| c0pil1n a întrebat:

Am procesor Intel pentium e 925. 3.00 ghz
si placa video nVidia GeForce 430
E prea slabut procesorul pentru placa video? sau si placa video e varza?
Eu vreau sa joc doar league of legends!
M-am gandit sa cumpar un procesor Intel dual core E5300 sk775 de 2.6 ghz.
Procesorul meu de acum ajunge la 80 -90 % doar cand deschid chrome.
Ce parere aveti?

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Lol e un joc intensiv procesor, si mai putin gpu. Si cum acel procesor e destul de slab...
Ce placa de baza ai? Daca gasesti prin absurd, era bine sa cauti un cpu Q.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Buna :). placa video este suficienta pentru lol daca dai pe minim.eu ma puteam juca cu una mai slaba cu 50% decat asta ..procesoru te impiedica tare. chiar si cel nou nu poate sa il duca cum trebuie.iti recomand un procesor mai puternic :). uite aici cerintele minime pentru lol http://www.game-debate.com/....../index.php

| c0pil1n explică (pentru ClaudiuM1997):

Se poate din cauza procesorului sa am lag pe lol? ca e prea slabut. si atunci cand deschid o pagina de internet aproape ca ajunge la 100. si in plus temperatura procesorului ajunge la 70 grade. cred ca coolerul nu raceste bine. crezi ca si din cauza caldurii se produce drop fps sau doar ca e slab procesorul

| ClaudiuM1997 a răspuns (pentru c0pil1n):

Temperatura este ok.dar procesoru e e 925 este chiar slabut.ca sa fac o comparatie vechiul meu laptop avea un procesor mai bun ca asta.nu prea are legatura cu caldura.pentru lol chiar ai nevoie de un upgrade la procesor
. poate ceva mai bun ca un E5300 ..si rami sunt importanti sa stii.ai avea nevoie de macar 3gb ram sa mearga totul ok tot timpul.

| c0pil1n explică (pentru ClaudiuM1997):

Am 3,5 gb ram nu stiu ce sa zic. acum 2 luni mi-a mers perfect lol-ul in 60 fps cu skype pornit. setarile facute high spre very high