| anonim_4396 a întrebat:

Misuna pe TPU in ultimul timp doua caractere foarte insolite, ce dau sarea si piperul din ochii (scuze farfuria) cu ciorba-alfabet tepeuriceasca. N-am auzit vreun "Expert" in probleme filozofico-psihologice sa-i remarce, acosteze, diagnozeze sau asa ceva, nici macar pe nenea ala de la Interventii Rapide pe bicicleta, cu blogul ala de smenar cu ochelari stil Banderas, alindiaconu sau asa ceva... nici macar Psihosex, Psiholoaga, Psihopatul; sau mai stiu eu ce alt specialist pe bani (sau pe pretentii) in sechele de tinerete gen "cazut din patut cand era mic".
Unul dintre caractere e un pic sarit coarda, deci hazliu si ne-periculos. Il cheama Daniel, si e dintr-un oras blond, recte Timisoara:
http://www.TPU.ro/utilizator/hdd
Alalalt, MihaiFlorin, omul cu 50 de lei in buzunar, e mai putin vizibil, dar se scoate pe blog:
http://www.TPU.ro/utilizator/aktwq
Mai mult de asta ma infior eu. Are insinuantul mod de a se face placut minorelor, el find mai poet si mai miau-miau, si prostul obicei de a abera pana la disperare odata victima minora prinsa in intortocherile mintii lui.
Dar eu nu comentez pe niciunul, ca nu ma pricep. Si cred ca nu se pricepe nimeni. De fapt eu vreau sa ma delimitez, in numele grupului de poeti hippioti din care mai fac parte Hombre, Klepto si Dmess, de caracterul asta reprezentativ breslei noastre, cu specificatia clara ca noi nu vrem sa aburim minore, ca n-au tate!
Deci miha, ca te vad prietena lui, un sfat: rimele si rimelul sunt doua cuvinte diferite!
Citit placut prin profilele lor, mandria TPU!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

2. Prefer parul lasat liber. Nu mi-l prind aproape niciodata.
3. Gandesc inainte sa vorbesc, nu iti face griji.

33 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

1. http://i.imgur.com/2gqD9.jpg
2. http://i.imgur.com/yUVT8.jpg
3. http://i.imgur.com/6N6V6.jpg
4. http://i.imgur.com/xpUrg.jpg

No comment!

Dacă vrei, mai am.

P.S. Nu sunt nici eu specialistă în domeniu, dar un consult psihiatric nu strică nimănui. Îl recomand cu prietenie şi celor doi.

NOname
| NOname a răspuns:

Poneiule, nici n-aş zice că nu eşti psiholog...

http://www.TPU.ro/......ste-prima/

:))

Print screen-uri de pe blog, din păcate, nu. Dar am nişte perle din privat de toată frumuseţea, însă nu vreau să-i intoxic pe copii, deşi... poate ar fi bine să ştie de cine să se ferească.

NOname
| NOname a răspuns:

Pentru conexiune: http://www.TPU.ro/......ii-nu-ii/.
(Blog-ul celui de-al doilea.)

NOname
| NOname a răspuns:

Mihai, încă o dată ai demonstrat că nu ştii decât să minţi, să arunci cu noroi, să denaturezi lucrurile, să te victimizezi şi să te lauzi singur. Aş putea să dărâm orice afirmaţie calomnioasă din postarea ta, efectiv formată din ele, dar n-o să-mi bat capul cu tine. Oricum eşti prea orb ca să vezi adevărul şi prea îngâmfat şi arogant ca să recunoşti că n-ai dreptate. Nu mă pun cu mintea odihnită. Te las să te faci în continuare de râs singur, că îţi iasă de minune.
Îţi spun doar atât: dacă toţi bărbaţii ar fi ca tine, femeile ar prefera să rămână singure, eu una sigur.

P.S. - Prostul are un mare avantaj faţă de omul deştept: este întotdeauna mulţumit de el însuşi.
- Un prost găseşte întotdeauna unul mai prost, care să-l admire.
- Oricine are dreptul să fie prost, dar unii abuzează de acest privilegiu.

Te regăseşti? Deşi...asta ar însemna să-ţi meargă totuşi mintea...

P.P.S. La 35 de ani să te declari iubitul unei minore de 15-16 şi s-o hărţuieşti pe toate site-urile şi în viaţă reală mie-mi miroase a pedofilie. Ţie nu? Dacă nu, continuă tot aşa şi vom vedea cât timp vei mai rămâne în libertate!
Şi vorba Poneiului Troian, ia-ţi medicaţia!

NOname
| NOname a răspuns:

Mihai, ştii bine că Ea nu intervine acum pentru că este intimidată/ameninţată de tine şi pentru că are prea mult bun simţ ca să intre în mocirla asta (în care îţi place să te scalzi zilnic, amplificând-o) şi să-ţi facă rău dezminţind toate acuzaţiile tale şi dovedind faptul că eşti un mincinos, că ai denaturat lucrurile, exagerând, speculând, inventând sau spunând doar o mică parte din adevăr, cea care te făcea să arăţi bine. Cam asta faci tu, Mihai: http://ro.wikipedia.org/wiki/Omul_de_paie.
Aceasta este tactica folosită de tine (mai mult instinctiv, cred, decât conştient). Joci murdar şi de foarte mult timp, iar acest lucru este vizibil până şi pentru cei care nu ştiu întreaga poveste, de aici şi reacţiile lor. Te puteai aştepta la altceva?

Dacă ţi-ar păsa de ea, aşa cum afirmi, de ce ai posta numele ei Real (inclusiv numele de familie) pe blog-ul tău, de ce ai încerca s-o umileşti, să-i scazi respectul de sine, s-o denigrezi, de ce i-ai sparge toate conturile şi i-ai viola intimitatea, de ce ai hărţui-o, de ce ai ameninţa-o, de ce i-ai face atâta rău în mod voit şi repetat? Aşa ceva Nu se face şi mai ales când pretinzi că iubeşti, că vrei să ajuţi. Chiar nu pricep ce fel de dovadă de iubire/prietenie mai e şi asta, pe cuvânt. Dacă cineva mi-ar face mie aşa ceva, n-aş mai discuta cu el în veci şi l-aş mai şi da în judecată (norocul tău că n-are fata bani de avocaţi şi procese).

Ea a fost naivă, vulnerabilă, a vrut să se simtă iubită, apreciată (iar tu ai profitat de acest lucru), de aia a şi picat în capcana ta, dar după ce te-a cunoscut mai bine, i s-au deschis ochii şi a realizat că nu te iubeşte.
Chiar nu poţi să accepţi un refuz cu demnitate? Chiar e cazul să faci atâta circ, s-o expui aiurea, s-o hărţuieşti? Ţi se pare un comportament demn pentru un om, un bărbat?

Plus, ştii bine că s-a automutilat Nu din cauza problemelor din familie (de care doar tu pomeneşti; ea le neagă cu desăvârşire, deci sunt inexistente sau minore/comune, ca în orice familie. arată-mi tu o familie fără probleme, fără certuri. eu nu cunosc niciuna. tu?), ci din cauza Ta, din cauza crizelor tale, ameninţărilor tale că te vei sinucide. A vrut doar să-ţi demonstreze că nu vrea să-ţi iei viaţa. Vezi ce a făcut şantajul tău sentimental? Vezi în ce stare ai adus-o? Şi nu, nu sunt de acord cu ceea ce a făcut, dar probabil a fost o slăbiciune/nebunie de moment, pe care acum o regretă şi n-ar mai repeta această prostie. Dar orice ar fi, oricât ar fi greşit, ea are o scuză plauzibilă - vârsta (+ hormonii care o iau razna în perioada adolescenţei), tu Nu. La 35 de ani ar trebui să fii mult mai matur, echilibrat şi înţelept, mai ales dacă pretinzi că ai studii şi eşti un "băiat" la care orice fată ar putea doar să viseze, plin numai şi numai de calităţi nemaivăzute.

Dacă ai fi un băiat isteţ, Mihai, ai retrage acuzaţiile false, ai şterge postările de pe blog care o ating în mod direct, ai cere scuze faţă de ea şi faţă de toţi cei care au apărat-o şi pe care i-ai atacat, i-ai jignit şi toată lumea ar fi fericită. Însă nu, tu preferi s-o ţii pe a ta, să-i denigrezi pe toţi cei care nu sunt de acord cu tine şi îşi permit să nu te ridice în slăvi şi să-i faci rău în continuare.

Reflectează asupra comportamentului tău şi fă ceea ce e bine! Încă nu e prea târziu. Doar aşa vei reuşi să demonstrezi că eşti omul care pretinzi că eşti: bun, corect, educat, inteligent, care merită respectat şi apreciat. În caz contrar doar vei coborâ şi mai jos în încercările tale de a o înjosi pe Ea şi pe toţi cei care o susţin, iar reacţiile celor din jur vor fi pe măsură.

... Dragostea cu silă nu se poate, Mihai, da' mai şi cu o minoră. Împacă-te cu ideea şi fă ceea ce e bine (pentru ea, nu doar pentru tine)! Ea tot ce vrea e să fie lăsată în pace, ca să se întoarcă la viaţa ei de dinainte de a te cunoaşte, atât. Las-o în pace şi n-o mai "ajuta"! Percepeţi ajutorul foarte diferit. Plus, ea nu ţi-l cere (nu te-a rugat ea să faci sesizări la Protecţia Copilului, ca să aibă acum cu ce să-şi bată capul, demonstrând că nu o agresează cei din familie). Vrei să i-l bagi cu forţă şi doar aşa cum ştii tu? Postarea ta de pe blog cu ce o ajută? Că o înjoseşte? Te ajută doar pe tine să-ţi găseşti liniştea prin răzbunare şi să-ţi faci reclamă de "băiat bun" printre amici şi admiratoare, deşi crede-mă, e o anti-reclamă, chiar dacă nu realizezi.
Încearcă să găseşti forţa în tine, înţelepciunea, şi procedează ca un bărbat: uită de orgoliul tău rănit, termină cu reproşurile şi circ şi respectă-i dorinţa - retrage-te şi las-o să respire! Ea şi noi toţi îţi vom fi recunoscutatori.

NOname
| NOname a răspuns:

Mihai, îţi tot editezi şi reeditezi postarea aia bolnala de pe blog (varianta originală era cea mai cretină şi amuzantă, recunosc. eşti al naibii de comic, când te bâlbâi, te repeţi de 50 de ori ca o babă de 90 de ani, te afunzi în minciuni şi acuzaţii aberante şi scrii 10 pagini cu majuscule, ca pentru orbi). Nu mai bine ai şterge-o de tot?
Ai vrut s-o citească fata? Na, a citit-o, ţi-a şi comentat-o - te-a rugat aproape în genunchi să ştergi pozele şi postarea, încă de acum 5 zile... Ai făcut-o? Nu! Ai continuat cu alte reproşuri, alte editări şi reeditări.

Chiar nu ţi-e milă de ea deloc? Chiar atât de neom eşti tu? La început ai vrut scuze. Na, i le-ai smuls, deşi Tu i le datorai! Acum ce mai vrei? Nimic nu-ţi ajunge, nu? Vanitatea e prea mare? Cum vrei să te respectăm şi să te credem măcar o secundă, când tu te porţi ca un bolnav mintal?

Fă ce e bine, Mihai! Trezeşte-te!

NOname
| NOname a răspuns:

Mihai, eşti penibil, omule. Din moment ce ne-ai citit conversaţiile, ar trebui să ştii foarte bine că fata e demult scârbită de tine şi n-o ascunde, cum suntem şi noi toţi de altfel. Iar toate conversaţiile mele cu ea, inclusiv mesajele tale kilometrice şi aberante, pline de jigniri şi ameninţări, i-am trimis cu mânuţa mea lui Cătălin acum o săptămână, pentru că nu am nimic de ascuns (ceea ce am spus în mesaje, ţi-o spun şi în faţă) şi pentru că cei ca tine trebuie ţinuţi departe de oamenii normali. Priceput? Iar acum du-te la un psiholog, că el e măcar plătit să-i suporte pe cei ca tine, şi nu ne mai plictisi cu frânturile din SMS-uri de acum câteva luni, care nu ne dovedesc decât că eşti penibil (dar nu mai era nici o noutate) şi ne arată cât de mult ai ştiut să manipulezi o copilă de 16 ani. Ce să zic? Felicitări!

...De când îţi tot explic şi tot n-ai înţeles nimic! Eşti incurabil.

NOname
| NOname a răspuns:

Ca să-ţi reîmprospătezi memoria, răspunsul ei la mesajul meu postat de tine (le postez doar pentru că le-ai citit deja şi demult nu mai sunt "private"):

Duminică, 18 Septembrie 2011, 12:07 pm

=)) nuuuuuuuu,
In nici un caz cum sa ma impac cu el? S-a auto-invitat sa-mi fie prieten virtual, cand in realitate suntem la cutite :))

Da e un nimeni pentru mine, e josnic si da stie doar sa-si planga de mila. E expert in a manipula o domnisoara de 16 ani,dar de data asta nu ii mai merge. Imi spune mie ca el mi-a luat apararea in fata tuturor la intrebarea lui, cand defat acest lucru tu l-ai facut!

I-a fost foarte rau in ultimul timp si acum abereaza... Are prieteni pe la admini si isi permite sa zica cam ce vrea. M-a cam descoperit, dar am negat ca as fi eu pe aici. Bla bla bla.

Stii ce mi-a trimis? Uite...NU SUNT de acord cu EL!

On Fri, 26 Aug 2011 16:48:02 +0300, MihaiFlorian wrote:
> > From: MihaiFlorian, mihaifloriandumitrescu@yahoo.com
> > Content: Scuze de deranj Cristina, dar deja acest expert NOname ma jigneste in plin afirmand ca ii pun eu pe altii sa o critice, ca o atac eu desi ea are deja 2 postari cu atacuri directe la adresa mea! Te rog sa o pui sa probeze si sa-si ceara scuze. Iti las linkul: http://www.TPU.ro/......nt-decent/ Te rog eu sa intervii ca si asa ma simt rau de mai multe zile, numai jigniri aiurea nu-mi mai trebuie, verifica tu utilizatorul de se vaita NOname si tot spune ca l-am pus eu, nu sunt eu de vina daca cineva vrea sa-mi faca probleme, daca se ataseaza de mine etc. Discuta cu NOname te rog ca deja incalca o limita a bunului simt, sunt mai mare decat ea, am studiile mele de master, nu pot fi asa bataia de joc a cuiva, nu?

On Sat, 03 Sep 2011 02:11:21 +0300, Florian Dumitrescu wrote:
> Buna Cristina,
>
> Revin cu o rugaminte mare. vad ca are sustinatori NOName in a ma jigni, sustinatori gen edy care tot mai posteaza jigniri ca as fi "pedofil" si arata ceva de pe un site cu o fata care a fost cu mine la master si avea 24 ani atunci! No comment!
>
> TE ROG EU MULT, SCOATE DEFINITIV INTREBAREA MEA ACEASTA:
>
> http://www.TPU.ro/......a-voastra/
>
> Sunt si jignirile lui NOname acolo si ale altora, ma dor, dar o dor si pe o fata care a fost atinsa fara voie.
>
> Multumesc mult de tot, raman dator,
> Mihai Florian Dumitrescu

Este cam mult,dar cum frate sa ai pile la admina, sa te dai frumusel pe langa ea si apoi sa o folosesti sa le faci rau celor care nu-i suporti. Nu inteleg ce are cu tine? Se zgarie pe ochi ca mi-ai luat apararea si aveai dreptate sau ce?

Aoleu acum simt ca nu mai este iubire, ci obsesie! Stii? Vineri a venit la liceu dupa mine a stat 3 ore degeaba asteptandu-ma in spatele liceului, dar nu am dat ochii cu el ca am iesit prin fata. Hiu ce bine! :))

Te pup, o zi minunata!

__________

Şi încă unul:

Duminică, 18 Septembrie 2011, 1:01 pm

:))
Nu are limbaj de clasa a 5-a; nu stii ca el vorbeste din Dex,din Doom si altele? El e perfect, nu a mintit, nu a facut rau nimanui...este curat ca lacrima. :))

Ciudat este ca imi scoate mie mereu ochii ca i-a facut dosar la politie si in drum spre casa a avut un accident, o tamponare a masinii lui scumpe de mii de euro care trebuie sa fie reparata...de parca eu as fi milionara si trebuie sa-i platesc lui masinuta.

Intotdeauna scrie mult si prost ca
sa innebuneasca omul sa ajunga sa-i dea dreptate. Pfff ce caracter...

Gata, merg si eu sa vomit :))

__________

Mai vrei, Mihai? Mai am.
Şi acum spune-ne, te rog, de ce dacă vezi că fata nu te (mai) vrea şi te evită pe cât poate, insişti să te bagi în viaţa ei şi s-o urmăreşti peste tot? Chiar n-ai şi tu puţină demnitate?

NOname
| NOname a răspuns:

Bine, hai să purtăm același dialog în n-șpe mii de locuri.
Și eu consider că problema trebuie mediatizată cât mai intens. Mersi pentru ajutor, Mihai!

http://www.TPU.ro/......ne-astazi/

Mihai, mama, tu un calendar ai acasă? Știi să-l folosești? Te mai uiți și la date, când încerci să-ți cauți scuze, agățându-te de niște filmulețe vechi de pe youtube? De la începutul anului, când încă era sub vraja ta, și până acum câte lacrimi s-au scurs, cât ai hărțuit-o, câte probleme i-ai creat?

Și dacă tot pretinzi că ai prieteni psihologi, măcar pune-i la treabă - roagă-i să te ajute! Sau și pentru ei ai devenit deja un caz pierdut?

Pe cine ai refuzat tu, Don Juanule? Te-a vrut cineva, ca să fii în postură să refuzi? Hai, nu mă fă să râd! Iar delirezi?

Lasă copilele în pace și scoate-ți din cap ideea cum că TPU ar fi un loc de agățat puștoaice! Caută-ți o altă ocupație! Preferabil sub atenta supraveghere a psihologilor și organelor de ordine.

NOname
| NOname a răspuns:

Fii și tu puțin mai original, Mihai (cer prea mult, nu?).
Iar aceleași minciuni, aceleași aberații, aceleași atacuri și victimizari? Măcar inventează și tu ceva nou, că pe la jumătate pomelnicelor tale începem să adormim.
Ascultă ce ți-au spus Neesa, MitroKta și alții!

http://www.TPU.ro/......-sa-aga-e/

Chiar sunt toți nebuni și proști și numai tu ai dreptate?
Când mai mulți îți spun că ești beat, te duci și te culci.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorMăi poneiule, cum îți permiți să râzi de un om care și-a cumpărat mașina din banii lui, și a scris o carte?

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bre 'nea Mihai, răspunde-mi și mie la următoarea întrebare:
Cât de idiot să fii, să crezi că EU m-aș uita la un „poiet" psihopat ca tine? Ceea ce spuneam la postarea respectivă, erau pure ironii, pe care tu nu le-ai putut sesiza din cauza narcisismului exacerbat.
Du-te măi la psihiatru, ascultă ce zic...

| Klepto a răspuns:

Poneiule, vezi ca Name not available in stores a fost World Trade Center, iar MihaiFlorian a fost avion, poate te transforma in lipici, ca glasul si vorbele lui sunt dulci, dar are dintii piliti. Vorbeste el frumos, dar sa vezi cand uita blana de oaie sa si-o puna ce ditamai lupu gasesti.
Sti ce ii ciudat? Ca am asteptat cu sufletul la gura, asa cum asteapta o fosta actrita batrana sa fie bagata iar in seama sau sa apara un blueray dupa filmul ei in care calarea brontozauri, asa am asteptat sa ii vad adevarata natura.Find un cleptoman special si ca m-am uitat prea mult la Big Brother si am invatat cum sa pandesc din cotloane, am stat sa vad pana cand o tine cu politeturile, si cand a erupt, ce a mai curs...Vezi ca sa nu dea cu teleguta poeziilor si peste tine, ca abureste mai bine decat o blonda sexy ochelarii tocilarilor si se posteaza pe victima mai ceva ca o tanti la 30 de ani care a facut operatie de reactivare a virginitatii si este prinsa.
Tot aud ca psihologizezi conturi, ia baga si mie o analiza, platesc in natura desigur, doar bauturi naturale.
@Name not available in stores
Vezi ca MF simte cand este este deconspirat, imediat vine pentru inca o runda de, "ce te bagi in viata mea, tu sa-ti vezi de treaba ta, daca nu fac publice mesajele private, is mai intelept decat tine ca-s mai batran".

| NOname a răspuns (pentru Klepto):

Klepto, vine el, vin şi eu (chiar am cu ce). Eu n-am nimic de ascuns, el da. Deci...

| Klepto a răspuns (pentru NOname):

El vorbeste mai frumos, el are o armata de fete si fani, el este ca un fel de Justin Bieber, este placut de o armata de oameni pentru ca nu-l cunosc cu adevarat. Poate ai tu blondittude si dovezi, dar juriul conteaza.Cand o sa vina din nou ciocinirea planetelor si o sa va duelati sa-mi zici, iti imprumut cel mai impenetrabil scut facut vreodata, atenueaza orice lovitura.
@Poneiule Flacara Violet Cand te bagi in mlastina, sa nu fi speriat de semnul ala "Abandon all hope" si nu-ti fa griji, nu-s mai criptic decat o fata sau mai incuiat ca jurnalul uneia, in cel mai rau caz iesi imbatat la cap de la atat prostie si cu un caz serios de "Neintelegerea de Klepto", chiar este o boala recunoscuta dpdv. medical, dar trece daca vorbesti cu oameni normali si coerenti.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Daniel din Timisoara este lovit in freza si amuzant rau...cat despre al doilea, ce sa spun? Cand a fost cazul am intervenit, poate ai citit in link-urile postate de NOname si in orice caz ultima mea problema acum este MihaiFlorian. Faptul ca a reaparut in lista de prieteni este doar o greseala a TPU. A aparut el si altii ce nu mai erau in lista mea...de cand cu introducerea sagetilor ( prietenii pe mai multe pagini ).

| Gizăz a răspuns:

Stai cumva pe Bd. Republicii 279 în Ploiești?

| SarbatoriFericiteTPUsiporumbeilororibili a răspuns:

Incredibil! Bine ca noi pisicile nu ne indragostim, ca era jale.

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Primul sper din toata inima sa fie troll, ca nu as dori sa cred ca exista atat prostie inmagazinata intr-un om.
Legat de al doilea, ieri am vazut poza aia postata, cu niste gambe zgariate cu o lama, ceva, sanchi, taietura de cutit...ce as putea sa mai zic? Sa nu puna botu' la vrajeala ieftina. Oricum, daca se taia vreunul pentru mine, mi-ar fi fost atat de rusine ca am stat langa un om care a fost capabil de o asa isprava, daramite sa mai si spun ( postez, in cazul nostru ) cuiva.

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Adica "alea-alea" cu o minora? Pai din ce stiu eu, se face si putina puscarioara pentru asa ceva...

| NOname a răspuns (pentru ExistaMosCraciun):

Nyx, ar cam trebui... Dar din câte ştiu, "doar" a hărţuit-o pe TPU şi pe blog-ul lui, postând nişte aberaţii macabre despre ea, înjosind-o, divulgând informaţii personale care o priveau doar pe ea, a silit-o (indirect) să-şi şteargă contul ei vechi de pe TPU, i-a spart ID-ul şi toate conturile, inclusiv cel nou de pe TPU, a sufocat-o cu mii de acuzaţii şi reproşuri absurde şi interminabile, cu ameninţări de tot felul şi a adus-o intr-o stare, pe care nimănui nu i-aş dori-o. Deci pentru asta ce ar merita? El având peste 30 de ani, ea find minoră. El minţind la greu, ea neputandu-se apăra.

| ExistaMosCraciun a răspuns (pentru NOname):

Eh, vazusem ca se vaita ca nu mai are bani din cauza ei. Halal comportament.
Oricum, cand esti ranit, ai doua tendinte, sa te razbuni pe tine sau pe altii, el functioneaza in baza celei de-a doua variante.

| NOname a răspuns (pentru ExistaMosCraciun):

Nyx, el se vaită mereu, asta e natura lui. La fel e şi cu lăudatul de sine şi aruncatul cu noroi în ceilalţi, doar ca să pară el un sfânt. Are narcisismul, vanitatea, aroganța şi disperarea după atenţie în sânge. Doar că acum s-au evidenţiat mai mult.
Îşi plânge de milă cred că de când e el.

Iar fata e distrusă psihic (am discutat cu ea în privat) şi tot ce vrea e să fie lăsată în pace. El în schimb s-a gândit că e o idee bună să mă ameninţe în privat, să mă jignească, să mă acuze că nu-l las în pace, deşi am şi uitat că există, să-mi povestească despre maşinile, "studiile", problemele lui de sănătate, banii, iubitele lui... (de parcă ar fi treaba mea sau m-ar interesa), să-mi cerşească nişte scuze, deşi El mi/ni le datorează, s-o denigreze pe aia mică şi să-i violeze intimitatea, spărgându-i toate conturile, luându-i tot ce avea ea mai drag şi mai personal şi hărţuind-o în continuare. Şi după toate astea cică tot el e o victimă şi un băiat bun. Îţi vine să crezi?
Mai are rost să repet că are vârsta dublă faţă de ea? Şi nu, asta n-ar fi o problemă, ...doar dacă ea n-ar fi minoră.

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Mihai si ce parere trebuia sa am, cand am vazut picioare sectionate la tine pe blog, poze postate cu mainile tale? Da, sa ma cheme la Politie ca am vazut o poza cu picioare taiate la tine pe blog, hai sa mergem la Politie...

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Nu misca nimeni, am una tare, pe subiect:
http://www.youtube.com/watch?v=QmBmTeFiHBc&feature=related

| DenisaAbdn a răspuns:

Vreau sa te intreb, nu ti se pare cel putin nefiresc,sa postezi niste clipuri facute de o adolescenta, care, ca si varsta ti-ar putea fi fiica si sa te mai si lauzi ca ai "reusit " sa o faci sa simta ceva? Nu ti se pare ...desuet ( cel putin ) sa te lauzi si sa te simti flatat de sentimentele unei copile, ti se pare moral sa profiti de nevoia fireasca a adolescentei acesteia de afectiune ca sa te transformi in cavalerul romantic si salvator? Nu ai un sentiment de dezgust fata de propria-ti persoana atunci cand seduci, in mod voit si constient, un suflet nevinovat care ar putea trai toate aceste frumoase emotii cu un baiat de varsta ei? Nu te simti, intr-o oarecare masura, un vanator de suflete? Nu sari cu barda, eu doar te intreb.

| edy132 a răspuns:

Ce as putea sa zic. Mihaita, fata-palida, poet-suferind in cautare de compasiune la copile.Omul care aproape face hernie de la atatea studii in spate. Cu masina si casa pe dekstopul de la monitor.Ce as putea sa zic? Mancate-ar falimentu', ba. Cum de te mai tine pamantul? Si nu cumva sa imi bagi iar aberatii de 2 lei cap-de-cocos ce esti. Ce vrei ma de la copila aia? Esti un psihopat nu vezi? Acum te crezi mare in pe**a ca ai pus toate alea pe blogul tau, sa citeasca toti. E ciudat ca tot textul ala era adresat EI. Dar tu ai vrut sa o faci de ras. Mai mult te-ai facut pe tine de ras, ce text de orfan mai e si ala? Si tu te-ai apucat cumva de sportul asta international numit laba, a o frecat ia-o cum vrei. Ti-a sarit in ochi si nu vezi ca ai mai scris acelasi lucru de 5 ori?

Cat despre timisoara-daniel-28-IQ la un loc cu Mihai-atarnatul sunt un fel de noua specie pe cale de aparitie, iar cu mintea pe cale de disparitie.

Am putea sa luam fiecare cate o bata, o furca, un maus ceva sa-i fugarim tot TPU-ul, cum se facea pe vremuri, ar fi interesant. Dar nu va faceti griji in curand vor descoperi oglinda. Desi creierul fosilizat de atat inactivitate.Voi ce zicei?

| edy132 a răspuns:

Am fost avertizat de doamna Cristina care a sarit repede pe mine din tota gramada aia care te badjocorea pe tine. De ce fix pe mine? Pentru ca erai tu intre picioarele ei, aproape te inecai, si ai aratat acolo pe monitor "uite ce zice bulangiu de edy132".Am vorbit cu Antohie de la Politia din Targoviste si zicea ca ai fost si tu pe acolo. Mai zicea ca avea o dilema nu stia daca sa acetioneze el sau sa sune la protectia animalelor. La tine nu prea se vede diferenta.

"diferenta dintre educatia mea si a ta" Mersi a crescut inima in mine, draga mea. Nu am facut nimic bun in viata asta nenorocita, dar macar daca nu am putut face un bine nu am facut un rau spre deosebire de tine.

"Daca o fata spune ca ii place de mine si se taie, nu e vina mea! " - Acuma nu fa pe catelusu nevinovat potaie ce esti. Sa mentionez ca iai spart parolele la mes, TPU si ce mai are ea. Ai mai pus si pe blogul tau de orfan atatea prostii. - Asta nu e comportament de psihopat?

"cat despre NOname revin si eu cu o postare separata cum organizeaza ea atacuri pe privat si ce comportament are"

Bravo NOname, tot asa meriti o fundita.

"Degeaba mi-a trimis acum 3 zile 20 de sms-uri ca isi cere scuze!"
Ce ai ma derilezi?

"Sunt socat de ce poate face"
Oo da, si eu. Ce te face sa crezi ca-i pasa ce scrii tu? Ca mai mult de atat nu poti face. Niciodata nu i-a pasat, avea nevoie de compasiune nu avea nevoie de tine.Te-a folosit, si ce ai sa faci acum? Ai sa postezi alte mesaje private? Ce te face sa crezi ca-i pasa? Din partea ei puteai sa te duci sa te omori, dar nu vroia sa te aiba pe constiinta.I-a placut sa se joace cu tine, dar ar cam fi timpul sa treci peste, nu crezi? Asta depinde de tine, oricum nu-i pasa.

"Oricum, nu imi "plac" persoanele care se pretind a fi serioase, crestine si trimit poze sexy, cam indecente, de genul "piti" catre baieti ca sa ii atraga de genul edy care are comportamentul de il are! Vrei sa le arati tu edy?"

Ba pervers-pedofil. Ce poze ti-am trimis eu tie ma? Hai arata. Fata-de-peste vezi ca incurci mesajele mele cu alea de la doamna Cristina.

"CAND DETIN ADEVARUL SI DREPTATEA" Singurul lucru care-l detii e creierul tau fosilizat. Detii dreptatea de a te duce la spitalu 9 de unde esti evadat.

"CAT DESPRE EROTIQUE, DRAGA MINORA, TU IMI POSTAI PE TPU SA TE ALEG PE TINE! INTELEG CA TE DOARE/ ROADE CA TE-AM REFUZAT! DE CAND SUNT MINORELE ATAT DE OBRAZNICE?"
Ohoo Mihaita, cred ca ai facut o pauza dupa asta, nu mai aveai destul sange-n cap sa gandesti cu farama de creier care o mai ai.

" EU NU IMI MINT PARINTII LA GREU CA SA AM EU IUBITI DE LA 14 ANI! IA MAI SPUNE SI TU ADEVARUL EDY CA EU AM RAMAS SOCAT DE CATE AM AFLAT! "
Da bai Mihai, incredibil si eu.Cel putin o duce capu, tu inca esti un libidinos care se da la minore : )

"STIU, la unii ca tine cei care sunt sanctionati in viata reala si pe TPU pentru comportament deviant sunt cei mai buni!"
Pff, imi pare rau. In viata reala sunt sactionat ca in curand o sa am un copil. Vrei o veste buna printre toate jicnirile astea? O sa ai un nou membru in familie, daca seamana cu mine nu e vina mea.

"mereu am fost dat de exemplu" ca cea mai incredibila specie pe cale de aparitie si creierul pe cale de disparitie. Condoleante.

| NickiMinaj a răspuns:

Imi face si mie cineva un rezumat, va rog? mereu ratez circurile astea infecte, iar dupa ma oftic. sad

| Dmesss a răspuns:

Poneiutule, credeam ca iti plac oamenii nebuni cu capu'.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu vad diferenta dintre aia doi... sa ma ierti. O data e beat, si alta data treaz.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mda, imi dai funda ca poate tac, mda, uite ca tac chiar acum, mda, ce sa iti povestesc, mda. Acum cine ma mai voteaza, cu funda asta nenorocita? Pacat, chiar vanam niste stupizi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Omule! Fii atent aici! Daca ai fi persoana serioasa, atunci NICIODATA nu te-ai lauda cu "faptele tale bune" nici chiar in conditiile astea. Nu te cunosc dar din discutiile pe care le-am citit pe aici reiese ca tu ai o parere foarte buna despre tine si cum a venit sacineva sa contrazica parerea ta imediat ai iesit din conul de umbra sa te aperi. Daca ai fi fost om intreg cu capul pe umeri si ceea s-a spus aici despre tine nu e adevarat nu ai fi reactionat- ai fi fost destept. Daca taceai filozof ramaneai- se stie vorba asta- si uite ca e valabila si aici. Daca taceai nu aparea nimic sigur dar a spus cineva mai sus si anume @Klepto( imi iau permisiunea de a te cita, @Klepto): "Find un cleptoman special si ca m-am uitat prea mult la Big Brother si am invatat cum sa pandesc din cotloane, am stat sa vad pana cand o tine cu politeturile, si cand a erupt, ce a mai curs...Vezi ca sa nu dea cu teleguta poeziilor si peste tine, ca abureste mai bine decat o blonda sexy ochelarii tocilarilor si se posteaza pe victima mai ceva ca o tanti la 30 de ani care a facut operatie de reactivare a virginitatii si este prinsa."
Repet nu te cunosc si nu stiu daca ce s-a spus despre tine e adevarat sau nu dar prin atitudinea ta si modul atat de inversunat in care te aperi trimite ma face sa ma intreb: Ma, oare asa de tare il supara adevarul? Sau ce o fi cu el ca un om intelept n-ar face asa ceva! Dupa ce spune o gramada de chestii pe blog despre persoana aceea apoi vine pe forum si nu numai ca neaga toate afirmatiile pe care le-a facut dar le si contrazice si acum spune de persoana pe care o iubeste(pe blog si in imaginatia lui) o gramada uriasa de mizerii din viata privata pe care nu le-ai spune omule daca iubi. Ori iubesti ori te lauzi?
Cum spui ca iubesti si apoi daca si apoi daca persoana, iubita, sa zicem te dezamageste tu ii faci publice toate mizeriile, greselile etc, cum vrei sa le spui.
Vorba lui @NOname: " Fa-te de ras ca iti iese de minune"!