| anonim_4396 a întrebat:

Acum cateva zile am ajung in fata liceului, unde erau mai multi colegi de-ai mei. O colega, cand m-a vazut, a venit repede la mine, m-a imbratisat bucuroasa si m-a pupat. Din intamplare, cineva care ma cunoaste a vazut scena si dupa cateva ore mi-a zis "Nu o cunosc, dar se vede ca te place!", dar eu ma indoiesc de asta.
Voi ce credeti?(mai ales fetele)
FUNDA!

10 răspunsuri:
| MouSSEauChoColat a răspuns:

Salut! Daca te-a imbratisat este evident ca te place, dar in cel mai normal mod cu putinta: ca pe o prietena. Nu e ca si cum te-ar fi sarutat sau ceva de genul asta! A fost un simplu pupic ca intre prietene si de aceea nu are rost sa-ti faci griji. Daca inca nu sunteti prietene, ci doar colege, inseamna ca vrea sa fiti. Nu stiu de ce dar sunt aproape sigura ca "cineva-ul" care ti-a zis ca fata aceea te place e un baiat. Probabil ca facea doar o gluma sau incerca sa fie rautacios. Oricum, tu nu trebuie sa fi ingrijorata si mai ales sa continui sa te intelegi cu aceea fata.

| MouSSEauChoColat a răspuns (pentru MouSSEauChoColat):

A, scuze! Nu mi-am dat seama ca esti baiat! happy In cazul asta incearca sa o cunosti mai bine pentru ca pare ca te place. Aproape sigur o sa zica da, dar daca zice nu, tu sa dai vina pe colegu ala al tau! Glumesc. Oricum, mi se pare ca o fata nu incepe sa imbratiseze un baiat decat daca sunt foarte buni prieteni sau il place. In cazul tau cred ca e a doua varianta!

| Alice_1004 a răspuns (pentru MouSSEauChoColat):

Speeder ar putea fi băiat. Ceea ce e cel mai probabil. happy

| speeder a răspuns (pentru Alice_1004):

Sunt baiat, si ne cunoastem de 4 ani(din clasa a 9a).

| FreeAndWild a răspuns:

Pai depinde de la fata la fata! De exemplu mie cand imi place un baiat mai degraba il ignor dandu-i sperante doar prin cateva priviri. Insa unele fete asa se manifesta chiar daca nu apar foarte bine in ochii baietilor! Iti spun din puncul meu de vedere: daca eu as fi acea fata te-as considera doar un amic foarte bun! Atat! Nu-ti pierde insa sperantele.

| LostInBubble a răspuns:

S-ar putea sa te placa sau sa te considere cel mai bun prieten al ei.
Incearca sa stai in preajma ei sa vezi cum se comporta, ce face, cum vorbeste, cum se uita la tine. happy

| AlexandraSt13 a răspuns:

Pai ti-a mai spus ceva? Conteaza si vorbele care le-a zis, dar eu cred ca ii esti simpatic si daca si tu o placi zic sa incercati....nu stiu, cere-i id-ul si vezi cum se comporta si daca si atunci ai impresia ca te place invit-o la un suc ceva.Succes!winking

| speeder a răspuns (pentru AlexandraSt13):

Ne cunoastem de 4 ani si am mai invitat-o, dar mi-a zis ca "nu poate, desi i-ar placea"

| AlexandraSt13 a răspuns (pentru speeder):

Aa...atunci nu cred ca te place si a zis ca i-ar placea asa din politete sau poate are pe altul thinking

| SECRETvip a răspuns:

Nu te place neaparat..doar ca i se pari mai mult ca simpatic, nu stim noi scena care a facut-o cu tine, dar cu siguranta la tine tine mult. Daca te placea nu facea un gest asa, adica majoritatea fetelor, daca le place un baiat, este mai timida decat deschisa, de frica ca s-ar putea sa faca un gest gresit fata de tine!