| anonim_4396 a întrebat:

Iubesc un barbat, insurat, mai nou si el imi spune ca ma iubeste dar de o luna imi promite in fiecare zi aproape ca ne vedem si brusc se intampla ceva si nici o data nu are timp, treaba, afaceri etc. acum chiar daca este isurat are mai multe case imi tot promite fiind ca eu i-am spus ca vreau sa plec de la parinti, ca ma voi muta intr-o casa de a lui, dar nici asta nu sa intamplat.Stiu poate par nebuna ca inca mai vb, inca il mai cred dar chiar il iubesc sincer... Voi ce parere aveti?

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu mai fi atat de pretentioasa, e insurat iar tu esti amanta. Trebuie sa stai cumintica si sa astepti sa vina la tine cand are chef el de tine, nu sa soliciti tu, ca ii poti face incurcaturi. Rolul tau este sa nu spui si sa nu ceri nimic, sa fii doar disponibila imediat cum te cauta el, sa il satisfaci si apoi sa te retragi linistita, fara sa ceri ceva.l
Nu ii mai cere sa te muti la el, nici un barbat nu isi va murdari casa cu o amanta. Daca are multi bani, iti va cumpara poate o casa a ta, dar asta numai cand decide el ca serviciile tale merita investitita. Nu se cade sa ceri tu si sa iti dai importanta. Iar intr-o casa pe care deja o are nu te va muta, fiindca e rusinos pentru el si nu cred ca vrea sa te duca undeva unde ar putea sa intre nevasta, familia, copiii lui.
Nu esti nebuna, sunt numeroase femei care cersesc resturile altora, mai ales de la barbati bogati. Ideea este sa nu-ti depasesti rolul si sa-ti stii locul.

| darrio2007 a răspuns:

Omul pune pe primul plan obligatiile de familie nu relatia cu tine.Si procedeaza corect.Asa ca ia-ti gandul de la el.Nu strica o casnicie care merge.

| neutrino a răspuns:

Si atunci cand isi face timp, chiar nu te mai iubeste?

| T0T a răspuns:

E o problemă să distrugi o căsnicie. Acela nu pare deloc un om serios, și sunt sigur că nici nu este. Probabil în viitor te va dezamăgi urât și pe tine și vei regreta amarnic. Ar trebui să îl lași sau în timp o să vezi că am dreptate. Nu pot să te oblig să nu fii încăpățânată, dar sunt mulți oameni care până nu dau cu capul de sus, ignoră acest gen de sfaturi care sunt împotriva dorințelor lor tâmpite, și după regretă. Dar nu trebuie să te gândești doar la tine. Gândește-te la familia lui cât va avea de suferit. Dacă boul ăla își va lăsa familia, și tu la rândul tău vei fii considerată panaramă. Eu unul nu pot să afirm că ai fii neapărat în mod real, dar în ochii bieților oameni ai fi cu siguranță.

| CarmenErika1993 a răspuns (pentru T0T):

Nu isi va lasa nici o data familia si nici eu nu imi doresc asta, o sa fiu discreta, stiam de la inceput ca este insurat, imi doresc doar sa ma iubeasca sincer si atata

| T0T a răspuns (pentru CarmenErika1993):

Dacă nevasta lui află, căsnicia va fi compromisă. Numai un nenorocit ar avea o amantă când este căsătorit, și o panaramă ar accepta să se bage peste o familie. E clar că ăla cum am spus înainte este o zdreanță de om și nu este deloc serios. Dacă era serios nu se băga știind că acasă are o familie, dar nici tu nu ești mai prejos. Dacă nu îți dai seama de cum stă treaba înseamnă că nu ai puterea de a discerne lucrurile, și nu este bine. Nu vă suport oameni buni. Sunteți sub orice critică.

| Fatamuntilor a răspuns:

Auzisem pe undeva o poveste asemenatoare cu a ta!
Un tip insurat avea o amanta! Sotia lui,ca orice gospodina mai mirosea a ceapa, mai uita sa se aranjeze, seara era mereu obosita, nu prea avea chef de nimic.
Amanta in schimb era mereu parfumata si gata oricand sa-i satisfaca nevoiele.
Tipul s-a cam saturat de de nevast -sa a divortat si s-a insurat cu amanta insa rolurile s-au inversat:fosta amanta era cea mereu obosita, pe and fosta nevasta parca,, inflorise''
Nu te baga la barbatii insurati ca roata se poate intoarce!

| Doub a răspuns:

Esti praf. Cum poti sa distrugi o casnicie?raised eyebrows

| Felys a răspuns:

Sa ti-l scoti din minte,omul poate are si copii, tie ti-ar place daca ai fi maritata si cu copii sa vina una sa iti rapeasca tatal copiilor, chiar nu e frumos ce faci, astfel de iubire este interzisa, cauta unul fara obligatii ca el nu isi va lasa familia pentru tine si in afara de suferinta nu vezi nimic

| Mayar a răspuns:

Sunt de parere ca te duce cu presul. Daca vrei sa fii carpa unuia,,, stai cu el, daca nu, gaseste-ti unul liber si corespunzator!

| MskDesign a răspuns:

Dintre toti barbatii de pe lumea asta, va indragostiti de cei insurati.Cum naiba reusiti?

| FemeiaPisică a răspuns:

Ești doar o amărâtă de amantă, iar ăla care își înșeală soția este și mai distrus ca tine. Tu deja vrei să te muți într-o casă care este a lui. Cred că îi iubești portofelul, nu pe el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Desptept omul. femeie acasa care face mancare, femeie in alta parte pentru sex.sa tot fie destepti din acestia.

| Salahadin73 a răspuns:

Misterioase sunt caile Domnului. Tocmai citeam asta:"Problema ta existențială de fapt nu e nici o cascadă. Nici măcar o bulboacă. E o singură mică problemă din care decurge o altă mică problemă generală. Problema ta este că ești proastă. Proastă fiind, îți complici viața singură. Pentru că în străfundul tău știi că ești proastă. Și de-aia încerci să te validezi prin răzbătut printre probleme, drame și dificultăți. Că așa e omul prost. Sapă o groapă, cade în ea, după care se simte șmecher că reușește să se cațere afară. Ia uitați-vă la mine, cu gura plină de pământ, cum am răzbătut un obstacol pe care mi l-am făcut singur. Oameni mici probleme mici.
Mă îndoiesc că bărbații pe care îi cunoști sunt retardați. Dat fiind faptul că ești proastă, nici cel mai prost om din lume nu e atât de prost, comparativ, încât să fie o diferență sesizabilă între el și tine. Restul bărbaților te plictisesc că nu-ți oferă dramă nondramă de-asta pe care să te macini ca proasta pentru că ești prea proastă să vezi lucruri reale. Așa că ai tu drama ta mică și irelevantă. Vai, il iubești, e cel mai tare, și e însurat. Exact de-aia îți place de el, proasto, pentru că e complicat, și ai tu impresia că lucrurile complicate te fac cumva deșteaptă și nu doar o proastă care-și complică viața pentru că atât o duce capul. Ca câinele ăla care-și aleargă coada pentru că e prea prost să-și dea seama că viața e despre alte lucruri. Așa ești tu, doar că alergi pxxa unui domn.
Iar problema ta devine și mai neproblemă când sugerezi că vrei să-l faci să divorțeze. În primul rând, dacă ar face asta, nu ți-ar mai plăcea de el, pentru că fără drame ar fi doar un tip normal, și în al doilea rând, nici nu se pune problema. Deja primește pxxxă de la tine, fără să fie într-o relație exclusivă cu tine. De ce ar intra în una când deja primește pxxxă? Bărbații sunt pragmatici. E ca și cum te-ar plăti șeful fără să te duci la birou și tu ai vrea să te duci, totuși, la birou. Niciodată. Apropo, am uitat să zic, cred, în text, și era o observație importantă: Ești proastă."

| CarmenErika1993 a răspuns:

Ps NU, nu imi doresc sa isi lase familia pentru mine, stiam de la inceput ca este insurat, a fost sincer si nici el nu va face asta, voiam doar sa stiu daca si el ma iubeste si isi doreste o relatie discreta. punct