| SquirtleBaby a întrebat:

Intreb persoanele trecute de 24 de ani...de ce credeti ca nivelul inteligentei la copii de 12 ani nu a crescut in ultimii 22 de ani? Mi se pare chiar ca a scazut

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Intr-adevar, cu parere de rau trebuie sa recunoastem ca nivelul inteligentei la copii a scazut mult, deoarece acum exista prea multe "ispite", care sa-i distraga de la invatatura, studiu individual, lectura. Zecile de programe la TV, calculatorul, cluburile sunt doar cateva dintre aceste "mici ispite", care-i indeparteaza tot mai mult de cultura. Nu mai vorbim de faptul ca nici scoala nu le mai starneste nicio curiozitate, vazand dezinteresul profesorilor din ziua de azi, profesori care isi bat joc efectiv de ei si de ceea ce se numeste invatamant, avand ca motiv micsorarea salariilor. Calitatea procesului de invatamant a scazut catastrofal de mult si datorita acestor "profesori de duzina", (s-a vazut ce note au luat in urma concursurilor), care nu-si mai dau interesul ca elevii sa inteleaga ceva, tocmai pentru ca parintii acestora din urma sa-i solicite sa faca preparatii cu "podoabele" lor. In final, ca o concluzie generala, aceasta scadere a nivelului inteligentei copiilor se datoreaza in cea mai mare parte Democratiei, o Democratie prost inteleasa de majoritatea romanilor. Parerea mea!

15 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

De curiozitate: la aia 21 de ani ai tai, ai reusit sa-ti depasesti numarul de la pantofi cu valoarea IQ-ului?
Ce curiozitati am si eu!

| MMihai a răspuns:

Era un banc:
Mintea / inteligența pe pământ este aceiași, numai populația tot crește!

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Se pune si cei care au 19?hee hee Ai dreptate chiar au scazut. Mai repede crestea daca nu aveau pc in care sa-si scalde ochii si sa se uite doar la prostii. Daca stateau in carti toata ziua fi sigur/a ca erau mai destepti ca unii de 24. hee hee bye App tu cati ani ai? 12 thinking

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

@SquirtleBaby sa stii ca si unu de 15 ani are mai multa minte decat tine. Am vazut oameni de 40 de ani prosti bata, iar tu faci parte din acea categorie. Nu imi zi tu prost ca daca te pun sa-mi desparti in silabe 2 cuvinte te iau emotiile. Si daca nu iti ziceam cati ani am mai stiai cine iti raspunde? Macar fi mutumit/a ca ti-am raspuns sincer si nu mi-am batut joc. Inteleg ca ca vreai sa iti raspunda doar cei de 24 de ani dar daca isi dau cu parerea si cei de 18 sau 19 ani, ca nu e prea deplasat de numarul 24, mori? Macar ti-am zis cati ani am si puteai sa nu iei in considerare parerea mea daca stii ca nu am 24 de ani. Si sunt copii mai destepti, politicosi si educati ca tine de o mie de ori. In primul rand nu te-am jignit si nu cred ca asta e un motiv s-o faci tu. Am crezut ca ai 12 ani deoarece aveai ávatarul ala din desene si nah.Se pare ca inaintarea in varsta nu este intotdeauna un benificiu pentru cei ca tine.

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Imi place cand te enervezi. Sa te inveti minte sa nu mai jignesti.

| SquirtleBaby explică:

Copile de aia nu vreau sa imi raspunda persoane asemeni tie.sunteti TOTI prosti facuti gramada.am 21.pe vremea mea erau la fel asta ti'am spus

| SquirtleBaby explică:

PaladeOvidiu tu faci parte din aceia despre care vorbeam...by the way nu te'a intrebat nimeni nimic.de asta am spus NU sub 24...nu am ce sa aud de la unul ca tine

| SquirtleBaby explică:

PaladeOvidiu oamenilor ca tine ar trebuie sa li se ia dreptul la opinie. putica tu vezi ce scrii? ce argumente si jigniri imi aduci si nici macar nu stii cu cine discuti.vezi-ti de treaba

| SquirtleBaby explică:

PaladeOvidiu eu nu ma injosesc intratat incat sa zic mersi ca te porti frumos cu mine.fiind om mare(asa te consideri) ar trebui sa fie ceva de bun simt, ceva natural, sa te porti frumos... ceea ce tu nu ai.mi-as fi dat seama cine raspunde din cauza modului stupid in care mi-ai raspuns.te ataci ca un copil de gradinita stimabile Ovidiu

| SquirtleBaby explică:

PaladeOvidiu inceteaza cu injuriile.simt ca ma infurii.asta e motivul pentru care, cei ca tine nu au nici un drept sa raspunda.esti prost facut gramada.un copil agramat care se ia de cei deasupra lui si nu le face fata.nu ai putea face fata in lumea in care am trait eu, nu cu intelectul tau de acum...beleave nu stii despre ce e vorba. taci dracu din gura!

| SquirtleBaby explică:

PaladeOvidiu de fapt de ce ne certam? pentru ca tu ai raspuns cand nu trebuia.cine e prostul?

| SquirtleBaby explică:

Ardnaxur1961 ne jignim? ok, ai grija ca eu nu iert nu uit nimic nici o data

| anonim_4396 a răspuns (pentru SquirtleBaby):

SquirtleBaby explică:
Ardnaxur1961 ne jignim? ok, ai grija ca eu nu iert nu uit nimic nici o data
Visezi ardnaxur are 10 conturi si te face bucati Pina si cei de la @SatanFamily vin si ii cer sfatul ca este plina de mestesuguri si de clone vezi mai jos un ex ardnaxur+justitiarul+bro 1+1+1=nu da 3 =ardnaxur+inca 7 nedibuiti

http://www.TPU.ro/......ina-1.html
ardnaxur1961 a răspuns:
De curiozitate: la aia 21 de ani ai tai, ai reusit sa-ti depasesti numarul de la pantofi cu valoarea IQ-ului?
Ce curiozitati am si eu!
http://www.TPU.ro/......ina-2.html
justitiarul a răspuns (pentru Maidanezul):
Maidanezule? IQ-ul tau e putin mai mare ca numarul de la pantof?
Si acum Maidanezul este in Ceata Dreptilor si Mucenicilor TPU.
Sper ca ai priceput ceva
O zi buna

| SquirtleBaby explică:

Ardnaxur1961 esti la fel ca majoritatea lumii.toti se iau de utilizator si nu mai raspund la intrebare

| Agent47 a răspuns:

Nivelul mediu de inteligenta a scazut pentru ca noile aparitii de HTC Blackbary Facebook unele emisiuni TV le ocupa timpul excesiv.