| Sara2 a întrebat:

Mi-am cumpărat banane acum câteva zile. Am mâncat una, şi când am desfăcut-o pe a 2 era o parte roşie în interior şi am aruncat-o. La 3 zile dupa acel eveniment am citit o ştire cum că s-au găsit banane infectate cu sida. Sunt îngrijorată, este posibil? sad se permite în supermarket sa te nenorocească şi tu habar să n-ai?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Asta este stirea pe care ai citit-o?
http://spynews.ro/......02357.html
Nu s-a dat niciun comunicat.
ASA CA, NU STIM CAT DE REALA ESTE STIREA.
Daca banana mancata de tine nu avea urme, stai linistita.
O zi buna :)

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

SIDA (HIV) este o boala a sangelui. Cum bananele n-au sange... Mai mult. Virusul moare daca ia contact cu aerul 10 minute si nu rezista la temperaturile mari care sunt la nivelul solului vara – asta referitor la povestile care circula cum ca la mare pe plaja sunt seringi infectate pe jos. Asa ca stai linistita!

| andra65 a răspuns:

Daca iti e frica ca ai mancat aceea banana poti sa te duci sa iti faci niste analize sa fii precauta. Eu din supermarket am luat chiar si peste stricat si alimente expirate. De aceea evit sa ma mai duc. Prefer sa cumpar din piata fructe si legume.Nu prea stiu ce sa zic de banana rosie in interior!

| MissGIRL a răspuns:

Pai daca tu ai desfacut-o pe 1 si acea era normala, nu e nimic, e bine ca nu ai mincat-o pe a 2. happy Nu-ti fa grijiwinking Dar totusi, ar fi mai bine sa-i spui mamei tale si sa consultati un medicwinking