| TPU.ro a întrebat:

Pe cine propui pentru titlul de Utilizatorul Anului pe TPU? Poti numi pe oricine care intruneste conditia ca in ultimul an sa fi avut cel putin pe o perioada de 6 luni minim 20 de raspunsuri pe luna.

597 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Îi propun pe greece12, Brigaela și Ioandelasal (au fost printre cei mai dedicați și activi utilizatori din 2011).

http://www.TPU.ro/blog/?p=2538
Acum sunt doar simple propuneri, am înțeles bine?

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Nu sunt simple propuneri, sunt propunerile finale! Nu ai citit pe blog?

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Tocmai, am citit.
"Prima etapa este propunerea candidatilor. Apoi urmeaza, desigur, votarea."

| TuningPhotoshopX a răspuns (pentru NOname):

Brigaela o fost utilizatorul anului in 2008 si 2009, nu stii?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din start trebuie sa spun ca nu sunt de acord cu acest procedeu si nici cu conditiile necesare spre a fi nominalizat.
Parerea mea este ca ar fi trebuit ca echipa TPU sa fi facut nominalizarile, in functie de elemente cantitative si calitative, respectiv cel nominalizat sa fie inregistrat pe TPU din luna ianuarie a.c., sa aiba cel putin 10 raspunsuri pe zi, sa aiba raportul raspunsuri castigatoare/raspunsuri de peste 10% si raportul de raspunsuri castigatoare plus raspunsuri folositoare si raspunsuri inteligente/raspunsuri de peste 50%, de asemenea cred ca ar fi bine sa fie si expert TPU.
Banuiesc ca puteati selecta o lista cu totii utilizatorii care ar fi indeplinit aceste conditii si numai acestia ar fi trebuit sa fie candidati pentru titlu si sa fie votati de utilizatori.
Cred ca, procedand astfel, nu ar mai fi existat critici la adresa nominalizarilor si poate nici la adresa userului ce ar fi primit titlul.
Avand in vedere ca, pana la sfarsitul anului, mai este destul timp, puteti reveni si introduce criteriile si procedura propuse de mine.
Cat despre propuneri in actualele conditii cred ca(desi nu am verificat si as putea sa gresesc putin) oricare utilizator din primii 200 ar putea fi propus, in ordinea clasamentului, incepand cu Brigaela. Numai bine!

| hideaway a răspuns:

Blueangel1999

| EmaS a răspuns:

Ioandelasal,Nelul,NOname. Sunt persoane care merita sa poarte acest titlu deoarece sunt foarte activi, sunt persoane integre care doresc cu adevarat sa ajute.

| caractere a răspuns (pentru EmaS):

Un singur user, nu trei!

| EmaS a răspuns (pentru caractere):

Pai,eu pe toti ii apreciez la fel de mult! Imi este greu sa ma decid.

| blueangel99 a răspuns:

Aş dori să nominalizez pe NeluL şi Legiuitoarea.
Ei dau răspunsuri frumoase şi corecte happy

| blueangel99 a răspuns:

Zău aşa, oameni buni!
De ce sunt aşa multe autonominalizări?
Către acei useri care se autonominalizează: Dragilor, user-ul anului este user-ul cel mai apreciat dintre noi! Dacă voi vă apreciaţi singuri, asta nu vă ajută cu nimic.
Mulţumesc!

Pa, pa!

| blueangel99 a răspuns:

Am spus-o şi o repet, dar mi-e că scriu pentru pereţi:
Încetaţi cu autonominalizările!
Nu o să vă ajute cu nimic, şi dacă vreţi să ştiţi nici nu se vor lua în calcul.
Pa, pa!

| blueangel99 a răspuns:

„Am spus-o şi o repet, dar mi-e că scriu pentru pereţi:
Încetaţi cu autonominalizările!
Nu o să vă ajute cu nimic, şi dacă vreţi să ştiţi nici nu se vor lua în calcul.
Pa, pa!"

„Zău aşa, oameni buni!
De ce sunt aşa multe autonominalizări?
Către acei useri care se autonominalizează: Dragilor, user-ul anului este user-ul cel mai apreciat dintre noi! Dacă voi vă apreciaţi singuri, asta nu vă ajută cu nimic.
Mulţumesc!

Pa, pa!"

Eu zic, eu aud.-_-

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Îl propun pe @Ioandelasal. El este cel cel mai potrivit pentru acest titlu.

Apache
| Apache a răspuns:

Ioandelasal ...Este singurul user care chiar merita acest titlu!

Apache
| Apache a răspuns:

Si daca ioandelasal este singurul user care merita sa fie userul anului ...atunci erotiqueconseils face parte din grupul ala restrans de useri care merita sa fie experti TPU!
*dupa nelul, imeperia si greece12 ...chiar ca s-a restrans mult *

Apache
| Apache a răspuns:

Ok...dar intreb si aici!
Cand se va ajunge la vot ...cum naiba impiedicati lumea sa nu voteze de 2500 de ori acelasi user?
e o chestie care se numeste multi-account, si TPU e expert in a lasa chestia asta permisiva...

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ioandelasal cred ca ar fi cel mai potrivit. Ca si Brigaela, este unul dintre cei mai seriosi utilizatori, expert in legislatie si foarte echilibrat. Nu i-ar strica un pic de simt al umorului, dar, deh...nu le poti avea chiar pe toate.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Normal ca e bizar, dar, si anul trecut, tot asta a fost criteriul: numarul de postari. Poate ar fi bine sa se specifice "20 de postari diferite".

| TPU.ro explică:

Salutare tuturor! Acum suntem doar in perioada de nominalizari, aproape de sfarsitul saptamanii va incepe si procesul propriu zis de votare.

Alexandra - TPU

| Vizitiul a răspuns (pentru TPU.ro):

Extraordinar, acum doar se nominalizeaza si la sfarsitul saptamanii se va vota. Care-i diferenta dintre a vota si a nominaliza? Acum inteleg, va trebuie material...pe pagina. Foarte usor puteti lua in considerare nominalizarile, pentru ca, cine propune ALEGE aici un user, il va alege si la "procesul propriu zis de votare"...laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vizitiul):

Nu e chiar asa. Pentru votarea finala merg primii 3 ca numar de nominalizari, presupun. Astfel, cei care au nominalizat acum un user care n-a trecut de acest prim prag, isi vor directiona votul catre unul dintre acei 3.

| Vizitiul a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, da, da...da' nu vad rostul "votarii finale". In fine...

| lalalalallll a răspuns (pentru TPU.ro):

Mă rog, astăzi trebuia să aflăm care e utilizatorul anului 2011, dar, nimic -_-

| TPU.ro explică:

Nu uitati ca deocamdata suntem doar in perioada nominalizarilor, votarea celor pe care voi ii propuneti va incepe abia catre finalul saptamanii.

Alexandra - TPU

| Borgir a răspuns (pentru TPU.ro):

De ce un utilizator care are cont de cateva ore sau zile poate participa la nominalizare / votare. Ar fi corect ca drept de vot sa aiba doar userii cu o oarecare vechime pe site( macar 3 luni ). Pana atunci poate depistati si conturile multiple si daca nu doriti stergerea lor macar sa le blocati accesul la votare.
Lora.

| IMC90 a răspuns (pentru Borgir):

Faptul ca un user are 100 de ani pe TPU nu inseamna absolut nimic atat vreme cat a stat si a frecat mentosanu'. Din contra, un user cu vechime dar fara activitate si fara raspunsuri bune/castigatoare s.a.m.d ar trebui luat in colimatoriu si vazut ca spamer/troll.

| Borgir a răspuns (pentru IMC90):

Si asta este adevarat. Eu am pornit de la ideea ca un user nou nu are cum sa aprecieze activitatea celor care merita acest titlu pentru ca nu are timp sa-i cunoasca. Se loveste in cateva zile de cativa useri care ii raman in memorie dar poate nu are prilejul sa-i cunoasca pe cei valorosi. De exemplu Ioandelasal este atat de discret, dar atat de valoros... Crezi ca un copilas nou intrat pe site il pote descoperi in cateva zile?
Lora.
P.S. Eu am prieteni pe acest site, persoane pe care le admir / respect/ indragesc dar asta nu ma face sa fiu subiectiva in propunere.

| alexeanca a răspuns (pentru TPU.ro):

Nominalizari,apoi votari! Pierdere de timp! Cred ca ar fi trebuit sa faceti totul o singura data!

| Alyra a răspuns:

Deci sunt doar propuneri, nu?confused
În cazul ăsta propun 4 persoane:
1.greece12
2.Ema
3.apache
4.ErotiqueConselis
Bine...mai sunt şi altele. happy
Iar dacă ar fi să aleg o singură persoana...: -? Mi-e cam greu să mă decid. :-s
P.S. Logic că şi Noname merită titlul, dar n-am menţionat-o mai sus, fiindcă a mai fost odată userul anului. happy

| Flav a răspuns:

Ce intrebare pusa sec. Parca ati fost obligati s-o puneti, e prea nesarata, simpla. O pura intrebare comerciala, care trebuia sa existe, din cauza anilor trecuti, care, la cum ati formulat-o, nu simtiti nevoia sa aplaudati, sa va ridicati in picioare, sa felicitati pe cel sau cea ce va ridica site-ul cu eforturile fenomenale pe care le depune aici.
Ca sa vada lumea cat este de penibil, nu se zice nimic de cei ce voteaza. Adica, nicio conditie. Adica, imi pot face acum 100 de conturi si ma votez intruna. Conditia a fost pusa pentru cel ce-l alegi, culmea.
Atata dezorganizare, atat dezinteres, ignoranta, incat incepe sa-mi fie jena de tot ce se intampla.
Respect Ioandelasal. Respect pentru activitatea ta de pe site, respect pentru tot ce-ai facut aici. Indiferent de cine va iesi, sa stii ca, pentru noi, tu esti user-ul anului.
Sa va fie rusine!

| Neimportant a răspuns:

O nominalizez pe ÉrotiqueConseils pentru seriozitatea cu care tratează întrebările, pentru că ajută și este o persoană de treabă. happy

| Eღilia62 a răspuns:

Desi NOname este user-ul meu preferat,eu aleg pe ÉrotiqueConseils pentru ca da raspunsuri pertinente, e inteligent(a) iar NOname a fost deja user al anului, mai merita si altii o sansa.

| mgtow a răspuns:

Nelul.

| Diabolique a răspuns:

Nu mi se pare corect ca orice utilizator să aibă drept de vot. De unde să știu eu, care sunt de 3 luni pe site, cine a fost cel mai bun utilizator din acest an. Nu i-am urmărit activitatea în tot acest timp din moment ce nici nu am avut cont.
Consider că ar trebui ori să alegeți voi, adminii, ori să îi lăsați să hotărască pe cei care au cont de minim un an.
Eu, ca utilizator nou, i-am remarcat pe ÉrotiqueConseils și neluL.

| Jessica a răspuns:

Alegerea mea este Jelli, chiar am votat-o ca utilizatorul anului. Bafta!

| NoNameJunior a răspuns:

Pe ea:
http://www.TPU.ro/utilizator/zitr
sau pe caramela.hai cu stupidu' cei care nu sunteti de acord! puteti sa dati cati stupizi vreti! nu ma intereseaza.asta e parerea mea!

| Dennys1521 a răspuns:

NoName sau Nelul

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Bineinteles Ioandelasal.

| Dumnezău a răspuns:

Woodenpints,cel ce sta adjunct pe TPU cat timp e plecat Dumnezău.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Propun pe @Ioandelasal. Este cel mai indreptatit om sa primeasca acest titlu. Parerea mea! Are peste 2800 de raspunsuri castigatoare, raspunde plin de bun simt si la intrebarile de specialitate raspunde la fix!

| aliceinchains a răspuns:

ăăă...Woodenpints. laughing

| aliceinchains a răspuns:

De ce toti care l-au nominalizat pe Woodenpints si-au luat stupid? laughing N-am voie sa-mi spun parerea fara sa sariti?

| Flav a răspuns (pentru aliceinchains):

Probabil doar din motivul ca unii mai si gandesc.

| Dumnezău a răspuns (pentru Flav):

Nu e neaparat nevoie sa nu gandesc daca il votez pe Woodenpints.De ce nu si ceva mai nou? Chiar daca stiu ca esti impotriva principiilor lui,si in general,ale celor ce l-au votat,ar fi interesant sa il vedem in postura de userul anului.OK,injura si isi bate joc de unii useri.Dar e clar ca lumina zilei ca si-o merita. Daca un om are conceptii si ideologii sanatoase,trebuie sa-i fie anulate acestea,doar din cauza limbajului diferit fata de al majoritatii? Ai avut si tu o remarca asupra lui NOname acum ceva timp,pe motiv ca vorbise putin mai altfel decat o face de obicei.Te intreb si eu,daca cineva,nu zic doar de virtual aici,are o parere bine sustinuta si dezvoltata,o profanitate/alte vorbe de duh ii anuleaza acea parere? N-o fi Woodenpints tocmai modelul universal de userul anului pe site,dar,in locul unui user al anului extrem de politicos(=ipocrit),pasnic si impaciuitor,prefer unul care sa le spuna lucrurilor pe nume, si care sa nu se jeneze in momentul corectarii altora de pe site, chiar daca o face intr-un stil mai aparte.Aici nu zic ca nu trebuie sa iasa altcineva,mai in tiparele dinozaurilor,dar sincer,prefer pe cineva care sa adune cat mai multe calitati, si nu doar o foarte buna abilitate de a-i ajuta pe ceilalti, si taria de a nu se baga in certurile de pe site.

| Flav a răspuns (pentru Dumnezău):

Stii ce inseamna TPU? Aici e vorba de cine-si ofera suportul, rabdarea, experienta, timpul sau macar, sa aiba toate gandurile bune, pozitive. Intr-un cuvant: sa ajute! Una este sa ai o remarca agresiva, dar una ascunsa, astfel incat sa aplici o strategie dubla, ca sa-l atingi unde trebuie si sa-l faci sa inteleaga unele lucruri, alta e sa jignesti, sa raspunzi la caterinca, sa ambalezi totul in mistouri de spatele blocului. Aici nu e vorba de principii, ci de atitudine. Daca nu e model, atunci pentru ce vorbim aici? Aici tocmai asta inseamna user-ul anului, a fi un model pentru toti restul, useri activi de pe site.
Si consider ca in frunte cu brigaela, urmand cu Ioandensaal, grecce12 si multi altii, pot fi un model. Daca voiai sa-mi dai un exemplu, asa cum aii vrut tu sa-l scoti in fata, ar fi kongerikat. Adica, sa ai o limita decenta intre a spune ceva deschis, direct, si sa nu intreci granita in a jigni sau vorbi obscen.
Putem analiza problema, dar n-as vrea-o aici. Ori pe privat, ori daca nu, pune un post, ca-ti dau ''n'' exemple. Si ne batem in argumente cat vrei tu si inca trei Dumnezei.