| anonim_4396 a întrebat:

S-a terminat 31; gata; am dormit și eu vreo 2 ore - mai mult n-am putut! știți de ce, nu? normal - din cauza lui NOname! că puteam și noi să avem niște sărbători normale, da* ea - nu! a vrut ea să organizeze concursuri; ca să mă cert eu acu cu poneiultroian! da* n-are nimic, că mai e un pic și schimbăm noi niște chestii p-aici; mă refer la aia că anul ăsta voi fi eu *user anului*, ș-atuncea se cam schimbă treaba; că n-aveam eu pretenții să fiu moșu-TPU, da * nici d-ăla pitic nu-mi prea cade bine; chiar de se mai zice că aștia mai mici-așa au alte avantaje, in altă parte; in fine; poate că nici trasul la sanie nu e mare combinație, da* oricum - nu ești bătaia de joc a copiilor aștia obraznici, care nu știu să aprecieze niște chestii, și care cred-ei- că doar moșu face toată treaba, singur, cu darurile și restul*...
Bine; să lăsăm asta; a trecut; stați un pic că deja mi-a răspuns NOname!
NOname a răspuns: *userul anului!? da-da, stai p-aproape!*
ok.deci vrei să ne certăm? bun;
păi uite ce spun eu:cred că de mâine dau și eu drumul la niște concursuri!
rezultatele-normal-le am deja!
Paștele( pentru colegii de la religie - Sfânta Sărbătoare de Paște)
*iepurașu* - wizardDavidCoppperfield
*cozonacul* - wizardDavidCopperfield
*ouăle roșii*- aici e mai nasol...
deci fără ouă roșii; anul ăsta;
de fapt aici l-aș pune pe Daniel28Timișoara! da* asta e altă poveste!
ok. sărim peste alea mai mici (la sărbători mă refer) și ajungem din nou la Crăciun!
*moșu*- se știe deja -wizard
dar mă gândesc la o combinație cu poneiultroian - să facem o zi c-o zi! că eu n-am nimic cu el-de fapt.
*crăciunița* - NOname; când e poneiul pe tură!
când sunt eu - DontSpeak; da* asta e iar altă poveste!
mi-a zis aseară pe mess că se pregătește să scrie pe site despre cum s-a îndrăgostit ea de mine, plus alte chestii, iar eu-normal-am amenințat-o c-o raportez; deci nu se știe dacă o mai avea cont aici, la anul, pe vremea asta;
bine, ea mi-a replicat ceva de genul "oricum n-o să mai am eu timp de TPU, când o să fiu in Cehia, cu tine! așa că mă poți raporta la cine vrei tu!"; restul nu vă mai spun; adică vă spunsado dăm acum din una-n alta):și i-am zis :"păi am să-i scriu Cristinei, pe mail", la care ea :"wow! mă sperii wizard, chiar poți fi așa de rău? rău-rău?"
spuneți și voi acu, dacă-i normal așa ceva?
bun; hai să ne-ntoarcem la problema noastră!
referitor la useru pe 2012!
da; bine, mi-a fugit inspirația! numai din cauza fetei asteia!
ok.scuze; continuam data viitoare!
cum ați petrecut de revelion?
Greece, la mulți ani! și sunt onorat să fiu elf - coleg cu tine;
La mulți ani Jelli, ești o fată bună - am mai citit eu de pe la tine!
Poneiule noi mai vorbim la bere...
NOname, vorbește cu domnu Apache să-mi pregătească unu* cu albastru, te rog frumos, da?
Un 2012 bun s-aveți toți! La mulți ani TPU, și la anul să mă votați cu încredere!
sloganul meu : *userul de an - un magician!*

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

E, stai liniștit, nici o șansă să mă superi.
Cum aș putea să mă supăr pe tine?
Și pentru Greece nu mi-aș face griji. Cu noi două te-ai cam ales pe viață, mă rog, tpuistică.
Hai că am fugit să văd ce ținută și-a ales. Nu vii și tu?

http://www.TPU.ro/......ina-6.html

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Wizard, Wizard, ce m-aș face fără tine? :))
Am râs în hohote. Asta da un mod plăcut de a începe 2012! :))

Gata, s-a făcut, te votăm la anul, dar și pe Ponei - să faceți cu schimbul. O lună tu, o lună el, că oricum jumătate de an e în vacanță.

Cât despre Elfi, uită-te și tu cât pot fi de sexoși (asta apropo de colegele tale):

- http://www.google.com/......tp?/imgres

- http://1024x.net/35/~/Fantasy_Elf_Woman_Art/

Și macho:

- http://www.google.com/......tp?/imgres

Dar totuși cred că tu ești mai mult așa:

- http://www.google.com/......tp?/imgres

Un fel de mutație între Copperfield, Hamster și Elf. :))

Apropo, îți stă extrem de bine în roșu? Ești o bucurie pentru ochii mei. Sigur și DontSpeak e mândră de tine. Să nu te dezbraci măcar o lună-două. De chenar. Că prea ești frumos așa.

La mulți ani, Wizard!

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Dacă se poate să nu-mi mai trimiți poze cu elfe,da? te rog frumos;
și vezi că la faza aia cu dezbrăcatul m-au trecut toate apele!
iar despre DontSpeak nu trebuia să pomenești că acu o văd pe mess cu "xoxo - elfișorul meu!"
că nu știu cum fac eu,de nu pot vorbi c-o fată mai mult de juma* de oră fără ca ea să nu înceapă cu miștouri...
bine; mersi oricum că-mi zici de cât sunt eu de frumos în poza lui Copperfield; măcar atât; adică măcar acolo!
în rest,imi doresc și pe anul ăsta să fim prieteni,dar va fi ceva mai greu...
e posibil să fac niște prostioare,și s-ar putea să nu mă ierți nici tu, nici moșu, și nici alți-vreo 100 de pe aici; o sută de mii - zic;
nu știu Grecee ce-o să facă...
La mulți ani.

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Hai să-ți mai spun o poveste...
timp avem; până se mai trezesc colegii noștri care au avut prelungiri la noaptea de revelion înc-o juma* de zi-regulamentară...
așa; bun; deci:în urmă cu ceva timp-vreo 2 luni-m-am lăsat de fotbal,și m-am apucat de iluzionism; fazele din fotbal nu le mai aveam,și astfel că eram cam un pic confuz și nu prea mai știam ce-cum-cu cine,și din nou "ce" mai vorbisem eu cu unu-altu pe aici; ideea e că m-am trezit pe mess cu o colegă care m-a intrebat dacă sunt bine-sănătos,iar mai apoi mi-a zis că- de plictiseală- ar vrea să vorbească puțin cu mine-dacă nu mă deranjează.
(deci ce spun aici,e cu acordul ei,să nu crezi altfel!)
băi frate, și să vezi acu,de unde s-a inspirat Caragiale când a scris alea cu "o noapte furtunoasă* sau "d*ale carnavalului"...
zice fata:"tu ai nouă*șpe-douj*de ani,nu-i așa?"
eu:"păi nu,iar dacă crezi asta,de ce stai de vorbă cu mine?"
ea:"adică?"
(pe bune că a fost așa, nu fac mișto NOname!)
eu:"tu ai 27, nu? și-atunci de ce ți-ai pierde vremea cu un puști de 20? asta nu pricep!"
ea:" păi nu am 27, am 17! da* ce? par de 27 la cum scriu,sau de ce spui asta?"
nu mai știu ce-am aburit-o eu,dar cert e că am revenit după un minut, și-am întrebat direct:"îți zic acum cât am eu, da? ca să lămurim problema! și vezi că vorbesc serios! deci am 38!,iar acum urmează replica ta -*pa! mi-a părut bine,alea-alea*,corect?"
la care ea zice "bine-pa",apoi eu "pa",după care ea întreabă "da* de ce-totuși-pa?".
și i-am explicat eu cum ea e mică,eu sunt mare,bla-bla-bla,iar după vreo juma* de ceas ne-am despărțit frumos,am plâns și ne-am spus "adio"!
până-a doua zi!
când m-am trezit cu un smile+de ce sunt bărbați așa și pe dincolo,și dacă aș putea s-o lămuresc eu,că sunt mai bătrân și poate știu mai multe! evident că am zis hai să ajut fata,că apoi intră pe site și spune pe acolo cum că n-ar trebui să mai fac parte din comunitatea TPU,și restul,nu? din moment ce întorc spatele unui coleg de...
unui coleg. punct.
bun; și am vorbit cu ea; nu prostii,că nu fac eu așa ceva! dar am zis să-i răspund la faza asta cu bărbații - buni,răi,sensibili,misogini,familiști,liber-profesioniști,d-astea, înțelegi tu; plus misogini! știu,am mai zis odată,dar eu acum îți spun despre cum insista ea; plus-mai departe-ipocriți,afemeiați,posesivi-violenți,sau posesivi-"hărțuitori"-violenți,etc-etc.
și deci i-am dat eu un sfat-două,după care m-am uitat la ceas,și-am văzut că s-a făcut cam târziu,adică mai exact era pe seară,plus că trecuse cam o lună de când eu tot tastam - și ea la fel;
și uite-așa am intrat in decembrie! între timp eu îmi făcusem și o iubită; tu știi; când m-am lăudat eu p-aici! bun; normal că a doua zi intră iar alintata-asta mica,și-mi zice nu știu ce de bărbații care profită d-astea mai tinere,cum că noi nu vrem decât păsărica lor,(scuze),că ar trebui să ne ducem draq toți,iar voi fetele să rămâneți singure,pentru că nu-i chiar așa de greu să aruncați voi gunoiul la ghenă,sau să vă cărați gogonelele de la piață pentru murături!
nu? corect? corect! la care eu îi zic că are mare dreptate și dau să plec,iar ea imi zice "nu te supăra wizard,da* așa e!"
argumente n-avea,bine*nțeles,iar eu mă enervez mai tare și m-apuc nu știu ce să-i explic,și tot la fel,tastam in neștire,și când m-am uitat în oglindă iar am văzut că nu m-am ras de vreo săptămână-așa!
și deci eram pe la juma*tea lu decembrie deja,iar eu tot mă certam cu ea,da* și ea cu mine,că e rea ce n-ai văzut! odată mi-a și zis:"ești un ipocrit,ca toți ăilalții,să fii sănătos,și să ștergi poza cu mine!"
acu îi părea rău după o poză,cum făcuse și cu funda aia,de mi-o dădu-se mai acum două luni! femeile astea! te doare capu*,băi frate!
plus că se și alinta la greu! n-am văzut așa ceva! imi zicea de poză dar ea-mi băga web-ul cum fac ăia la tv cu reclamele-n timpu filmului!
in fine; ei bine,draga mea,cred că aici a fost și problema; că ne-am pus camerele pe noi!
tu acu mă știi,că m-ai văzut în chenar roșu și ai zis că sunt frumos! nu?
fix așa a zis și ea! numai că ea a mai spus ceva în plus!
gata;
nu-i cu suspans că nu suntem in *Prison Break*, dar restul cred că o să mai spună și ea...
când o fi mai în formă; acum oricum se întreține cu Andrei; Andrei fiind unu mic, de 3 ani,care se parfumează la greu cu after-shave-ul lui ta*su,și o iubește pe fata asta foarte mult,chiar dacă nu-i place cum se tunde ea,și,în plus, nu-l lasă să dea cu mouse-ul în masă!
bine; mai vorbim.
pa,NOname.
o să îți dau o fundă! pentru că m-ai ascultat.
PS:cât despre asta mica-a mea, luna asta cam pleacă în țară; apoi în "țara tuturor posibilităților"; vrei să-ți mai zic? păi m-apuc de-njurat! mai bine nu, așa-i? că ai zis mai devreme că îți place cum te bine-dispun eu încă din unu ianuarie! nu?
deci mă opresc aici.

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Of, of, ce bătăi de cap îți dau astea mici...
La câte povești ai (apropo, aștept următoarea), trebuie să scrii o carte. I-am găsit deja și un nume: "Amintirile lui Wizard".

Bun. Te aștept pe la mine. Am pus o întrebare nouă.
http://www.TPU.ro/......rnit-i-ma/
Ești liber (chiar rugat) să le faci praf. :))

| greece12 a răspuns (pentru anonim_4396):

La multi ani,Wizard,elf TPU,Copperfield ceh!
Vad ca profitati de naiva mea absenta si aflu ultima noutatile,dar e bine si-asa,acum inteleg furtuna ta grafica de inceput de an,nu-i usor sa faci fata la atatea cereri!
Statutul de elf nu-i de vina, garantat, intr-un ras si-o veselie o tin de mai mult de 24 de ore,ziceam ca ma mai linistesc cu voi, dar nici aici nu am sanselaughing
Pa seriozitate, bun venit 2012!

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

E, stai liniștit, nici o șansă să mă superi.
Cum aș putea să mă supăr pe tine?
Și pentru Greece nu mi-aș face griji. Cu noi două te-ai cam ales pe viață, mă rog, tpuistică.
Hai că am fugit să văd ce ținută și-a ales. Nu vii și tu?

http://www.TPU.ro/......ina-6.html

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai oameni buni, chiar din prima zi incepeti zizania?
Chiar conteaza pentru voi cine este user sau expert?
La multi ani tuturor.Sanatate si mult spor.