| BucurieeeFericire a întrebat:

Există pe aici atei care ar vrea să creadă iar în Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| Mădă0611 a răspuns:

Crestin. oh go on
1. Am inteles ce e perceptia, singura singurica, dintr-o patanie, de aici am inceput sa inteleg multe, e minunat. love struck Tu n-ai inteles-o, intelegerea ei anuleaza crestinismul, adica binele/raul, iubirea/ura, frumosul/uratul.
2. Ferrari nu e genul de masina care imi place, iar cu mancatul in/la restaurant, bleah, nu stiu daca aia se spala pe maini, si cu maica-mea am probleme cu faza asta ca nu lucreaza "conform normelor europene de igiena" rolling on the floor) nu cred ca exista asa ceva, dar o zic foarte des. Deci du-te inapoi la gradinita ca poate n-o sa mai faci afirmatii d-astea pe clasa I.

41 răspunsuri:
| BucurieeeFericire explică (pentru Mădă0611):

Poate tu crezi asta pentru că nu l-ai căutat pe Dumnezeu cu adevărat şi ţi-ai făcut o impresie deja fără să îl cunoşti...

| BucurieeeFericire explică (pentru anonim_4396):

De ce nu ai motive să crezi? Mereu avem nevoie de motive?
Uite aici dacă doreşti

- Orice ai face, tot slujeşti cuiva
- Sunt 2 tabere, tu alegi în ce tabără mergi
' Tabara 1 : Tabara cea bună
' Tabara 2 : Tabara rea
- Nu cred că vrei să suferi o eternitate, viaţa e eternă.
- Toţi vrem fericire, presupun
- Dumnezeu doreşte să te bucuri
--------------------------------
Caută-l doar, cere iertare şi lasă-l să lucreze în viaţa ta, să-ţi dea fericire.
Dacă te-ai rugat şi nu s-a întâmplat nimic, probabil nu te-ai rugat cu inima.

| BucurieeeFericire explică (pentru usuk):

- Viaţă veşnică
- Dragoste
-Fericire
- Viaţă fără suferinţă /tristeţe
Orice

| Mădă0611 a răspuns (pentru BucurieeeFericire):

Pe care dintre ei?

| DarkAndDreary a răspuns (pentru Mădă0611):

Zeul crestin desigur. El e dumnezeul cel adevarat.

| Mădă0611 a răspuns (pentru DarkAndDreary):

Sigur gandea asta daca se nastea in musulmania. smug

| RAY a răspuns:

Daca imi aduci un singur crestin care crede cu adevarat in dumnezeu si face exact ce scrie in noul testament eu trec la crestinism

voi nici macar nu aveti habar de propia biblie si tu intrebi de ateii care vor sa creada in basme evreiesti fi serios deveniti voi crestini si mai vorbim bine

| RAY a răspuns (pentru BucurieeeFericire):

Eu cred ca il cunoaste mai bine ca majoritatea asa zis crestinilor, din prea multa cunoastere a devenit atee

| RAY a răspuns (pentru BucurieeeFericire):

Dacă te-ai rugat şi nu s-a întâmplat nimic, probabil nu te-ai rugat cu inima.

de ce nu poti face ceva singur trebbie mereu sa fi cersetor sa cersesti divin aiurea din cauza la gandirea asta Romania e inca in evul mediu, gandirea ca mereu cineva trebuie sa nea dea sa cada din cer da noi sa nu facem nimic jalnic

| RAY a răspuns (pentru pet555):

Voi crestini sunteti fericiti, ciudat n-am vazut crestini fericiti decat cand erau beti

| usuk a răspuns (pentru BucurieeeFericire):

Viata vesnica? as ramane singur
dragoste? ce fel? cat timp?
fericire? asta mi-o ofer singur, zi de zi
viata fara suferinta? nu exista(nu poti fi fericit daca nu ai fost niciodata trist, se intelege)
orice? as vrea mai mult