| Bianca9876 a întrebat:

Aflati patru nr naturale care au suma 140, stiiind ca primele trei sunt direct proportionale cu 2, 3,5 si ultimele doua sunt invers proportionale cu 1supra 10, 1 supra 8.

3 răspunsuri:
| LollypopMe a răspuns:

Ce crezi, mai fetita, ca daca scrii cerinta la problema, ti-o rezolvam? straight face
Ai cap si doua maini. REZOLV-O! straight face

Mor pe oamenii astia care scriu temele pe TPU!
De aceea nu intru eu pe site-ul asta des!

| Bianca9876 explică (pentru LollypopMe):

Eu nu inteleg aceasta problema. daca ai o problema cu mine de ce te mai deranjezi sa lasi comentarii?

| LollypopMe a răspuns (pentru Bianca9876):

Frate,eu nici nu te-am remarcat pe TPU. Intreab-o pe mama ta! nu pe noi! unii stiu metode diferite si tu, ca fraiera, le scrii in caiet si iti taie profa straight face