| Andreiu68 a întrebat:

Ajutati-ma repede! Am aproape 18 ani ( fara 6 luni) si vreau sa fac si eu ceva ca sa fac rost de bani.Cand fac 18ani vreau sa imi iau masina cam la 4000 de euro si pana acuma daca am stransi 200 euro. Vreau sa fac ceva sa fac rost de bani in astea 6 luni, stiu ca daca fac bani printr-o metoda nu o sa strang 4000euro, nu-i problema.Sa fac ceva macar 100lei pe saptamana sa fac.In astea 6luni sau 1am de zile sa fac eu cev sa strang bani,ca dupa ma duc la munca.-Idei? Nu vreau sa aud,, imparte pliante",, la munca cu tine",, job part-time" sau alte prostii. FUNDA

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai sa faci... daca s ar face asa usor 600-700 euro pe luna fara sa ai nicio calificare nu ar mai fi nimeni sarac in lume.

| Cσcσ a răspuns:

Salut!
Imi pare tare rau sa te dezamagesc, dar nu prea ai cum. Nu esti major, nu prea ai unde sa te angajezi. Daca mai esti si la scoala e si mai nasol. Nu vad cum ai putea sa le face pe amandoua deodata.
Succes!

| CVane a răspuns:

La munca cu tine, ia-ti un job part-time si imparte pliante.