| stegsnsb37 a întrebat:

De ce fetele raman insarcinate daca fac sex neprotejat, iar barbatul nu ejaculeaza in ele. Daca barbatul nu ejaculeaza inainte de a face sex, aceasta poate ramane?

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

"De ce fetele raman insarcinate daca fac sex neprotejat, iar barbatul nu ejaculeaza in ele"

pe scurt, pentru ca o fac neprotejat, de aceeawinking

"Daca barbatul nu ejaculeaza inainte de a face sex, aceasta poate ramane? "

nu are logica multa intrebarea, dar da, 'poate ramane', iar daca formulai fara acel 'nu' adica "Daca barbatul ejaculeaza inainte de a face sex, aceasta poate ramane? "
da, poate ramane si in acest caz!

| Madaxo97 a răspuns:

Orice ejaculare poate lăsa o femeie gravida, nu contează daca e înainte sau dupa sex, sperma e la fel mereu, acel lichid conține spermatozoizi mereu, nu contează de cate ori ejaculează

| iliiiinca a răspuns:

De la lichidul preejaculator care contine destui spermatozoizi. sexul neprotejat e plin de riscuri

| stegsnsb37 explică (pentru iliiiinca):

Am inteles ca acesta contine spermatozoizi DOAR in cazul in care a avut loc o masturbare cu cateva ore inainte

| Madaxo97 a răspuns (pentru stegsnsb37):

Contine oricum spermatozoizi, indiferent daca a avut sau nu loc o masturbare înainte

| CatalinMihai1989 a răspuns:

În primul rând acel lichid care se scurge este din cauza barbatului. Atât timp cat tu NU strângi penisul de la baza, iar aceasta strângere nu se duce spre preput ( capul penisului) nu va ieși nimic.
Totuși, dacă stai cu penisul până în ultimul moment de a ejacula, riști ca prima lovitura să o dai în vagin.
Mulți bărbați nici măcar nu îți dau seama când le vine prima ejaculare.

La relația mea de 13 ani, de 8 o facem neprotejati și fără pastile, dar mereu am știut când vine prima ejaculare și am scos-o.
Totul tine de experienta!