| Clauudia555 a întrebat:

Buna,știu că e stupid sa scriu asta, dar as vrea sa știu cum trebuie să îți deschizi sufletul într-o relație?

Răspuns Câştigător
| JOHNtheADVISOR a răspuns:

De adăugat că atunci când dorim să intrăm unul în viața celuilalt e nevoie de dedicație din partea amândurora de 100%.Și COMUNICAREA e cheia,dar să fie sinceră și directă.El să aibă plăcerea să spună ce îi place,ce nu,visele,dorințele sale și planurile de viitor și ea la rândul ei asemenea, iar dacă au cât mai multe în comun și același scop în viață se pot căsătorii și astfel să-și întemeieze propria familie.Dar din păcate tot mai mulți tineri în loc să-și "deschidă"sufletul, să se confeseze, să fie capabili de o discuție civilizată, cu bun simț ajung să-și deschidă el șlițul la pantaloni și ea picioarele și uite așa se creează trecutul care-ți va bântui viitorul.Viața e simplă și frumoasă,dar ne place să ne-o complicăm și alegem să suferim când am putea cunoaște mii, milioane de persoane și pentru asta e nevoie exclusiv de COMUNICARE exact cum e la psiholog, întrebi și răspunzi, NU tu pipăială, sărutări sau sex.

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sufletul ti-l deschizi atunci cand esti ferm convins ca partenerul reprezinta ceea ce iti doresti de la el.
Daca nu este chiar asa, trebuie sa fii putin mai rezervata.

| Violleta2022 a răspuns:

Cu sinceritate si curaj, ca relatia sa fie frumoasa si fericita, mai ales cand si celalalt iti face declaratii similare.

| Violleta2022 a răspuns:

Cand mai cresti vei sti singura, pana atunci ocupa-te de scoala si de examenele pe care le ai, ca ai numai 15 anisori.

| Felissa13Eden a răspuns:

Vorbeste despre tine, despre pasiunile tale, despre trecutul tau si despre tot ce te deranjeaza. Mai intai vezi daca esti ascultata, sa stii sigur ca te deschizi in fata unui om caruia ii pasa. E foarte important sa asculti si tu si sa fii atenta la nevoile partenerului. Intr-o relatie sunteti 50\50, nu e unul mai important decat celalalt. happy

| Clauudia555 explică (pentru Felissa13Eden):

Mulțumesc frumos

| Clauudia555 explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Ai dreptate.și mulțumesc

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Clauudia555):

Cu drag! Și oricând oricui are întrebări legate de viață care să ne ajute să ne bucurăm de tot ceea ce ne înconjoară și de ce anume să ne ferim pentru a nu suferii vă stau la dispoziție.

| Felissa13Eden a răspuns (pentru Clauudia555):

Cu tot dragul. happy

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Felissa13Eden):

De adăugat că atunci când dorim să intrăm unul în viața celuilalt e nevoie de dedicație din partea amândurora de 100%.Și COMUNICAREA e cheia,dar să fie sinceră și directă.El să aibă plăcerea să spună ce îi place,ce nu,visele,dorințele sale și planurile de viitor și ea la rândul ei asemenea, iar dacă au cât mai multe în comun și același scop în viață se pot căsătorii și astfel să-și întemeieze propria familie.Dar din păcate tot mai mulți tineri în loc să-și "deschidă"sufletul, să se confeseze, să fie capabili de o discuție civilizată, cu bun simț ajung să-și deschidă el șlițul la pantaloni și ea picioarele și uite așa se creează trecutul care-ți va bântui viitorul.Viața e simplă și frumoasă,dar ne place să ne-o complicăm și alegem să suferim când am putea cunoaște mii, milioane de persoane și pentru asta e nevoie exclusiv de COMUNICARE exact cum e la psiholog, întrebi și răspunzi, NU tu pipăială, sărutări sau sex.