NOname
| NOname a întrebat:

Ce părere aveți despre pedofili? Dacă pe TPU ar exista un individ cu astfel de înclinații, care mai și obișnuiește să agațe puștoaicele pe net, v-ar plăcea să aflați cine este, ca să puteți să vă feriți de el?

Răspuns Câştigător
| DenisaAbdn a răspuns:

As fi vrut sa spun ca e penibil, jalnic si inconstient. Dar e mai mult de atat. E foarte grav ca om matur sa fie atras de sensibilitatea si prospetimea unei adolescente care, ca si varsta, i-ar putea fi fiica, sa se joace cu sentimentele ei, sa fie flatat de ele, cu atat mai mult cu cat stie foarte bine ca adolescenta este marcata, in ansamblu, de instabilitate emotiva si hipersensibilitate, ca este o perioada delicata si ca e perioada in care fetele acorda o importanta deosebita unei deziluzii si poate avea efecte psihologice importante. Iar daca un astfel de individ, ar putea pretinde ca e educat, ca are un anumit nivel de instruire, lucrurile sunt si mai grave pentru ca, avand constiinta a ceea ce face, se intrunesc elementele constitutive a ceva mult mai serios.

| NOname explică (pentru DenisaAbdn):

Bine zici...

| DenisaAbdn a răspuns (pentru NOname):

Am impresia ca te lupti cu morile de vant, chiar daca esti bine intentionata. S-ar fi putut face ceva daca ceea ce face un astfel de individ, hartuire psihologica sistematica si continua, ar fi incadrata ca infractiune. Pana atunci...

| NOname explică (pentru DenisaAbdn):

Neesa, dragă, știu bine că legea e neputincioasă în fața lui, iar fata și părinții ei chiar dacă l-ar da în judecată, n-ar avea bani de procese și avocați. Asta e, nu întotdeauna se face dreptatea, unii scapă nepedepsiți.

Însă atrăgând atenția asupra acestui eveniment nefericit, sper că voi împiedica alte minore să cadă în plasa lui și celor ca el.
Dacă fata asta, de exemplu, ar fi știut de la început în ce se bagă, crezi că măcar s-ar fi uitat în direcția lui? Asta vreau, să se știe la ce se pot aștepta de la un astfel de individ și să se ferească.
E mai bine să previi, decât să tratezi.

| DenisaAbdn a răspuns (pentru NOname):

Poate ar trebui procedat si altfel. Poate ar trebui spuse anumite aspecte legate de astfel de tipi, fara a-i numi direct (pentru ca nu-i stim cu certitudine, nu?) faptul ca se comporta ca niste adolescenti desi sunt oameni aflati in plina maturitate care stiu foarte bine ce fac, ca joaca rolul de cavaleri romantici si salvatori, ca au un simt crescut al propriei importante si o nevoie profunda de a fi admirati, care nu sunt in stare ( sau nu vor ) sa vada limita intre a ajuta, dezinteresat, o persoana si a incepe o poveste cu iz amoros cu niste adolescente confuze, ca reactioneaza la critici cu furie. Poate in felul asta, minorele de pe site, vor stii cu cine au de a face atunci cand vor fi abordate de astfel de indivizi.

79 răspunsuri:
NOname
| NOname explică:

Pentru cine vrea să știe:

Atenție la al doilea individ din această întrebare!
http://www.TPU.ro/......ina-1.html

Citiți și răspunsurile! Este pentru siguranța voastră.

| pepy63 a răspuns (pentru NOname):

De unde sti de cineva ca e pedofil? si eu am doua fetite minore si eu sunt ingrijorat pentru. faptul ca pot sa intre in contact pe net cu toti depravatii,de altfel le-am atentionat.dar de aici si pana a cataloga pe cineva pedofil, e cale lunga iti trebuie multe dovezi, si daca tot nu-ti convine de cineva ii dai pur si simplu ignore,

| NOname explică (pentru pepy63):

Pepy, citește, te rog, răspunsurile mele de la această întrebare și conversațiile din link-ul postat de mine în primul răspuns și vei înțelege mai bine despre ce este vorba.

Nu am spus că este un pedofil, ci că are înclinații de pedofil, pentru că la vârsta lui își permite să se încurce cu minore (de hartuire la care a fost supusă fata nici nu mai zic). Iar de cunoscut, a cunoscut-o pe TPU. Și dacă pe ea ar fi avertizat-o cineva, nu ar fi ajuns în această situație.
Deci asta fac - avertizez. Mai bine mai târziu, decât niciodată.

O seară plăcută, Pepy, și multă sănătate ție și fetelor tale! Să-ți trăiască și să nu treacă niciodată prin ce a trecut această copilă!

| pepy63 a răspuns (pentru NOname):

Da ai dreptate multi au inclinatii catre minore,cel putin eu nu-i inteleg deloc, si ar trebui pedepse mai severe pentru astfel de indivizi, poate atunci nu am mai avea de face cu ei.O seara placuta si tie si sper sa nu fi fost tu acea fata

| NOname explică (pentru pepy63):

Da, ai dreptate. Și nu, n-am fost eu (nu sunt minoră de vreo 10 ani). Este vorba despre o altă utilizatoare, care acum preferă să-și păstreze identitatea secretă (nu cred că mai e cazul să explic de ce).

O seară frumoasă, Pepy. La fel și ție, luk194.
Vă mulțumesc că n-ați rămas indiferenți.

NOname
| NOname explică:

Cât despre cei doi (antitemepenet19191 și "justitiarul"), care îl apără doar ca să nu fie de acord cu mine - o "dragoste" mai veche - și o fac în necunoștință de cauză (deși au toate dovezile la dispoziție și ar putea să dedice 2-3 ore acestui caz, dacă tot par a fi atât de implicați, și să citească totul cu atenție), no comment.
Josnic și imatur, atât!

Dar dacă până și criminalii în serie și condamnații la moarte au avocații săi, un obsedat și agresor de minore de ce n-ar avea, nu? Să-i fie de bine!

| justitiarul a răspuns (pentru NOname):

laughingVad ca nu mi-ai luat in seama exercitiile recomandate.Esti bagata in priza si faci ca o curentata pe aici.Nu apar pe nimeni asa cum faci tu justitiaro! Ma doare in 14 de individul asta asa cum pe tine te doare de mine dar vad ca nu esti conectata la realitate, sa intelegi ca nu ai ce "preveni" si "trata".Tu crezi ca daca e pedofil ar mai sta sub aceeasi identitate pe acest site? Ce faci tu e ce noi numeam in tinerete "munca de om prost".
Acuzi cu multa violenta un user care te-a calcat pe botosei si vrei sa mori cu el de gat desi nu ai dovezi nici cat negru sub unghie.Ce ai tu nu sunt dovezi Noname! Sunt doar prostioare.Tu nu vezi ca userii cu mai multa minte decat Jelli iti spun toti acelasi lucru:ce ai tu nu sunt dovezi. Daca un tip de 35 de ani a avut o relatie cu o tipa de 16 ani asta nu e pedofilie da-o in pastele ma-si de treaba! Aia i-a vrut banii el i-a vrut prospetimea si sunt chit(pentru ca din cate am inteles cam asa au stat lucrurile).Era bun individul cand o finanta? Sau cum?
Ce fete sa aperi de aici? Sunt convins ca are peste 1000 de cereri de prietenie numai de cand ai lansat anuntul asa ca tu de fapt ii faci reclama.
Dar iti repet, ii aduci o acuzatie grava fara sa ai dovezi.Nu ma simt josnic si nici imatur asa ca nu ma calca pe coada degeaba.Cea care da dovada de imaturitate maxima aici esti tu. Cati ani spuneai ca ai?
"Obsedat si agresor de minore" straight face De minore carora le place finantarea sau cum? El cel putin asa sustine. Unde e inocenta furata pe care o aperi tu aici?
Si apropo, unde e fatuca asta pura si inocenta de nu se baga in discutie sa ne spuna cat de rau o "agresa"individul asta "pedofil"?
Tu nu vezi ca deliram amandoi pe aici degeaba? Tu ca brusc ai devenit justitiara minorelor"neprihanite"ce de buna voie si nesilite de nimeni accepta relatii cu barbati de 35 de ani, si eu ca imi pierd vremea citindu-ti aberatiile.
Vorbesc serios! Oxigeneaza-ti creierul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru justitiarul):

Ai dreptate, bine că sunt ei mai deştepţi decât mine. Sunt cu mai multă minte decât unii şi cu mai puţină decât alţii. Eu nu mă bag în cazul ăsta. Însă nu cred eu că a vrut NOname să facă ceva din răzbunare, ci doar ca să îi prevină pe alţii. E bine să încerci, aşa cred.

| Anonymus314 a răspuns (pentru NOname):

Nici nu era nevoie de explicatie, stim deja de ce il apara.

| Damasc a răspuns (pentru justitiarul):

Treaba sta in felul urmator.Cum ai spus si tu, daca un barbat 35 de ani are o relatie intima cu o minora, 16 ani tie ti se pare normal? Ca nu se numeste pedofilie asta e altceva, pedofilie este atunci cand tu ca minor esti luat cu forta si...altele.Ceea ce face acel barbat de 35 de ani este un fel de pedofilie moderna intelegi? sau ceva asemanator cu abuzul de incredere. Sunt foarte multe copile la 15 16 ani care sunt mai dezvoltate decat altele la 25, dezvoltate la corp dar la minte sunt 0 saracele. Cele mai multe cred ca daca sunt implicate intr o relatie cu o persoana cu 100 de ani mai mare,sunt grozave.Dar tocmai aici este problema, acel barbat nu abuzeaza de ele in mod direct, profita de pe urma faptului ca au creierul gol.Bineinteles au si ele partea lor de vina dar una mica de tot, cel mai vinovat in acest caz este barbatul.

| Aromă a răspuns (pentru Damasc):

Adevărat,dar nu sunt de acord cu două afirmaţii: "...dar la minte sunt 0 saracele", "profita de pe urma faptului ca au creierul gol." Ştiu că te referi în general, dar eu mi-am exrimat opinia.

| Damasc a răspuns (pentru Aromă):

Ma refer in cele mai multe dintre cazuri, spun asta deoarece am vazut asa ceva, nu vorbesc din presupuneri.Si oricum, nu-mi spune ca la o diferenta de varsta de 20 de ani exista true love; o.Sau poate exista dar cand femeia are 30 de ani iar barbatul 50 asa poate da, dar nu cand fata are 16 iar barbatul 35, atunci nu se poate numi altfel decat prostie pura.(zic eu! cum ai spus si tu suntem liberi la opinie fiecare)

NOname
| NOname explică:

Anicici, nu mai spam-a site-ul cu adidașii tăi!
Te-am raportat deja și la Contact.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

„Dacă pe TPU ar exista un individ cu astfel de înclinații."
Există, e Mihăiță cu fundiță...

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Ahahaha, interesant primul film, n-am ce zice!

| justitiarul a răspuns:

Sincer iti recomand pentru inceput exercitii de respiratie pentru ca tu cu siguranta ai creierul putin neoxigenat.Nu e un lucru grav, se poate remedia si uite un ajutorhttp://sanatate.acasa.ro/naturist-8/exercitii-de-respiratie-10601.html
Consecintele unei neoxigenari corecte? Realitatea se intrepatrunde cu irealul,respectiv:auzi voci,vezi fantome(in cazul de fata pedofili)incepi sa crezi ca ai puteri paranormale(ai impresia ca de una singura o sa cureti lumea de neghina si tot raul va disparea datorita tie) in consecinta incepi sa te crezi un fel de erou cu puteri supranaturale din benzi desenate si doamne fereste sa nu incerci sa pui in aplicare ce fac eroii in desene.
Draga Noname te bagi cam mult in viata unui tip care spui tu ca e un "pedofil"nenorocit care nu te intereseaza. Daca e asa de ce il hartuiesti la infinit? Nu stii ca astia sunt periculosi?
Nu il cunosc, n-am schimbat doua vorbe cu el nici in privat nici in alta parte, i-am citit doar postarile si n-am constat nimic pedofil in ele.
Eu cred ca respectivul daca ar vrea te-ar putea da in judecata pe bune si n-ai mai avea timp de pierdut pe TPU.Acuzatia nefondata de pedofilie e un lucru grav, pe langa balacarelile de doi lei ce ni le mai facem unul altuia cand ne enervam pe aici. Daca relatia dintre el si minora aia a fost cu acordul ei, nu prea se poate numi pedofilie.Precocitatea fetelor din ziua de azi m-a lasat masca.In clasa la fi-miu desi au 16 ani toate au iubiti studenti(am ramas mut la sedinta cu parintii cand diriginta le-a expus parintilor detaliat ce fac "cumintelele"lui mami si tati).
Personal consider ca daca una de 12-13 ani are o relatie cu unul de 30, parintii acesteia sunt la fel de vinovati ca individul respectiv. Unde mama ma-si sunt acesti parinti cand copilul lor creste? Sotia mea si-a intrerupt activitatea si lucreaza cu jumatate de norma pentru ca ne-am dat seama ca fara o implicare activa riscam sa ne pierdem copilul intr-o lume nebuna,fara principii adevarate,cand adolescentii pot lua de bun ce vad la tv sau ce citesc pe net.
In cazul de fata ce incerci tu nu e decat o razbunare ieftina ce nu se potriveste statutului tau, nu crezi?
Si daca fata se simte hartuita de ce nu apeleaza la politie si trebuie sa o aperi tu? Inseamna ca ii cam place.
Pana una alta tu denigrezi un om nevinovat pana la proba contrarie.
Apropo, parintii ei ce fac? E orfana si ai tu tutela ei? Ca nu prea inteleg misterul!

| justitiarul a răspuns:

Misiune indeplinita Noname! Daca tipul nu e pedofil ci doar tu ai o problema personala cu el? As vrea sa stiu motivul acestei suspendari drastice pentru ca eu am inteles urmatorul lucru:cine are un conflict cu userul anului Noname va fi suspendat!

| Klepto a răspuns:

*Editat din lipsa de verosimilitate si materie cenusie in capul autorului*

| Vizitiul a răspuns:

Eu ii caut cu zel pentru ca am chiloti fabricati din nichel. Pustoaicelor, urmati-mi exemplul, nu va puteti feri vesnic de ei, asta pentru ca ei nu se feresc de voi.

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @NOname! Pedofilii ar trebui internați și ținuți sub tratament o viață, dar atenție, e ușor să faci afirmații. Trebuie să existe și dovezi clare ale faptelor de care este acuzat, iar în lumea virtuală (mai nebună decât o lume nebună, nebună, nebună) este cam greu de dovedit acest lucru. Nu poți susține așa ceva, indiferent de cât de antipatică ar fi acea persoană fără probe reale. Aceasta este umila mea părere.
O zi cu zâmbet să ai și gânduri limpezi!

| NOname explică (pentru IMPERIA):

Se vede că n-ai urmărit întreaga poveste. Nici tu, francesca89.
În primul rând, n-am spus că Este pedofil. Am spus că are Înclinații de pedofil. Sunt două lucruri diferite. Iar de ce mi-am permis să fac această afirmație? Pentru că la 35 de ani se declara iubitul unei copile de 16 și o hărțuia pe TPU, pe blog-ul lui, pe mess, în viață reală... Să hărțuiești luni de zile o fată de 16 ani, să-i faci numele real public, s-o denigrezi, să-i spargi adresa de mail și contul TPU (după ce ai forțat-o să-și șteargă primul), etc, etc, sub pretextul că o faci din iubire, pentru mine este mai mult decât suficient, cât să pot declara că este un om cu dereglari psihice și înclinații de pedofil.

Ideea e să avertizez utilizatorii activi de pe TPU și să previn posibilele dezastre de acest gen din viitor.

| francesca89 a răspuns (pentru NOname):

Dar totul e virtual nu?
Daca fata nu vrea sa mai vorbeasca cu el, n'o face si gata.
Spune'mi si mie ce poate face omul acela? un singur lucru!
Si de la inclinatii de pedofil la pedofil e doar un pas, si cand spui de un om ca are inclinatii de pedofil il acuzi de fapt.asa e, recunoaste, ca in sinea ta spui ca el e pedofil nu doar ca are inclinatii

| NOname explică (pentru francesca89):

Francesca dragă, citește, te rog, toate conversațiile din link-ul de mai sus și mesajele fetei (le găsești tot acolo). Acest tip i-a dat viața Reală peste cap, nu doar cea Virtuală. O cunoaște, știe unde stă, unde învață, cine sunt părinții, prietenii ei... Are și întreaga ei listă de prieteni, colegi, rude, profesori de pe ID-ul pe care i l-a spart. I-a făcut și îi poate face mult rău. Citește conversațiile, ca să înțelegi la ce mă refer.

Răspunsurile tale sunt bazate doar pe niște presupoziții, eu în schimb știu toată povestea (din mai multe surse, nu doar varianta lui) și crede-mă, nu aș alarma lumea, dacă n-aș considera că, într-adevăr, e un tip periculos.

La câți copii avem pe TPU numai asta ne lipsea...

| francesca89 a răspuns (pentru NOname):

Fata are parinti nu?
Cred ca e treaba lor sa aiba grija de ea,si daca ea considera ca e periculos sa mearga la politie, sa'l denunte pentru stalking, simplu nu?
Sau daca tu chiar il consideri atat de periculos o poti face si tu.bafta

| Anonymus314 a răspuns:

Desigur

| Damasc a răspuns:

Mi-ar place sa stiu cine este, nu pentru a ma feri de el, ci pentru a-i da o lectie de viata.Persoanele de acest fel nu-si merita locul in societate, de fapt nu si-l merita deloc niciunde.

| NOname explică (pentru Damasc):

De acord, Luk.

| CoquineNoire a răspuns:

Eu nu-l vad pe tipul ala sa vrajeasca vreo pustoaica.
in ziua de azi, boracele sunt lesinate dupa bani, masini, cocalarisme, spre deosebire de cele cu capul pe umeri.
si la ce moaca are individul ala...
in zilele noastre nu se mai poarta poeziile si romantismele.
daca traia pe vremea lui Eminescu... avea sanse.

| NOname explică (pentru CoquineNoire):

BlahBlah, culmea e că a reușit să vrăjească o copilă și i-a creat nenumărate probleme. Citește toate conversațiile din link-ul postat de mine mai sus și vei înțelege despre ce este vorba.

Aici nu mai vreau să dezvolt subiectul, ci doar să avertizez.

| SatanaInIzmene a răspuns (pentru NOname):

¨...a reușit să vrăjească o copilă și i-a creat nenumărate probleme ¨ atat timp cat copila in cauza nu l-a raportat niciunei institutii de drept, care poate sa ia atitudine in cazul ei, poate sa planga si sa se ofilesca un roman intreg.Indirect, tu ii faci publicitate, chiar daca nu pare.Il aduci in atentia multora, mici si mari, fiind posibil ca ei sa nu aiba aceleasi conceptii depre el.Cum spuneam, lasa-l, e mai bine asa.

| NOname explică (pentru SatanaInIzmene):

Tot ce vreau e să trag un semnal de alarmă.
Aici nu e vorba despre lege sau judecată, ci despre potențialele victime, care pot fi evitate.

P.S. Este foarte interesant că până acum doar bărbații au încercat să-i caute scuze. Dragi băieți/bărbați, o să fiți și voi tătici. Întrebați-vă, cum ați proceda, dacă fetița voastră ar fi în pericol. Nu ați avertiza-o? N-ați încerca s-o țineți departe de oameni dubioși?

| Deny1333 a răspuns:

Vă contraziceţi pentru ce? Degeaba. [trebuiau lăsate deoparte acuzaţiile, though].
Puştoaicele cu ceva-n cap [şi aici nu mă refer la aer sau la gânduri de genul: vreau poşetă roz cu răhăţele sclipicioase] or să ştie care e normal şi care are înclinaţii pedo. Serios acum, în plase de genul cad doar puştoaicele care vor doar bani şi încă cred în unicorni.
Tu de ce să avertizezi şi să-ţi pui lumea-n cap? Lasă, că se feresc ele şi singure; iar dacă nu... e viaţa lor, şi-au făcut-o singure, cu mânuţele lor.
Şi nu toţi "pedofilii" sunt aşa răi.

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Mai frate, individa nu avea ce cauta cu unul care are dublul varstei ei, nu are nicio scuza, eu cand eram de varsta ei, nu stiam la ce olimpiada sa invat mai repede, asa ca vrajeala cu "voia sa se simta iubita", pentru mine pica din start. Ne e MihaiFlorian usa de biserica, dar nici ea, hai sa fim seriosi...Agata pustoaice pe net...lasa ca si ea i'a dat nas si tu stii prea bine ce siropuri diabetice verbale isi trimiteau unul altuia. Fum fara foc nu iese, ca nu are cum.

| NOname explică (pentru ExistaMosCraciun):

Nyx, ea nu știa ce vârstă are tipu'. A evitat să-i răspundă la această întrebare. Deci e clar că nu dorea să se afle și că n-a fost corect de la bun început.

În rest, susțin în continuare că oricât ar fi greșit ea, el este cel responsabil pentru tot ce s-a întâmplat, pentru că e un bărbat în toată firea, care putea să-i fie tată. Ar fi trebuit să se gândească la consecințe și să nu confundă "ajutor" cu o relație amoroasă sau abuz psihologic/emoțional, la care a supus-o.
Nu e normal și scuzabil să seduci o minoră, da' mai și când ai pretenții de om matur, serios și inteligent.

Oricum, mersi Nyx pentru părere.
Iar povestea e deja încheiată. A fost sancționat și nu mai are dreptul să activeze pe acest site. Nu știu cum ceilalți, dar eu una mă simt mult mai liniștită.

| Graphee a răspuns:

- Cu siguranţă nu suport pedofilia de nici un fel, adică să se dea la o adolescentă, e prea de tot. Mai bine să se dea la una de vârsta lui, că, cu siguranţă, acea femeie ar avea experienţă pe lângă o puştoaică. Şi mulţumim pentru avertizări. Apropo, ceea ce nu mi-a plăcut cel mai tare, la acei pedofili, pe lângă faptul că profită fără milă de cineva, unul dintre ei, mai şi minte că i-a murit mama. Penibil...

Numai bine.

| NuStiuCeNumeSaImiPun a răspuns:

Daca as stii cine e i-as trage vreo doua in moaca... sfarsit

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Vreau şi eu să văd link-ul tău, dar nu pot.Mi se spune că sunt probleme tehnice.La fel cum se întâmplă şi când vreau să văd răspunsurile pe care le primesc.Pot să răspund la întrebări, dar nu-mi pot vedea răspunsurile.Şi nici link-ul de la tine.Asta se întâmplă doar mie.Mi se şterge contul, sau ce se întâmplă? Ştiu că tu eşti în site de mult timp şi cunoşti cam tot ce este bine şi ce nu în acest site.Ce se întâmplă?

| NOname explică (pentru FataCuChitaraMunților):

Și eu nu sunt lăsată să accesez anumite răspunsuri. Cel mai probabil este o eroare a site-ului (link-urile respective conțin o greșeală).
Dar așteaptă răspunsul celor de la Contact. Probabil în scurt timp vor rezolva problema.
Baftă!

| SatanaInIzmene a răspuns:

Esti tu sigura ca pustoaicele vor sa se feresca de pedofili? Am citit un pic din el si-ti garatez ca ala n-ar fi in stare sa combine nici macar o gaina pe ecstazy.Problema e grava atunci cand exista pedofili inteligenti, d´aia care iti ascund foarte bine inclinatiile.Atunci sa te vad cum ii descoperi.Asta e doar un maimutoi excitat.

| SatanaInIzmene a răspuns:

NOname, uite care e treaba.Nu vreau sa crezi nicio secunda ca ii iau apararea.Ma doare in fund de tot ce inseamna el sau viata lui particulara.Nu e in atributiile mele sa fac profile psihologice nimanui, chiar daca pare suspect sau nu. Vreau doar sa iti arat ca esti pornita pe el si din dorinta de a primi aprobare, te contrazici in afirmatii si in idei

¨În primul rând, n-am spus că Este pedofil. Am spus că are Înclinatii de pedofil. Sunt două lucruri diferite ¨ - cu toate ca postarea ta incepe ¨ Ce parere aveti despre pedofili ¨ - primul raspuns e al tau in care ai grija si sa faci referirile de rigoare.Automat e vorba de el, ca doar ne dai link -uri si detalii.

¨ Să hărtuiesti luni de zile o fată de 16 ani, să-i faci numele real public, s-o denigrezi, să-i spargi adresa de mail si contul TPU (după ce ai fortat-o să steargă primul), sub pretextul că o faci din iubire...¨ da, sunt de acord, se vede dereglari psihice.Cat despre pedofilie, e necesar mai mult de atat.
In concluzie, nici eu, nici tu, nu avem specialitatea de psiholog.Cat nici unul nu-l declara bolnav, poti fi acuzata de calomnie.

| NOname explică (pentru SatanaInIzmene):

Întrebarea mea e formată din două întrebări diferite (Jelli a înțeles perfect ideea). Dacă vreau să aflu ce părere are lumea despre pedofili, asta nu înseamnă că afirm cum că MihaiFlorian ar fi. Dar înclinații de pedofil da, are. Altfel n-ar da startul unei relații cu o minoră și nu s-ar ține luni de zile scai după ea, cu toate că ea de ceva vreme îl ignoră.

| SatanaInIzmene a răspuns (pentru NOname):

Repet : Dupa ce studii si analize psihologice ti-ai dat seama?

| francesca89 a răspuns:

Primul imi miroase a troll,al doilea,ce sa zic? nu'mi pare deloc periculos,din contra. Oricum,si daca asa ar fi,ce poate face? hai sa fim seriosi...
Ma dezamagesti un pic, sa arati cu degetul spre cineva, si sa'l acuzi de un lucru extrem de grav!

| Aromă a răspuns:

Şi...subiectul anului! M. vs comunitatea TPU. he, he! Cât despre întrebare mă abţin de la comentarii.

| 19marian60 a răspuns:

Ebine ca fiecare sa-si pazeasca spatele(fata)"Pustoaicele "de pe net daca nu stiu ce cauta sa se retraga discret si sa ne faca sa le simtim libsa! Cat despre pedofili :denuntati-i oameni buni, sa se duca la Rahova-schol ca sunt acolo cestui "profesori"care sa le o (s)puna si lor!(parerea despre subiectii in cauza :duca-se in pustie!)

| regele1 a răspuns:

Nu e prost cel care ii pacaleste pe altii,ci cei care se lasa pacaliti (ca sa nu spun fraieriti).
Oricum,daca ai dovezi ca cineva e pedofil, un telefon la politie cu dovezi cu tot si gata. daca nu ai dovezi mai bine nu acuzi un om pe nedrept.(mai ales un bronie)

(Nu am citit ce scria acolo, nu prea am timp.)

| regele1 a răspuns:

Totusi,ar fi chiar sinistru ca cineva cu o poza cu ponei la avatar sa fie pedofil...sau daca ma gandesc mai bine, nu.

| NOname explică (pentru regele1):

Ai făcut o confuzie. Este vorba despre acest utilizator: http://www.TPU.ro/utilizator/aktwq.

| regele1 a răspuns (pentru NOname):

Ups,m-am gandit ca te referi la a doua persoana de la comentarii.Scuze...

| computerizatul a răspuns:

DA, as vrea sa stiu cine este ca sa ma feresc de el.

| kajen4ever a răspuns:

Nu pot sa cred ca exista pe lumea asta si dinastia.mi-e sile de lumea asta! serios,numai pot m-am saturat.ce naiba,nu le mai ajunge? exista gay, lesbiene, pedofili.ce se mai poate crea pe lumea asta plina de ura?

| Paulla a răspuns (pentru kajen4ever):

Duduie, calmează-te. Înţeleg, pedofilii merită închişi.
Dar ce problemă ai cu homosexuali atâta timp cât nu te afectează în mod direct? Nu e decizia lor. Nu fi încuiată.
Cât despre pedofili, mi-am exprimat deja opinia. Cred că tuturor le-ar plăcea să ştie cine sunt, n-ar mai reuşi să facă victime aşa de uşor. Mulţumim de avertisment.
Oricum, ţin să spun, cu riscul de a părea arogantă şi/sau snoabă că nu-s destul de naiva pentru tipii de genul.
Cât despre genul acela de puştoaice, unele o caută singure...

| kajen4ever a răspuns (pentru Paulla):

Nu ti-a cerut nimeni parerea, ai inteles? noi aici ne putem exprima parerea, si nu esti tu sefa mea ca sa ma critici sau nu.mai e ceva, tu incerci sa te dai tu mare ca ma critici pe mine.stii ceva drept in... MA DOARE ai inteles, duduie? mie nu-mi plac pers care ma critica, fara sa stie de ce am scris acele lucruri.trebuia sa ma intrebi,nu sa comentezi ca baba aia,stii tu ca esti cam la fel, care barfeste, fara sa stie ce s-a intamplat cu adevarat.nu degeaba am mentionat in raspunul meu pentru NOname.in lumea asta plina de ura.sa stii ca raspunsul pe care ti l-am dat, a fost prea calm pentru ce meriti, ai inteles draga?

| Paulla a răspuns (pentru kajen4ever):

Din nou, calmează-te.
În primul rând, nu trebuie să-mi ceară nimeni părerea, sunt liberă să mi-o exprim când am eu chef şi unde am eu chef.
Nu mă dau mare criticându-te, o fac pentru că ai nevoie să fii criticată.
'lumea asta plina de ura' zice tipa care discrimnează homosexualii deşi nu o afectează cu nimic în mod direct. Homofobii sunt persoane încuiate.

| κλάους a răspuns (pentru kajen4ever):

Nocrofili?laughingzoofili, si cred ca-ti mai pot enumeralaughing. Si, cat despre intrebare. Sincer sa fiu, am scris si eu o intrebare (de fapt un roman) pe TPU despre un parc, ei bine, aia erau gaylaughing Da. Na. Stii? Nu am nimic cu ei, atat timp cat nu fac rau la nimic. Dar sa stii, fetele de astazi, o cer cu lumanarea...

| gogosandu a răspuns:

Sunt dezamagit, la ce citesc aici nu vad nici o miscare impotriva lor... doar cuvinte urate care ii ambitioneaza... parerea mea despre ei este ca ar trebui sa fim uniti impotriva lor

| NOname explică (pentru gogosandu):

Mare dreptate ai.
N-ar strica deloc să fim ceva mai uniți, mai ales când este vorba despre ceva atât de important. De multe ori ne pasă doar când suntem puși în aceeași situație. Până atunci doar privim indiferenți și mai și dăm vina pe o copilă de 16 ani, căutându-i scuze celui care putea să-i fie tată, dar a atras-o în plasa lui mieroasă și amăgitoare, din rime și cuvinte mărețe.
El, fiind adult (dar se pare că nu și matur), era obligat să spună "NU" acestei relații, indiferent de situație. Dar nu doar că n-a făcut-o, a mai și hărțuit-o la greu în tot acest timp.

...Dar m-aș mulțumi cu gândul că măcar n-o va mai putea face de acum încolo.

| FesCuDungi a răspuns:

Eu as vrea sa aflu cine e ca sa-i dau o mama de bataie! astfel de oameni ar trebui inchisi!