| Jitarlaura309 a întrebat:

Bună! As vrea sa-mi spuneți un tratament bun pentru psoriazis.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Numai un medic iti poate spune asta.

| dullcat a răspuns:

Buna.Si eu te incurajez sa mergi la medic pentru un tratament adecvat.Sau ai fost deja si nimic din ce ai primit n-a dat roade?

| gabicoo a răspuns:

Diprosalic - soluție. Ameliorează simptomele. Și șampon Vichy Dercos cu seleniu și acid salicilic de două ori pe săptămână.
Psoriazisul este greu de tratat.

| StoicAnalysis a răspuns:

Nu e o raceala sa o tratezi dupa ureche. Fiind o boala de piele care poate fi unica pentru fiecare individ in parte, e nevoie sa mergi la un dermatolog.

| blairelovesmusic a răspuns:

Du-te la medic ca el stie ce tratament sa-ti dea.

| Torrpi a răspuns:

Nu noi/ Medicul. Fa-i o vizita.

| ayannn a răspuns:

Pai ora a zis ori nu a zis