| anonim_4396 a întrebat:

Acum cateva zile am fost cu scoala in vizita la centrul de reeducare Buzias, acolo, o doamna ne a prezentat programul copiilor care stau in centru, dupa care in sala de teatru au adus cativa copii cu cele mai impresionante povesti de viata si ne au impartit in 2 grupe ca sa putem vorbi cu ei. Copii aveau 16-17 ani, unii au furat altii au violat si talharit, pentru unii m-am simtit foarte prost, a fost un baiat Tudor din Bucuresti din cate imi amintesc, care a injunghiat un alt baiat in urma unui conflict despre iubita lui, povestile lor de viata m au impresionat, alt baiat al carui nume nu l am retinut a fost abandonat de tata, iar mama i-a murit la 14 ani, dupa a fost tinut intr-un centru de plasament in Hunedoara de unde a scapat si a fugit cu trenul la Timisoara la unul dintre prietenii lui, dupa scurt timp din cauza drogurilor a fost dus la centrul de reeducare de la Buzias. Copii de acolo ne au povestit cum au ajuns la centru, desi glumeau si pareau de treaba se putea vedea ca ei sufereau cand vorbeau despre ce au facut, le pareau rau. De atunci ma tot gandesc la povestile lor si la ce au facut, nu aveau voie cu telefoane si programul era foarte strict, acum la ora 12:48 cand scriu acest text inca ma gandesc la ce ar putea face Tudor si ceilalti copii. Poate exista o coincidenta ca cineva care citeste acest mesaj sa-l cunoasca, e blond si inalt, la centru purta o sapca rosie, cred ca are 17 ani, si cum spuneam a ajuns acolo din cauza ca a ainjunghiat pe cineva.

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Informatiile astea nu sunt cumva confidentiale? Tudor ti-a permis sa divulgi pe net toate aceste detalii despre el (nume, descrisre fizica, localizare, infractiune savarsita)? Ca banuiesc ca tie nu iti pasa daca oamenii care vor citi ce ai scris tu il vor recunoste si il vor marginaliza, nelasandu-l sa se reabiliteze. Insa nu cred ca este legal sa divulgi astfel de informatii fara acordul ferm al celui la care te referi.