| anonim_4396 a întrebat:

să vă spun o fază mai nasoală: am fost la TPU - la ședință; evident că n-au venit toți - eram eu, vreo 2-3 useri-experți, apoi NOname, care-a întârziat(normal-nu?), poneiul-Rudolf s-a dus după bere, da* a uitat să se mai intoarcă, iar în rest liniște; nici Greece n-a venit! am sunat-o eu, dar mi-a răspuns robotu - *La mulți ani, scuze că nu vă răspund, dar sunt cu Jelli la croitor! ne scurtăm fustița de elfișoară!*ok; in rest - ne-a colindat un băiat, mai nou p-aici, da* a fost frumos - a spus ceva versuri din Eminescu sau Creangă-cred, apoi la final o rugăciune mică, și ne-a îndemnat și pe noi să facem la fel; evident că noi din politețe am zis ca el, dar fiecare s-a rugat pentru ce-l durea; astfel că eu tot speram să vină berea aia odată, iar NOname se ruga de noi să-i spunem care i-am ascuns cheile de la mașină;(eu am vrut să-i zic că nu venise cu mașina ei, și că o adusese poneiultroian ca să aibă cine-l duce-napoi -acasă, dar am zis să n-o supăr cu bancuri despre blonde); bun.
evident că eu, inițial, mă îmbrăcasem în verde-elf, dar m-a luat DontSpeak cu "auzi! *deci* eu nu merg cu tine așa pe stradă!", și a mai zis ceva că oricum nu se potrivește verdele meu cu negrul ei de pe unghii, astfel că mi-a ales ea o cămașă albă-descheiată, după care-apoi și-a tras și ea bocănceii mov-de la moșu, și am plecat la drum;
(bine - n-am plecat chiar imediat, dar nu vă pot spune exact motivul; să zicem că a trebuit să probez cămașa aia mai de vreo trei ori-așa, până s-a convins ea că-mi stă bine; de fapt de patru ori că apoi m-a pus iar să mă dezbrac ca s-o calce din nou)(bine DontSpeak! scuzeee)
bun; dar să revenim la ședință!
și deci ne-a zis Cristina nu știu ce pe acolo, cum că să avem grijă să nu mai vorbim urât între noi-pe site (aici chiar nu știu la ce s-a referit), după aia că noi ăștia mai marii să ne implicăm cu sfaturi serioase, să nu facem teme, alea-alea, știți voi; apoi am dat să plecăm, că deja mâncasem tortu - deci scopul întâlnirii fusese atins, dar...
pac! ne trezim că se ridică NOname! așa deodată! normal că ne-am ridicat și noi, că am zis să "ținem cont" că-i userul anului(2010?)-deci din respect, nu?-și am așteptat să vedem ce are de spus! băi frate, și arătă spre mine!
in secunda doi eram la față fix-asortat cu cămașa aia de pe mine, c-am zis să vezi, frate, că mă toarnă acu-n direct cu faza cu mess-ul și toate alea, deci cum că agăț eu minorele de pe site, și cum stau cu ele pe mess, și le spun că sunt "bune" -și restul*!(asta cu restul e luată din meleodia aia - *Nu există drog mai tare decât sexu, am incercat și...*; o știți sunt sigur!)
booonn!
nu vă mai spun că asta-mica-alintata - ce venise cu mine, era și ea verde-roșie-n obraji toată, și deci s-ar fi potrivit acum la costumația mea de elf, numai că acu era prea târziu - asta e;(fază tare-apropo: l-a poartă a intrebat-o bodiguardu câți ani are, și ea a răspuns:"am 17, da* am venit cu tata!*, și-a arătat spre mine! am înnebunit! iar după ce-am trecut de ăla o aud că-mi rectifică-n ureche:"scuzeee, my wizard! dar promit tot "solemn" că te las să mă pedepsești când ne-ntoarcem acasă!")(gata, fată! m-am potolit! scuze din nou:scuzeee!)
și-deci o aud pe NOname, cum începe alocuțiunea:
"stimați colegi, vreau să-l propun și eu pe Wizard, colegul nostru simpatic, aci- de față, user-senior, că a făcut ieri, pe 1, fix 100 de răspunsuri."
o auzeam așa- ca prin vis! și așa frumos vorbea de mine, cum fac eu treabă bună, și că sunt un elf frumos, și toate alea! ce mai încoace-ncolo:eram fericit! și mândru! DontSpeak era toată...
era toată.
băi nene, și cum eram eu așa - mai nu știu cum să zic, o aud că încheie speech-ul exact așa:
" dacă vrea să spună și el câteva cuvinte, știu că e copleșit de emoții, și noi la fel, mai ales că e cam a patra oară când ajunge la asemenea performanță-wow!- imi dau lacrimile, că știți și voi cum a fost el paul38, luisfigo, davidcopperfield, cum pune el suflet in tot..."
bun.
și-am stat eu așa, și m-am gândit un pic, și vreau să vă spun că mi s-a șters de pe chip toată bucuria! pe bune! deci eu am interpretat cum că mă ia la mișto! era clar! nu?
și m-am ridicat și-am plecat direct! fără DontSpeak! ea a vrut să mai stea, că era pe acolo unu BruNNetu, cu ochi albaștri și șuvițe blonde cu care se împrietenise ea pe TPU, acilea, sau pe mess - nu mai știu exact, dar oricum am lăsat-o să se distreze că-i tânără, și dacă nu acu, atunci când? că mâine-poimâne-i majoratul ei, și parc-o aud că vrea să meargă la muncă, să strângă bani, să aibă și ea tot ce-i dorește inima.
în Cehia.
și deci m-am dus acasă! dezamăgit-evident! NOname te-ai purtat urât! am terminat-o cu tine!
iar ce-am făcut mai departe, vedeți in clipul de mai jos:
http://www.youtube.com/watch?v=UsIX1s9lczQ
NOname ești userul anului, da? e frumos din partea ta? iți place în ce hal m-ai adus?
Eminescianule, ți-am spus că mă implic, da? să ții cont de asta! poate nu mă votezi anul ăsta!

Răspuns Câştigător
| corolav a răspuns:

Băi, nene, ești prea pigmeu ca să mă cobor la nivelul tău. Acolo la țară unde ai crescut matale nu exista W.C. Exista budă, privată, closet, umblătoare sau căcăstoare. Acest W e de la "water" și vine de la apă. Aia pe care te-ai repezit matale s-o bei cînd ai venit printre oameni și ai dat de un W.C., de -ai crezut că- i fîntînă arteziană. Cît despre Caragiale, ți-a trecut matale ceva pe la urechi dar fără să-l și fi citit. Nicăieri în creația lui Caragiale nu există acea replică. Doar în "Căldură mare" este una și e scrisă așa: "Amice, ești...idiot!" Eu am trecut prin acest Caragiale, și în facultate și și pe scenă. Omul prost cînd nu are replici în cuvinte înjură sau sare la bătaie. Cît despre gramatica dumitale, e ceva de baltă. Ai multe lacune. Mergi și te mai cultivă. Faci multe greșeli de ortografie. Sincer mă minunez cum de indivizii ăștia din crema TPU te egrează printre ei, atît de agramat cum te prezinți a fi.

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Da' robotelu' a fost la sedinta aia? A fost? Zi! Ca pe mine nu ma anuntarati!

| anonim_4396 explică (pentru ardnaxur1961):

Ei hai, chiar ca e prea de tot. Cum sa te fi invitat robotelu' analfabet? Ar fi fost culmea. Ai vazut prin scoala elevi de nota 4 care sa nu ocoleasca profii? Pai tu esti prima pe lista celor de care uita (din greseala, fireste) laughing

| corolav a răspuns:

Amice, cu acest al tău limbaj de paradă, prin care încerci să ne dărîmi pe toți, cred că mai degrabă îți faci un deserviciu.
Sincer nu prea am înțeles exact care a fost cauza supărării tale.
Vorbești mult dar cam incoerent.
Și, dacă tu crezi că acest al tău limbaj este unul adecvat unuia ce se pare a fi printre cei din crema societății ( a se citi comunitatea TPU) atunci ce să mai zic și ce pretenții să mai ai la armata de agramați care descarcă și se defecă prin paginile acestui site?
Și, mai mult de atît, ți s-a părut atît de extra- interesant acest eveniment încît a trebuit să ni-l aduci și nouă la cunoștință?
Încerc să înțeleg, prin această a ta luare de cuvînt, o dezvăluire a faptului că" cei mari se îngrădiră în cercul lor de legi" și că de fapt nu doriți( adminii și experții și toată gașca, pînă la urmă) a ajuta ci pur și simplu să ne dovediți că și acest site este un mijloc de aparveni ( chiar dacă doar puțin cîte puțin și prin vorbe mșteșugit croite) spre un iluzoriu viitor de mîine.
S-ar părea că sînt și niște persoane serioase la vîrful ierarhiei dar, în mod cert, nu te numeri printre acestea. Cel puțin eu nu te regăsesc.
Cît despre scriitura ta, un singur lucru am a-ți aduce la cunoștință.
Într-un articol de regulament al site-ului se scrie clar: Toate propozițiile încep cu literă mare.
Pentru tine nu e valabilă regula? Noi ceilalți sîntem mai fraieri? Ții cu tot dinadinsul să ne dovedești că legile sînt făcute să fie respectate doar de proști?

| anonim_4396 explică (pentru corolav):

*Amice,ești un idiot!"
e din Caragiale; și nu mai sta așa încruntat; am citit doar 3 răspunsuri pe la tine,sfătosule/sfătoaso,și m-am și plictisit! vezi că dacă imi strici ziua, mă urc pe tine,și mă bag în lanul ăla al tău de funde, că eu sunt mai de la țară-așa, și-am avut WC-ul in fundu curții!
da? și vezi că sunt și elf-TPU! dacă-mi răspunzi mi te-adresezi cuviincios că te sparg la bot!
.

| anonim_4396 explică (pentru corolav):

Scuze; deci imi cer scuze; și pentru că am dat citatul ăla greșit,dar și pentru că ți-am vorbit așa! nu am știut că ai studii superioare,și nici n-aveam de unde să știu că ești artistă-regizoare(cred că ești damă) sau ce dracu zici tu că lucrezi!
te-ai cam băgat cu mine in seamă aiurea-mă refer la primul tău răspuns-și nu trebuia; nu te mai întreb acum ce faci tu pe scena aia,că văd că n-ai pic de umor,dar,in schimb,te intreb ceva mai simplu:unde ai înțeles tu,în bancul ăla de l-am zis eu, că aș avea nevoie să știu părerea ta despre cum se începe o propoziție?
in fine, hai să lăsăm asta; faza e că eu am un obicei:cum fac 100 de răspunsuri,cum găsesc pe una care se apucă să mă sfătuiască util,și atunci eu,normal,mă apuc să-i mulțumesc,și îi propun respectuos să-i trag o *** rapidă, sau chestii de genul ăsta.
iar dacă nu ești gagică, tot ești.

| corolav a răspuns (pentru anonim_4396):

Băi, nene, ești prea pigmeu ca să mă cobor la nivelul tău. Acolo la țară unde ai crescut matale nu exista W.C. Exista budă, privată, closet, umblătoare sau căcăstoare. Acest W e de la "water" și vine de la apă. Aia pe care te-ai repezit matale s-o bei cînd ai venit printre oameni și ai dat de un W.C., de -ai crezut că- i fîntînă arteziană. Cît despre Caragiale, ți-a trecut matale ceva pe la urechi dar fără să-l și fi citit. Nicăieri în creația lui Caragiale nu există acea replică. Doar în "Căldură mare" este una și e scrisă așa: "Amice, ești...idiot!" Eu am trecut prin acest Caragiale, și în facultate și și pe scenă. Omul prost cînd nu are replici în cuvinte înjură sau sare la bătaie. Cît despre gramatica dumitale, e ceva de baltă. Ai multe lacune. Mergi și te mai cultivă. Faci multe greșeli de ortografie. Sincer mă minunez cum de indivizii ăștia din crema TPU te egrează printre ei, atît de agramat cum te prezinți a fi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu vreau sa spun ca am fost onorata sa fiu cu wizardDavidCopperfield (adica cu tine) la sedinta.Si imi cer scuze inca o data pentru faza cu "am venit cu tata"-deci: scuzeee! Faza e ca n-am facut nimic cu BruNNetu-doar stii si tu ca doar i-am dat un sfat prietenesc,nu? So,don't be jealous! Dar totusi nu trebuia sa te superi si sa ma lasi cu ochii-n soare,n-a fost frumos...dar stii ca eu te iert,da? Deci:stai calm. Oricum, a fost frumos ca tu stii sa faci atmosferalaughing.Now-I'm speechless! P.S: iti sta super in camasa aia alba, pe bune! :*

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Auzi,dragă! da* tu n-ai văzut c-am scris "la"-ul ăla cu cratimă? unde-am zis "l-a poartă"! ia uită-te mai sus un pic!
acu imi mai stă bine "în cămașa aia abă,pe bune"?;
data viitoare să mă corectezi,că d-aia ești secretara mea, da?
și vezi că s-ar putea totuși să-mi pară rău că te-am tras de urechi la faza cu limbajul vulgar! ceva imi spune mie că o să am nevoie de tine, să-l lămuresc pe "pămpălăul" ăsta sfătos că e nef*tu*t rău! mă refer la "amicu" coro-nu știu cum;
asta in varianta in care "corolab" e la masculin!
dacă-i la feminim nici nu mai are rost să ne mai complicăm noi!
ok; mersi! deci - fi pe fază!