| keWlE a întrebat:

intr-o zi ma jucam pe laptop(sattelite C675) cand deodata se blocheaza, am vrut sa ii dau restart si nu a mers dar am incercat sa tin apasat pe butonul lui de power on si a facut un *poc* si dupa sa inchis..Lam deschis si nu sa mai deschis mi-a aparut negru si imi apare Intel UNDI pxe-2.0 build 083..si nu mai stiu ce.ce pot sa fac ca nu am bani sa ma duc la un service. vreau sa il repar eu daca sunteti putin expliciti eu inteleg, ma pricep cat de cat in informatica dar asta chiar ma incuiat straight face

Răspuns Câştigător
| anyjka a răspuns:

Singura solutie e sa mergi cu el la sevice daca mai este in garantie nu platesti nimic decat daca a iesit din garantie. partea cu "poc" nu stiu ce ar putea fi dar si mie mi s-a intamplat si a trebuit sa reinstalez windows-ul. Sau s-ar putea sa trebuiasca sa iti umble in el, probabil sa iti schimbe ceva si daca tu cumva nu iai lasat spatiu sa "respire" dedesup s-a incins prea tare si ti-a pocnit ceva si cred ca ar trebui sa-ti schimbe si pasta termoconductoare in cazul asta ( este o pasta care raceste ). happy

| keWlE explică (pentru anyjka):

Iti multumesc big grin

3 răspunsuri:
| mialuatcontu a răspuns:

Daca a facut,, poc" si s-a inchis inseamna ca sa supra incarcat (de obicei asta-i cauza) si eu it irecomand ori sa vezi daca e ars ori sa schoti bateroa si s-o pui iar! p.s e aia mare din spate rolling on the floor

| keWlE explică (pentru mialuatcontu):

Mda. am scos si bateria; nu, nu stiam ce e aia merci ca mi-ai spus happy