| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a întrebat:

Omul a fost creat de Dumnezeu.
De ce exista fosile de oameni primitivi?
Posibil ca primul om(Adam)sa fi fost un "primitiv"?
Daca omul a evoluat din maimuta,atunci de ce exista maimute?
Toate speciile animalice ce au evoluat au evoluat TOATE nu numai o parte!
Posibil ca structura primilor oameni sa fi fost una unica?(veriga lipsa a fosilelor primitive ce "face legatura"intre mamuta si om)

Pareri.Eu cred ca omul nu a evoluat din maimuta.Voi?

Răspuns Câştigător
| OOOLEOOO a răspuns:

Iti spun ca nimeni nu sa`r descurca fara un sef! fara un conducator orcat de tari am fii,asa cum unui oras ii trebuie unu primar, si unei tari ii trebuie un presedinte, asa cum unei persoane ii trebuie 2 parinti!

Un om care are pe el ca conducator, la capatul puterilor cui ii va cere ajutorul? in cine va crede ca sa-l ajute? acel om se va stinge! deoarece daca crezi cu adevarat in ceva poti face acel ceva, dar daca nu crezi decat in tine te vei stinge doar tu cu tine!

44 răspunsuri:
| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu explică (pentru Coconutz):

Ala ma abureste mai mult.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu explică (pentru alabalaportocala2011):

Spui tu ceva acolo.Este ceva in legatura cu extraterestrii si religie.
La Invierea Domnului(de Paste)am stat in curtea bisericii si m-am uitat cu un prieten la cer(eram multi in curte dar numai noi ne uitam acolo)si deodata am vazut un punct luminos ce a stationat oarecum si apio s-a deplasat rapid, mai rapid de vreo 3 ori ca si un avion.

Mama mea mi-a povestit ca odata a fost in Timisoara si s-a uitat pe cer 20 de minute la un punct luminos ce a disparut dupa ce a intrat intr-un magazin.

| alabalaportocala2011 a răspuns (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Eu am vorbit despre evoluție cu da și cu nu și despre faptul că nu se trag oamenii din maimuțe și că eventualul strămoș comun este undeva f jos pe scara evolutivă.

Faptul că tu și rude de-ale tale au văzut puncte, obiecte aeriene care nu puteau să fie în opinia voastră avioane sau elicoptere și nu vă explicați ce erau, probează că pot exista obiecte în aer neidentificate sigur, deci OZN-uri.
Dacă respectivele obiecte sunt de origine terestră --vezi teoria că nemții lui Hitler au fabricat un fel de cevauri ca ar putea să fie denumite ozn-uri.-- sau extraterestră este încă greu de precizat.
Faptul că tu ai văzut OZN-ul cu ocazia unei sărbători creștine este irelevant și este o simplă coincidență.

Creștinismul cred, că în cel mult 400 de ani va dispărea, din lipsă de adepți, fiind numai o alăturare de prostii total nedemne de a fi crezute.

| Thunderstruck a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ma cred atotstiutor, doar mai destept decat cei care pun intrebari atat de stupide.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Thunderstruck):

Asta nu iti da dreptul sa ne faci idioti pe toti. Sper sa nu se mai repete; poti jongla cuvintele si fara sa jignesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Thunderstruck):

Asta nu iti da dreptul sa ne faci idioti sau inculti pe toti. Sper sa nu se mai repete; poti jongla cuvintele si fara sa jignesti.Fiecare plateste pentru el.

| alabalaportocala2011 a răspuns:

Eu ți-am scris multe la întrebarea pusă de tine și m-am obosit să scriu și tu nu ai citit cu suficientă atenție cea ce ți-am scris eu.

În privința Ozn-urilor sunt foarte multe persoane în România care au văzut obiecte aeriene despre care nu puteau spune că sunt avioane sau elicoptere, că nu lansează toată ziua baloane meteo.

Asemenea obiecte neprecizate au fost văzute în diverși ani atât ziua cât și noaptea.

Și eu am văzut așa ceva și era ziua și l-am chemat pe tata și pe un vecin să vadă și ei obiectul și atunci, în acel interval de timp, a dispărut din zona vizuală, și au răs de mine.

Cred că cel puțin 10.000 de români au văzut asemenea obiecte, ce nu păreau că erau avioane, dar nu au le-au raportat, de frică să nu fie luați în răs.

Ce proveniență aveau acele obiecte mai aparte este greu de precizat.

Cel puțin minunile pe care le-am văzut eu, l-am văzut fiind în localitatea București pe strada Calea Victoriei la un etaj inferior, deci nu am văzut o porțiune foarte mare de cer, din cauza clădirilor din zonă, dar obiectul era cam în direcție vest sau vest-vest -nord.

Discutând și cu alte persoane, mi-am pus întrebarea de ce nu au ridicat generalii de la aviație avioanele de vânătoare să atace acele obiecte care aproape sigur nu erau avioane și se pare că ei cunosc că există asemenea obiecte mai stranii și nu le atacă din motive greu de explicat, dar se vede că au rațiunile lor pentru ce nu au reacții în asemenea situații.
Cea ce îți explic cu acele obiecte mai ciudate se întâmpla anterior anului 1989 și existau avioane de vânătoare suficient de bune, pentru acea epocă.
Eu am văzut de mai multe ori asemenea obiecte care nu păreau avioane, dar cele văzute noapte puteau să fi fost și baloane cu lumini sau elicoptere.
Cea ce am văzut ziua putea să fi fost și elicopter.

| Coconutz a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Probabil un lider care sa arate calea.Dar nu un sef.
Un sef ar insemna ca cineva sa aiba putere decizie asupra ta iar tu sa raspunzi comenzilor lui.
Orice metoda de restrictionare a libertatii nu este benefica. Opinia mea.

| Coconutz a răspuns (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Ca pe toti de altfel.

| OOOLEOOO a răspuns (pentru Coconutz):

Aici ai freptate nu mam exprimat eu bine, nu un sef ci un lider! singur omul nu poate face nimic happy

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu explică (pentru OOOLEOOO):

Bravo.Asta e atitudinea pe care vreau sa o vad!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vad ca nu stii decit sa jignesti, continua si vom vedea pentru cit timp.Stii cum se spune:capul face, capul trage!

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu explică:

Sunt in lumea reala.Cea a Crestinismului.

| cosmyna1 a răspuns:

Cineva de aici a dat un exempu cu cainele:
Ca s-a luat un lup si s-a domesticit, s-a format si cainele si a ramas si lupul in padure...
Dar la om e altceva: Noi vedem/am vazut/sau cel putin exista caini-lupi in zilele noastre care sunt veriga de trecere dintre caine si lup.
Dar de ce nu exista in timpurile astea si ceva gen jumatate gorila jumatate om care sa fie veriga dintre ele?
Cred ca asta raspunde la intrebari.
---------------------------------------------
Acum ipoteza mea:
Posibil sa fi existat un alt primat ceva mai evoluat ca maimuta dar care a disparut intre timp, nu s-a transformat in om.
Asa impacam si devezile, dar bine ca cei care o tin pe a lor pe a lor o tin.