa fiu sincera la mine nu conteaza asa mult varsta pe care o am, cu toate ca e destul de mica, cat conteaza comportamentul parintilor. nu ma inteleg deloc cu ei si sa fiu sincera mai mult de asta am facut-o m-am gandit ca poate ma voi simtii altfel. ca poate o sa devin mai indiferenta la ceea ce imi zic parintii (care nu se comporta deloc ca unii) sad acum trebuie sa-mi vina menstra trebuia azi da nu imi veni si iar ma cam ingrijorez sad

| Cristiann25 a răspuns (pentru lexXo):

Eu m-am saturat de chestii de astea.De aia nu e bine sa o faci cu fete de 15-16 ani ca dupa te dispera cu chestiile de genu "sunt insarcinata?","imi intarzie CM" etc.Pai de aia va si intarzie ca sunteti prea stresate! Daca nu sunteti pregatite, nu sunteti informate si va e asa frica atunci la ce o mai faceti ma? Chiar nu va pot intelege ce e in mintea voastra.O faceti si dupa sunteti disperate daca ati ramas.

| RAY a răspuns (pentru lexXo):

Pacat ca nu faceti ore de sexologie in scoala, tu poti face sex timp de 25 de zile cat vrei doar 5 zile esti fertila atat, si atunci doar intre 24 si 48 de ore, la varsta ciclu difera de la 4 la 6 saptamani asa ca nu te ingrijora totusi ea medicamente sunt anticeptionale si scapi de griji,fa sex nu te abtine in a face sex, sexul este scopul omului, scopul tuturor vietatilor de pe pamant, sexul are efecte de calmare, gandeste pozitiv

| C8 a răspuns (pentru RAY):

Pacat ca nici tu n-ai facut (sau n-ai fost foarte atent)... Perioada potential fertila este mult mai extinsa decat afirmi tu, vezi de exemplu urmatoarea schita: http://upload.wikimedia.org/......e3.svg.png

| Hαppiηеss a răspuns:

Chiar daca nu si-a dat drumul in tine exista un oarecare risc, pentru ca inainte de ejaculare baietii elimina lichidul preejaculator care cotine spermatozoizi, acum depinde si daca te aflai in perioada fertila.
Pe viitor evita pe cat posibil sexul neprotejat.

| ciocolatacupiperrosu a răspuns:

NU. Cum poti ramane insarcinata daca nu a ejaculat "in tine"?