| tpuuuuuuuuuuuaaaalllexaaa a întrebat:

A dat cineva simulare? la romana? ce subiecte au fost la a 2-a parte si a 3-a? va rog ajutati-maa

5 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Am dat si eu. La subiectul al II-lea, textul argumentativ cerea sa iti exprimi opinia in legatura cu rolul operei de arta in epoca contemporana, iar la subiectul al III-lea s-a cerut evidentierea relatiei dintre 2 personaje dintr-o nuvela studiata (orice nuvela; eu am ales Alexandru Lapusneanul).

| Schatzyyyyy a răspuns:

Am dat eu, la 2 a fost un text argumentativ ceva gen:cum influenteaza educatia unor tineri, pentru as alege locul de munca, la 3 a fost caracterizarea unui personaj dintr-o nuvela studiata!

| tpuuuuuuuuuuuaaaalllexaaa explică (pentru Schatzyyyyy):

Din oricare nuvela?

| Schatzyyyyy a răspuns (pentru tpuuuuuuuuuuuaaaalllexaaa):

Da puteai sa alegi ce vroiai, dar cel mai bine era sa alegi moara cu noroc, ca aveai mai multe de scris, scria jos si nuvela psihologica, si era mult mai mult de scris la moara decat la, Lapusneanu:*

| PufoshenienexT a răspuns:

Subiecte de gramatica ambele Bafta