| musicfan a întrebat:

1.Vi se pare normal ca am 13-14 ani (1997), sunt fata si port 39-40 la picior?
2.Cum as putea "sa opresc" acest proces de crestere, in moduri simple, pentru ca piciorul o sa imi mai creasca, nu?
3. cate fete aveti numarul asta?

7 răspunsuri:
| curiozitatea a răspuns:

1.sincer nu e prea normalstraight face
2.nu poti.adica daca folosesti medicamente sau ceva sa ti se opreasca cresterea s-ar putea sa ramai mica si de inaltime si sa nu te dezvolti. Dar poti incerca sa porti pantofi in care sa nu para asa marihappy
3.Eu la balerini port 37-38, l-a cizme 38, la sandale 37-38 si la shoes 38-39 happy Fundita?

| RoxAnana a răspuns:

1.sincer nu prea

2.nu poti

3.eu am 15 ani si port 39-40 uneori chiar si 41laughing

| lola a răspuns:

Si eu aveam asa cand eram de varsta ta.si tot asa am si acum(18 ani)
Nu cred ca o sa treci de 40.Cred ca depinde si de inaltime.Eu eram printre cei mai inaltiin generalahappy

| Kenny a răspuns:

Am o colega care la 12 ani poarte 42-43.
Stai linistita, nu este absolut nimic neobisnuit sau nemaivazut, ai un picior normal, nu este exagerat de mare, daca purtai 44-45... atunci chiar aveai motive de ingrijorare, dar asa nu.
Nu stiu daca o sa-ti mai creasca, cred ca nu, sau cel putin nu foarte mult dar nu este absolut niciun motiv sa te ingrijorezi.winking

| L7L a răspuns:

Doamne ce intrebare laughing pai hai sati zic da mi se pare normal sa porti 39-40 la picior deoarece esti in crestere mai mult de 43 nu o sati mai creasca si daca chiar vrei sa nu iti mai creasca ramai cu nr 40 ca sa nu iti mai creasca daca e nr mic nu mai creste te chinui da o sa mearga da are rost? nu cred happy bafta

| TwEEty_9286 a răspuns:

Pai nu ai cum "sa opresti" pentru ca nu iti va mai creste mult poate chiar de loc, si eu sunt fata si crdema ca la 11 ani am 39 la picior dar mite la varsta ta o sa las urme de gigantii ca in desene animatelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Dap. Mi se pare foarte normal...si eu am inceput tot asa.
2. Din proprie experienta pot sa iti spun ca nu iti va mai creste.
3.Eu am acest numar la picior^^
P. S: stiai ca marimea piciorului tau este la fel cu lungimea antebratului?
Sper ca te ajuta^^