| RedKiwi a întrebat:

Dau funda so please help. Deci eu sunt Ruxy am 17 ani si asa incepe poveste mea acum un an am cunoscut un tip de 36 de ani, el este patronul clubului in care merg eu a fost un fel de atractie la prima vedere ce am simtit-o unu pentru altu am facut schimb de nr de telefon, cand mergeam acolo imi dadea bautura si tot ce vroiam,, din partea casei " nu ma lasa niciodata sa platesc. M-a invitat odata in oras si de atunci am ramas impreuna. Pana atunci nu am cunoscut niciun tip ca el care stie sa se poarte si care sa ma iubeasca atat. Acum 3 luni jum mi-am inceput viata sexuala cu el, a fost foarte tandru si delicat incat nu pot sa cred ca nu am simtit nimic(decat placere), si nici nu mi-a curs sange. Ne intelegem minunat si ne iubim foarte mult, este tot ce mi-as putea dori. De curand mi-a facut cadou o masina pe care nici macar nu pot sa o conduc, bine de fapt este pentru mine sta in garaj deoarece eu n-am acceptato sa zic asa, iar acum o saptamana am fost intr-o mini vacanta cu el. Atunci m-a cerut in casatorie si mi-a facut cadou un superb inel. Problema e ca eu nu vreau sa ma casatoresc adica am 17 ani vreau sa ma distrez sa merg la facultate nu sa stau sa fac copii si sa stau acasa. Il iubesc mult mi-ar placea sa imi petrec restul vietii alaturi de el dar totusi sunt prea mica pentru asta. El a inceput sa se gandeasca la chestii pentru nunta si sa fie dupa ce implinesc eu 18 ani. Parintii nostri se cunosc si sunt de acord, nu ar fi nicio problema dar eu intodeauna am zis ca o sa ma casatoresc dupa 30 de ani. Nu stiu ce sa fac? Ma gandesc ca poate peste 10 ani o sa regret ca nu am incercat sa imi fac viata asa cum am vrut. Si mi-e frica ca nici nu o sa dureze prea mult relatia avand in vedere diferenta mare care este intre noi chiar daca ne iubim si ne intelegem de minune. Voi ce ati face in locul meu? Eu intodeauna mi-am dorit sa merg la facultate la regie si sa plec din romania si sa imi fac un viitor in alta parte dar daca aleg sa raman cu el atunci aleg sa traiesc in romania ceea ce mie nu imi prea convine. Am ajuns intr-un punct in care simt ca ma depasete situatia si chiar nu stiu cum e mai bine?

Răspuns Câştigător
| VogueB a răspuns:

E vremea la care tu vei zbura, dar omul asta iti taie deja aripile.

28 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Mai daca tipul e destept ar trebui sa ceara un prenuptial.Ar fi culmea ca dupa ce da ortul popii sa ramana toata averea unei singure persoane. O sa devii ceva de genul:vaduva veselabig grin
Esti mult prea tanara pentru a sta cu un tip atat de mare. 21 de ani diferenta isi vor zice cuvantul
Daca esti pe interes da-i tot inainte, daca tii la tineretea ta mai gandeste-te

| Floreenofficial a răspuns:

Faza e ca el e deja la o varsta inaintata daca ma intelegi, adica e tanar inca laughing, dar la 36 de ani toata lumea vrea o familie si un copil.si sa vezi mai incolo ce te va presa... e cam mare diferenta de varsta.parintii tai trebuie sa stie de el straight face

| Vizitiul a răspuns:

Asta-i o telenovela de pe Acasa Tv, nu? Hai, zi, cum se numea?

| TąNyą a răspuns:

Dacă-l iubeşti discută cu el spune-i că tu nu vrei să stai în România să faci facultatea şi poţi să te şi distrezi şi să fi şi soţia lui gândeşte-te că el deja are 36 de ani vrea o familie nu te-ai gândit la asta înainte?

FantaSZy.

| tyana a răspuns:

Am ramas fara cuvinte.Ma intreb ce fel de mama ai daca e de acord sa ai o relatie cu un barbat de varsta ei probabil si nu numai atat, accepta chiar si casatoria cu el!
Draga mea traieste-ti viata, copilareste cat poti de mult, studiaza si fa-ti o cariera prin propriile forte nu deveni sclava banilor cuiva.Implineste-ti visele legate de viitorul tau in asa fel incat atunci cand ai sa ai 40 de ani si ai sa privesti in urma sa fii mandra de tine, de ce ai realizat!
Iar din punct de vedere sentimental viata ta abia a inceput! Iti dai seama ca peste 5 ani inima ta va bate cu siguranta pentru altcineva? Ai varsta la care trebuie sa cunosti oameni nu sa iti inchizi viata intr-o casnicie!

| swet girl 22 a răspuns:

E super ok ca va iubiti si va intelegeti dar ai dreptate, estii mult prea tanara.si eu am fost intr-o situatie asemanatoare.am fost cu un baiat cu 9 ani mai mare decat mine si incepuse sa fie autoritar adica el isi facea planuri de casatorie si de plecare iar eu ma lasam amagita de el.insa ai mei miau deschis ochii si am pus punc relatiei.acum ma simt ok sunt libera sa fac ce vreau.la fel si tu ar trebui sa te gandesti ca ai doar 17 ani si cu anii astia nu te mai intalnesti, acum trebuie sa te distrezi, sa urmezi o scoala, etc. el la 36 de ani a trecut prin toate astea, sia trait cum s-ar spune viaata, acum ar trebui sa te lasa si pe tine sa te distrezi/mai bine renunta la relatia asta, te asigur ca nu o sa ai un viitor stralucit, orice barbat la inceput e tandru, romantic etc dar pana la urma iti dai seama ca nu tot ce zboara se mananca.

traiesteti viata! bafta sper sa t ajut

| cosmina16 a răspuns:

Deci... parintii tai accepta aceasta casatorie doar pentru banii lui.
poti spune ce vrei dar sunt sigura ca asta e... daca mama ar afla la 17 ca nu mai sunt virigina cu baiatul de care sunt de 4 ani si care are aceiasi varsta ca a mea ar innebuni.

tu ar trebui sa continui liceul, apoi o facultate si apoi poti sa faci ce vrei tuwinking

sau... te mariti cu el la 18 ani, renunti la liceu ca doar na iti da el bani, ii faci si vreo 2-3 copii, totul roz si bine pana pe la vreo 20 de ani cand i se pune lui pata pe alta de 17 ani si divorteaza de tine si te lasa

Cum ti-ai continua viata asa? cu 3 copii si fara liceu terminat? ce viitor ai avea?

Cel mai bine fa-ti singura viitorul. nu te lasa pe banii nimanuiwinking

Nici macar pe cei a lui mami si a lui tati!

| chocolatte a răspuns:

Gandeste-te bine ce vrei sa faci, eu iti zic sa nu te casatoresti de la varsta asta pentru ca sigur o sa regreti mai tarziu! Eu pot spune ca sunt intr-o situatie asemanatoare cu a ta ma refer la diferenta de varsta dntre mine si prietenul meu doar ca el nu e asa bogat cu ii al tauwinking dar noi momentan nu avem planuri de casatorie, am vb si despre asta la inceputul relatiei dar ia-m zis ca vreau sa termin facultate inati sa devin independenta din pun de vedere financiar si sa stiu ca am realizat ceva in viata prin proprile forte! M-a inteles perfect cand i-am spus ca nu am sa ma casatoresc la 20 de ani pentru ca vrea el si sa cresc copii plictisindu-ma ingrozitor acasa! In cel mai fericit caz o sa ma mut cu el peste vreo 2-3 ani si apoi vom vedea cum merg treburile! Asta te-as sfatui si pe tine sa faci sa ii spui ca vrei mai inati sa termini studiile sa fi independenta si apoi te vei muta cu el sa vezi cum merge traiul la comnu cu el, daca a asteptat si nu s-a casatorit pana acum mai poate astepta inca 5 ani cel putin daca chiar te iubeste si vrea sa iti fie bine cu adevarat atunci te va astepta cu placere si te va cuceri in continuare!

| dodobymy a răspuns:

Eu zic ca nici unu care o sa-ti dea un raspuns no sa poata sa decida in locul tau ce sa faci. Parearea mea e sa faci ce iti ghideaza inima e bine ca parinti nu sunt impotriva relatiei si el are grija de tine, se poarta frumos adevaru e ca diferenta de varsta intre voi e destul de mare dar nu asta conteaza conteaza ce simtiti unu pentru altu ar fi bine sa discuti cu el sa mai astepte si el 3-4 ani sa faci o facultate stiu e foarte mult de asteptat dar cine stie...Sau mai e o solutie acepta casatorestete cu el faci o facultatate si vezi ce iti rezerva viitoru daca te casatoresti asta nu inseamna ca gata nu mai faci facultate, faci numai copii, faci numai curatenie sau nu stiu ce dar inca odata iti zic numai tu decizi ce vrei sa faci cu adevarat eu sper sa faci alegerea potrivita si sa ai succes in viatawinking inca ceva niciodata nu poti sti daca el o sa-si mute afacerea in afara acum depinde de tinewinking

| pacalici a răspuns:

Du-te tare si nu mai pune antrebari de genul asta. Eu cred ca iubesti bani ca daca nu avea bani nu stateai u cu el si nici parinti nu te lasau sa stai cu el astea sunt povesti de adormit copii.

| vasiledumitru a răspuns:

Eu zic sa faci fapte bune, si sa te rogi la Domnul sa iei o decizie buna.

| Bebis...₣ẹbℓẹŧsea Įu' Sasuke:> a răspuns:

Cand spui ca esti cam mica pentru a te casatori cam ai dreptate si el ar trebui sa inteleaga.macar sa astepte sa termini o facultate si sa iti faci si tu o cariera.ati putea locui impreuna dar fara acte deocamdata pentru ca mai tarziu sa nu se ajunga la divort...ar trebui sa fie de acord sa accepte sa faci si tu ceea ce iti place.Nu prea am experienta cu asa ceva. dar sper sa te ajute putin ce ti'am spusconfused

| LookBehinD a răspuns:

Mai asteapta pana la 25 de ani. Daca te va tine pana atunci, inseamna ca te iubeste. Daca nu, inseamna ca nu te iubeste.Insa gandeste-te ca ai toata viata inainte.
Deci mai asteapta, nu face pasul asta!

| Alëxąndŕą a răspuns:

Nu te casatori cu el ai o viata nu trebuie sa stai acasa cu copii sunt sigura ca te va intelege daca se va desparti de tine ca ma rog ce crezi ca relatia va dura mereu? se va desparti de tine

| Domyno a răspuns:

Sa-mi bag eu ceva (scuze expresia), dar nu stiu daca sa rad, sau sa ma uit ciudat, sau sa raman cu gura cascata! Tu 17, el 36, iti face cadou o masina, parintii sunt de acord! Deci daca e adevarat ce ai zis tu, in primul si in primul rand iti spun ca mama ta si tatal tau au esuat ca si parinti, fara nici o discutie!
Normal ca pentru tine e raiul pe pamant, dar totusi, e diferenta intre voi de 19 ani, Na ce sa zic, intr-adevar dragostea nu are varsta, dar... e prea ciudata intreaga situatie! Daca el deja incepe cu maritisul si copii, adios viitor, fii sigura ca vei regreta pe viitor! Nu conteaza ca el are bani pana si in urechi, si te va intretine pana ce moare el, iti va parea rau pentr faptul ca tu nu ai realizat nimic, nu ti-ai urmat visul de a regiza.

Crede-ma sunt inca in situatia in care nu stiu ce sa cred despre asta! Sper sa ai parte de sfaturi mai bune de la altii, ca eu sunt in ceata!

Bafta si ai grija nu o da in barawinking

| Razvan_8265 a răspuns:

Uite b stiu cum este sa iubesti este un sentiment placut cate o data dar gandeste-te putina la diferenta asta de ani el in curand o sa vrea un copil si sa te casatoresti cu el nu cred ca e cazuu sa faci chestia asta daca il iubesti si el te iubeste pe tine ii spui daca poate sa te astepte cativa ani pana te realizezi tu si esti dispusa sa te casatoresti cu el si sa faceti un copil cum ai spus esti tanara ai 17 ani ai toata viata inainte cautati unu de varsta tawinkingscuze de ortografie da ma cam grabescbig grin

| Maya. a răspuns:

Felul in care ai povestit parca da la o parte si diferenta de varsta de aproape 20 de ani.

Eu una te sustin, sa nu te casatoresti decat dupa 25 ani, dar gandeste-te si tu ca el e adult in toata firea si e normal sa se gandeasca la o posibila casnicie.

In locul tau as mai astepta macar 2 -3 ani, si l-as convinge ca inca nu te simti pregatita.

Acum mai e si a doua chestie la care nu pot sa nu ma gandesc:tu il iubesti pe el, sau iubesti ce iti da el? vacante, plimbari, masina, inele?

Gandeste-te si la asta si analizeaza mai bine situatia.

Iti urez mult mult succes, si astept sa vad reactia ta la raspunsul meu, imi poti trimite un mesaj pe privat!

| KatVonB a răspuns:

Tu vezi`ti de facultate, si gandeste`te la viitorul tau... dar daca tu cumva vrei ca viitorul tau sa fie : copii, casatorie, certuri, etc.treaba tawinking

| andreeada a răspuns:

Buna! Bine spus e doar atractie! Nu te arunca cu capul inainte ca o sa regreti!

| -TattO- a răspuns:

Jura tu ca nu te atrage ca are bani si iti ofera tot. daca nici asta nu te face putin fata cu fite... esti dusa rau.
deci,,, banii rulzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

| Dania_7831 a răspuns:

Wow! Nu multi parinti sunt de acord multi zic "Ar putea sa-ti fie tata!" sau chestii de genu'. Dar in fine, nu asta conteaza. Eu zic totusi sa nu faci prostia asta, sau daca o faci, sa ii spui si lui ca o sa vrei mai multa libertatea, ca nu vrei copii de acum, ca vrei sa mergi la facultate etc. Daca te intelege, bine, daca nu, ramaneti doar iubiti deocamdata!winking

| Imonettex a răspuns:

Draga mea, ai spus ca ti-ai inceput viata sexuala. E destul de ok pentru varsta ta. Dar cu un om in toata firea?! Eu am o vaga presimtire ca e un proxenet.Cu atat mai mult ca ai spus ca este patronul unui club.Esti tanara, traieste-ti viata si da-l naibii de profitor. Te cucereste cu o masina, cu un inel...si dupa ce te ia de sotie, trebuie sa ii speli, sa ii calci, sa ii faci mancare si sa ii mirosi picioarele puturoase. Asculta-ma, pentru ca nu iti vreau raul. Dumnezeu sa te ajute sa alegi calea cea buna.

| dascalu_7622 a răspuns:

Din ce comentarii am citit, mi-a venit rau.nu stiu dca sa ma abtin sau sa iti spun ce gandesc. fa-i cea ce simti tu, cea ce crezi ca e bine pentru tine si pentru viitorul tau, cantareste si balanseaza fiecare idee si sigur nu vei da gres.in plus nu te gandi la regret, tot e vei face va face parte din decizile tale. tu sti cel mai bine, nu cred ca"eu sobra"sau "maya"si ceilalti iti vor da un raspuns concret si corect, eu te sustin, si nu pentru amarata aia de funda care nu valoreaza a dracul nimic, ci pentru ca am cunostinte asemanatoare care se iubesc inca din liceu si sunt inca fericiti chiar la 50 de ani, mi se pare ciudat ca esti nehotaranta! pai? pune punctul pe i si fai cea ce simti, stiu ca e greu dar nu-i mai intreba pe cei din jur.gandeste-te ca toate au un inceput, poate ca asta e inceputul! din cate ai povestit tu, sincer pare o intreaga telenovela, eu sincer vad un viitor in aceasta relatie dar nu face ce zicem noi doar ce sti tu, ce simti tu! cat despre varsta...nu conteaza intre parinti mei e o diferenta de 12 ani, deci nu conteaza, pana la urma iubirea e cea ce conteaaza ca degeaba sunteti de aceiasi varsta daca iubirea e in pom.

| Vlad_1383 a răspuns:

Deci eu te cred 100%winking nu-ti fa griji eu iti propun asa casatorestete cu el! Dar nu fa copii decat la sfarsitul facultatii si daca pleci in alta tara rogal sa vina cu tine la caminsa sau sati afca vizite... eu iti propun sa accepti pentru ca altu nu mai gasesti si apropo "eu sobra " tu nu erai de fata asa ca... TACI DIN GURA x-(! Singura problema e sa nu faci copii decat dupa ceva timp crede-ma, reklatii sexuale poti avea in fiecare noapte atata timp cat folosesti anticonceptionale si el prezervative! Si crede-ma dupa ce vei avea copil o sa il iubesti mai mult ca ochi din cap :X si o sa uiti de tot numai ca sal afci pe el si pe sot fericit happy crede-ma si e bine ca sunt de acord parinti happy asa ca iti urez noroc bye si nu uita ceti spun acum : Cu calm si rabdare se rezolva toate. thumbs up

| ⋆☆•♥ღ♫bubulicky♫ღ♥•☆⋆ a răspuns:

Eu zic sa incepi sa fii o femeie credincioasa

| ⋆☆•♥ღ♫bubulicky♫ღ♥•☆⋆ a răspuns:

Minciuna este un pacat ft mare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaaa. da il iubesti nu? nu banii lui ci pe el. daca nu avea bani si nu te imbrobodea bine tot asa il iubeai.vaaai ce poveste credibila si moderna.mai stiu si altele. dinu patriciu, monica si irinel, petre roman.heeiii neicusorule. ce viata. e nasol ca trec anii.

| RedKiwi explică:

Nu sunt materialista si niciodata nu voi fi. Chiar daca era foarte sarac las fi iubit pentru felul in care se poarta cu mine, pentru ca stie sa ma faca fericita si reuseste sa scoata tot ce e mai bun din mine. Prin felul lui de-a fi m-a cucerit nu cu banii lui big grin