| user12345555 a întrebat:

Salut!
Acum 2 zile am încercat să fac sex pentru prima dată cu iubitul meu, am încercat să o luăm ușor deoarece mă durea destul de rau.
Penisul a intrat cam până la jumătate în mine, dar nu am mai rezistat la durere. Acum încă mă doare, nu la fel ca în timpul sexului dar simt durere si o presiune. E normal să simt asta chiar si la 2 zile distanță? în cat timp ar trebui să nu mai am vreo problemă?

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

El nu ti a facut preludiul lung, tu nu ai avut orasm si nu te ai simtit satisfacuta, el este un boui ca sa grabit sa gîndit doar la el.

| RAY a răspuns:

In principiu cand esti atrasa fizic de un baiat pleaca un semnal din creier spre vagin -el umezeste cu un lichid transparent vaginul -daca vaginul nu da destul, incearca sa il pui sa iti faca un sex oral -stimularea clitorisului si a sanilor va creste placerea, va da mai multa umiditate acolo si nu te va durea daca esti virgin, ca omul nu poate simti doua lucruri opuse in acelasi timp, dopamina ascunde durerea si serotina

| Violleta2022 a răspuns:

Normal este ca sexul sa inceapa intotdeauan cu un PRELUDIU facut fetei, ca ea sa se excite si sa se umezeasca vaginal, fiindca atunci vaginul se poate dilata, iar penisul poate sa intre suor, alunecand practic in interior, fara durere, simtind chiar placere.
Pe uscat, sexul este dureros si respingator, putand sa simti repulsie pentru el din cauza ca baiatul sare pe tine si practic te violeaza, fiindca nu are rabdare s ate excite, sa-ti faca un preludiu bun ca sa puetti apoi sa avetis ex vaginal placut si nedureros.

| mihai69 a răspuns:

Trebuie să fii și relaxată, nu doar excitată.
Durerea trece, dar rămâne amintirea experienței neplăcute. Pe asta trebuie să vă concentrați acum, iar data viitoare, să fie mai ușor, cu grijă, tandrețe etc.

| Emilian65 a răspuns:

Durerea durează cam 2-3 zile fizic, dar psihic toată viata.

| Hyperion7 a răspuns:

Pai ai fost excitata?
Pentru că dacă nu ai fost excitata, nu ai fost nici lubrifiata și penisul, cel mai sigur (asta daca nu ati folosit lubrifiant) s-a frecat pe uscat in vagin.
Plus că dacă era și destul de gros, trebuia lubrifiere suplimentara.
De durere, nu știu să îți zic, dar nu cred că e normal

| user12345555 explică (pentru Hyperion7):

Da am fost excitată si am folosit lubrifiant, dar nu prea mult

| Hyperion7 a răspuns (pentru user12345555):

Înțeleg,atunci incercati puțin mai mult dățile viitoare, pentru a fi mai ok pentru tine

| Felissa13Eden a răspuns:

O sa treaca durerea dupa ce intra tot penisul. E normal la unele femei, nu te speria.

| Madaxo97 a răspuns:

Poate nu ai fost suficient de excitata. Ați avut preludiu? Săruturi, mângâieri? Daca nici asta nu ajută încercați sa folosiți un lubrifiant, se găsesc si la supermarket. Este normal sa doară prima dată, si la mine a fost la fel, primele 2, 3 dăți de fapt. Încearcă sa nu mai amâni momentul penetrării băgând penisul doar pe jumătate, mai rau îți faci, fă-o până la capăt, chiar daca doare, așa este dezvirginarea, in timp, vei ajunge sa simți si placere, crede-mă. Si încearcă sa te relaxezi cat poți de mult, mental si fizic, sa nu fi încordată, va accentua durerea.