| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva niste grupuri pe Facebook sau alta retea de socializare unde poti sa cunosti oameni? Am cativa prieteni dar totusi as vrea sa mai cunosc si alte persoane. Sunt din Bucuresti. A, si scuze daca nu e categoria corecta dar se aproapie cel mai mult de ceea ce caut.

6 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Si crezi ca mediul online e ceea mai eficienta metoda sa-ti gasesti prieteni?!
Daca ajungi sa ai o socilizare activa doar pe facebuck, asta nu se poate numi ca ai o viata sociala activa.
Iesi cu persoane mai cunoscute, asa vei cunoaste noi persoane si tot asa.

| Alex12223 a răspuns (pentru ROB3RT89):

Men, eu cautam un grup in care sa mai aflu niste chesti noi legate de ceea ce ma intereseaza nu neaparat sa-mi fac prieteni.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Alex12223):

Poftim,ai fumat ceva?! Uita-te mai atent la ce ai scris pustiu!

| Alex12223 a răspuns (pentru ROB3RT89):

Da, stiu, am formulat gresit. Voaim sa scriu ''in care sa cunosc oameni cu pasiuni comune''

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Alex12223):

Asa mai da!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe Facebook rar mai intalnesti oameni noi cu care te poti imprieteni daca esti din Bucuresti iti recomand sa mergi prin parcuri si sa ai diferite activitati sa joci fotbal etc asa te poti imprieteni dintr-o simpla pasiune. Mult succes

| Alex12223 a răspuns (pentru anonim_4396):

Salut, si eu m-am gandit la ce mi-ai propus tu dar sincer singurlele mele pasiuni sunt serialele, jocurile si calatoriilelaughing Si ma rog a 3-a pasiune e destul de ironica pentru ca nu am iesit mai de loc din oras, nu am vazut inca locurile faine din Romania si stiu ca sunt o gramada. Din acest motiv caut un grup, pentru ca genul asta de lucruri se discuta cel mai bine pe unul laughing Cel putin asa sper.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ieși afară cu prieteni (trebuie să ai macar unu) și prin intermediul acelui prieten cunoști alte persoane și așa intri in cercuri de oameni.
Ieși în cluburi, cafenele mai vezi o fata singura laughing pac ii trimiți cerere de prietenie pe Facebook. ( Asta e in caz de vrei sa socializezi și cu fete.)
Dacă ești un băiat cu bun simt, sociabil și te mai ajuta și fizicul cat de cat e ușor să-ți faci prieteni.
Plus că dacă ești la liceu/facultate ieși cu colegii. sunt multe variante mult mai ok și sanatoase decât să stai pe nu știu ce site urile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bine! Succes!

| Adrian1555 a răspuns:

Salut, si eu sunt din Bucuresti si prima pasiune cu seriale se aplica si la mine
Daca vrei sa vb in privat poti sa mi lasi nr tau intr-un msj
La modul si eu am cativa prieteni cu care ies si unii dintre ei sunt falsi deci sunt mai limitat asa

| AAS a răspuns:

Grup Comic suntem pe Facebook ne place sa cunoastem oameni noi sa radem sa glumim etc.