| Busila_Andrei_1995 a întrebat:

Salutare TPU am o problema cand deschid google chrome si vreau sa caut ceva la bara de cautare orice as cauta mi se deschide intr-o porcarie de motor de cautare "rambler" si nu stiu ce sa fac. Am dezinstalat aplicatia si am reinstalat-o si acelasi lucru patesc. Ce as putea face?

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

In cazuri asemanatoare, de cele mai multe ori trebuie reinstalat windows-ul; mi se pare metoda ce-a mai simpla.
Poti incerca si o alta metoda de curatare: https://www.youtube.com/watch?v=t2py_QFowhU

| gabicoo a răspuns:

Ai un virus. Acelasi lucru l-am patit si eu.
Descarca utilitarul Norton Power Eraser ruleaza-l si te-a rezolvat.Nu se instaleaza, nu e un antivirus propriu-zis - e o unealta antivirus. Il folosesti, apoi il stergi de pe desktop si gata. E safe.
Daca nu ai reusit cu asta descarca Malwarebytes free. Il instalezi il folosesti o data, faci curatenie, apoi il dezinstalezi din Control panel.

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Ma poti face un lucru.
Dezinstalezi browser-ul, apoi stergi din file manager sau my computer- din Csickfisierul google chrome.
Apoi reinstalezi browser-ul.
Dar mai bine faci devirusarea - sigur ai un adware sau un browser hijacker.

| rrrp a răspuns:

Www.malwarebytes.com

versiunea free. si da scan si scoate tot ce gaseste.

| NUSHNUSHNUSH1231 a răspuns:

Este virus, reinstaleaza windowsul.

| NoName1989 a răspuns:

Ai putea sa folosesti alt browser