| Johander4k a întrebat:

Nuștiu cum să încep, nuștiu la ce categorie să pun întrebarea... Tot ce știu e că am văzut acum o săptămână prin oraș (Fălticeni jud. Suceava) o femeie complet acoperită cu o fustă sau pelerină, fața o avea complet acoperită, pe lângă avea fața complet acoperită mai avea și ochelari de soare, mănuși albe și un câine ținut în lesă, îmbrăcat tot într-o pelerină maro. Când te uitai la ea prima dată îți imaginai o ținută după un război biologic în deșert. Nu cred că era nebună ci că ar face parte dintr-o lojă sau ceva... Poate cineva știe mai multe? Sper să mă ajute și pe mine cu cel mai mic răspuns. Pe internet nu găsesc nimic. Sunt doar curios. big grin

4 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

O femeie putin sarita, poate cu stilu eu si atat, poate batuta de sot si trebuia sa plimbe cainele. Pe masoni ii vezi l TV de dim pana seara, nu-s imbracati asa.

| Deny_Denis_2001 a răspuns:

Salut,te asigur ca nu-i niciun razboi bilogic, findca daca era, se anunta la stiri (obligatoriu)
Probabil acea femeie, ii lipsea-u bile de la cap...

Nustii ce au unii oameni in cap

Iti Recomand sa stai departe de ea.sau de ce-i dubiosi, pentru siguranta ta!

Succes, ai grija de tine

| Ionut8943 a răspuns:

1. Femeia ar putea fi musulmană, desi nu cred din moment ce avea si cainele acoperit (nu ai specificat daca in acea perioada cand ai vazut-o, ploua iar asta explica multe);
2. Probabil femeia avea probleme psihice si de aceea purta astfel de tinuta (daca era si vreme calduroasa). Am vazut si eu un barbat care era imbracat tot gros doar ca era nebun;

| GabiCo1321 a răspuns:

Cel mai probabil femeia era musulmană și purta burka happy new arabs in town...