| marinela92 a întrebat:

va rog frumos sa ma ajutati si pe mine cu un sfat. sunt foarte indragostita de un barbat si de fiecare data cand vinesa vorbeasca cu mine eu ma uit in alta partea deaorece ma simt foarte ciudat in preajma lui si nu stiu cum sa scap de asta laughing)

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Indragostita mea draga!happy
Raspunsul asta il scriu cu zambetul pe buze,treci prin clipe minunate si micul tau chin este unul din cele mai dulci,crede-ma!
Si daca nu-l poti privi in ochi, nu-i o problema, fa-o in stadii progresive.
Incepe prin a-i privi mainile, pana te obisnuiesti cu ele, pana le poti privi fara mari emotii.Pe urma, urca in zona pieptului si la umeri.Cand te vei simti confortabil sa-i privesti si umerii,incearca sa treci si la fata.
Priveste-i barbia,buzele,incet,incet,vei ajunge si la ochi.
Procesul pare lent in descriere,dar in practica poate fi oricat de rapid vrei, tu trebuie sa te simti comod.
In plus, un mic amanunt. Ochii plecati n-au suparat inca pe nimeni, dimpotriva incita la curiozitate, la intrebari fara raspuns...
Mi se pare minunat sa fii indragostita!happy

| がさいゆの a răspuns:

Buna.Nu te mai teme.Fa-ti curaj si cu o sfortare, poti face in asa fel incat sa reusesti sa te uiti in ochii lui.Incearca sa nu te mai gandesti la nimic, deoarece tu poate nu gandesti pozitiv.Incearca,si iti va reusi.Nu trebuie neaparat sa zambesti.

| FazzaNica a răspuns:

Uite din indepartare la ochii lui fara sa teobserve el atunci te vei deprinde cu asta si il vei putea privi si de aproape in plus vorbiti mai mult atunci cu siguranta ve-i avea curaj sa-i privesti ochii

| TheUltimaTeHack a răspuns:

Paaaaai...poti sa vorbesti cu el(gaseste lucruri in comun sau despre...)

| Wanted4life a răspuns:

Vrei sa iti dau un sfat prietenesc? lasa-l pe el si vino la mine. Iti acord eu toata atentia din lume happy