| theMUFASA a întrebat:

Cand pornesc pc-ul, dupa ce bag parola si dau enter, imi apare taskbar-ul dar poza de pe ecran ramane aia din lockscreen, iar cand dau clic dreapta, se reface desktop-ul dar doar in portiunea cat acoperea setarile de la click dreapta. Si daca deschideam o fila intreaga, isi revenea. Cum pot face sa nu mai ramana blocat asa de fiecare data cand il pornesc?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fa o scanare antivirus (recomand "ESET online" (de unica folosinta), setata la scanarea ceea mai profunda (toate casutele bifate)!
Daca nu ajuta, atunci reseteaza (sau re-instaleaza) Windows-ul.

| LisaJulie a răspuns:

Și eu am pățit la fel mai demult! E posibil sa fie virusul! De preferat e sa îl duci la un centru

| theMUFASA explică (pentru LisaJulie):

Nu stiu daca e vreun virus, doar ce am instalat windows-ul. E cat se poate de curat.

| theMUFASA explică (pentru LisaJulie):

Posibil sa fi gasit problema, ma gandeam ca poate e de la memoria RAM, am scos placutele de ram dupa care le-am pus inapoi, iar acum nu mai am problema.