| Mihai473736 a întrebat:

Ce se întâmplă dacă nu am băut niciodată vodca, dar beau 3 shot-uri într-o singura noapte? Ma duc la o petrecere și vreau sa știu cum îmi va reacționa corpul dacă voi face asta. Menționez ca nu am băut niciodată vodca sau orice băutură tare,pana acum am băut doar bere, vin și șampanie în cantități mici

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu bea. Bei doar ce esti obisnuit.

| Simpatic a răspuns:

Cei care am baut alcool mai mult de 1 data in viata noastra, stim cat conteaza sa fii mancatwinking
alcoolul 'pe mancate' are un efect mai slab happy
3 shoturi de astea pentru un 'campion' ar trebui sa fie NIMIC
pentru un "incepator" ar putea sa il ameteasca bine

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cati anisori ai, fiindca ficatul poate sa intre in soc si poti face coma alcoolica.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca esti mancat 3 shot uri nu sunt cine stie ce

| Hyperion7 a răspuns:

O să fii amețit și nu vei fi foarte lucid, iar dacă stai jos, când te vei ridica, vei fi ametit.
Dar o sa treacă după ce te culci

| LaviniuA a răspuns:

Nu o sa stii ce se intampla, dar iti vor povesti prietenii laughing

| Felissa13Eden a răspuns:

Mananca inainte, nu le bea pe toate odata si asteapta macar o ora intre shot-uri, ca sa nu iti fie rau. Nu asculta de toti nebunii de la petreceri care te indeamna sa bei shot-uri pe banda rulanta. O sa iti fie rau daca exagerezi si se duce toata distractia.

| MistarGoGu a răspuns:

Depinde! Daca le bei rapid unul dupa altul 70 % sanse sa cazi in " anestezie generala "!
Daca ai mâncat / sau vei " ciuguli " acolo ceva. o aluna, un chips, un covrig. ceva!
Noaptea este lunga! Daca le bei la interval mare *( peste 1 h )
Unul fata de altul si mai ai si altceva in stomac sa absoarba in mod normal nu trebuie sa te bage in " somnic "
Baftă la distractie!
P.S beau ocazional, coniac sau vodka!

| DonMoldo a răspuns:

Ce sa se intample maxim putina ameteala, ii dai o stingere cu un redbul sau o cola si gata. Dupa cateva shot uri lucrurile încep sa se învartă usor în cap, daca simti ca nu mai poti mai bine ai inceta daca nu vrei sa pleci de acolo cu roaba

| untu a răspuns (pentru DonMoldo):

Nu mege cu un redbull sau cu o coca-cola ca creste tensiunea arteriala!

| DonMoldo a răspuns (pentru untu):

Alcoolul crește tensiunea arteriala chiar și în cantitati mici nu conteaza ca bei cu, cola sau redbull, nu stiu de unde ai mai aprarut si tu. Mai ales daca el nu a incercat niciodata vodca sau alte bauturi puternice o sa i se para ciudat la inceput gustul, de aia i-am spus sa o stinga cu cola

| Madaxo97 a răspuns:

Te arde un pic pe gât si o sa fi amețit o ora doua așa, daca chiar nu ai mai baut deloc.

| Anonim240 a răspuns:

Există posibilitatea să îți vină să vomiți pe loc, iar corpul să nu accepte votca