| dulshe a întrebat:

Acu cateva zile am cumparat de la un supermarket niste oua, si aksa cand am ajuns, am vrut sa-mi fac o omleta si cand le-am zbatut miroseau ingrozitor, mentionez k nu erau expirate, de la ce pot fi? (am aruncat toate ouale, si n-am mai macat nici un ou de cateva zile)

Răspuns Câştigător
| DenissaDeea a răspuns:

Sant smecherii de depozit, stanteaza marfa cand se duce la raft, nu cand intra in depozit, asa se explica mirosul lor. Oul proaspat nu miroase.Eu una le as fi dus inapoi de unde le am luat, si daca nu ma luau in seama de a mi se inapoia banii inapoi, m-as fi oprit la un laborator avizat pentru a avea date concrete in a face
reclamatii la protectia consumatorului, pentru a li se descoperi excrocheriia.Macar stiu ca nu mai pateste si altcineva ce am patit eu.

10 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Termenul ala de valabilitate e relevant atata timp cat ouale sunt tinute le rece. Daca au fost tinute la caldura, degeaba expirau peste 2 saptamani... Si mie mi s-a intampla (le luasem de la un magazinas) si cand am ajuns acolo, i-am spus. Nu a recunoscut, bineinteles, dar nici ca am mai luat oua de la ea. Nah, ce paguba i-am facut...

| want2bMajestic a răspuns:

DC NU TE_AI DUS LA OPC... protectia consumatorului...mai ziceam si eu dca le cumparai d la un magazin... dar d la supermarket...sad

prfml
| prfml a răspuns:

Inainte de a face omleta, iei oualele si le bagi intr-o oala cu apa, daca se ridica la suprafata nu sunt bune, daca raman la fund sunt tocmai bune de omleta. In legatura cu expiratul, stim cu totii ca se fac manevre.

| andi a răspuns:

O mica crapatura si gata sunt f. perisabile...

| anonim a răspuns:

Sigur nu erau ale domnului inginer proiectant?rolling on the floor tongue

| ♥ŤяiŁµℓiŁµ ČяØĊ○Điℓµ♥ a răspuns:

Logic ca au pus o data de expirare falsa.winking

| mirajevents a răspuns:

Cred ca le-ai zbatut prea mult laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Sigur au fost recondiționată ștampila de pe ele.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand dadeai cu telu sau cu mixeru ouale miscau? dadaeau asa din aripioare? draga erau pui.

| anonim21 a răspuns:

Pfff, nu vreau sa par nesimtit dar totusi te plangi ca primesti raspunsuri nefolositoare, scuza-ma dar la ce intrebari pui, probabil aveau gripa aviara, e posibil sa fii contaminata.