| Ancutza99lovly a întrebat:

Hey TPU am nevoie urgenta de voi pentru ca eu sc vrea sa fiu mereu cu prietena mea sa stiu tot ce face ca sa pot sa o protejej dar imi e frica sa nu rup prietenia pentru ca ea maine se duce la prima lecteie de tennis si m-a rugat sa o incurajez.As vrea sa fac si eu tenis dar poate cu mine nu o sa mai vorbeasca. as vrea sa ma bac intr-o echipa, cu ea dar cred ca noi nu vom mai fi prietene. Eu mi-as da si viata pentru ea si voi fi mereu acolo pentru a o incuraja si sa fiu langa ea sa o apar dar... nu stiu crying ce sa fac? Sa ma bag si eu la tenis ca sa fiu sigura ca totul e in regula sau sa staupe bara? Iubesc tenisul amk facut si anul trecut si mai vreau sa fac! dar poate o sa imi strice prietenia crying De data asta va las pe voi sa alegeti ce e mai bine pentru prietenia noastra. Va rog nu vreau sa aud chestii de genul " Fa cum vrezi " Va rog va dau o funda, o fundita, un fundoi dar va rog AJUTOR am nevoie urgenta de un raspuns bun!

Răspuns Câştigător
| annalaura a răspuns:

Eu cred ca poti sa te duci si tu la lectii de tenis. nu cred ca are de ce sa se supere pe tine. daca chiar iti este prietena si tine la tine cum ti tu la ea nu ar trebui sa se supere din contra ar trebui sa se bucure ca poate sa aiba o prietena langa ea. e genul de chestie ca daca eu am un telefon si o prietena isi cumpara ca mine poate mas supara... dar dupa aia mi-ar trece oricum si gandeste-te daca ai fi tu in locul ei te-ai supara? ascultati inima mai ales ca iti place tenis... si sa stii ca sunt si concursuri care se joaca in 2 coechipieri cine stie poate o sa ajungeti sa jucati impreuna. sper ca te-am ajutat. dar acum este decizia ta eu m-as duce si chiar daca sar supara i-as explica ca o fac pentru ca imi place si mie sportul acesta si pentru ca tin la ea si as vrea sa petrec mai mult timp impreuna cu ea. Bafta happy

2 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Mai intai inscriete la un psiholog, nu e normal ce zici tu aici, si dupa la tenis. Dar la tenis sa te inscrii doar daca vrei tu sa faci si iti place, nu ca merce nu tsiu cine acolo

| madyb1 a răspuns:

Buna, nu trebuie sa stai mereu pe capul ei are si ea libertatea ei si poate si singura sa se protejeze e foarte frumos ca tii atat de mult la ea. Ai putea sa vorbesti cu ea si sa vezi ce considera si ea si sa ii spui ca e prietena ta cea mai buna si ca ii vrei binele, si eu sunt in situatiia asta cu prietena mea. Iar la tenis daca iti place atat de mult poti sa te duci nu ai de ce sa strici o prietenie pentru. atata lucru mai ales ca iti place si tie. Succes :*