| anonim_4396 a întrebat:

Ajutoooor! Astazi are loc un eveniment foarte important in viata mea si de emotie m-am agitat toata noaptea si n-am reusit sa inchid un ochi, ma ia durerea de cap si am nevoie sa am mintea limpede azi, incep sa ma panichez, nu stiu ce sa fac, ca de dormit nu mai am timp si cafeaua ma omoaraaa

Răspuns Câştigător
| MissADEEL a răspuns:

Intai, succes!
Legat de somn, nu iti face griji, e un eveniment foarte important pentru tine, deci te va tine in priza chiar daca nu ai fi dormit de trei nopti.
Pentru cap poti sa iei o pastila cu continut de ibuprofren, precum nurofen, paduden sau altele asemenea, daca stii ca sanatatea iti permite.
Daca esti panicata, relax! E normal sa ai emotii, dar gandeste-te ca, daca te gandesti si te ingrijorezi incontinuu, situatia oricum nu o sa se schimbe, ci tu iti faci rau asa. Cand stii ca ai pregatit tot ce iti trebuie pentru astazi, eu zic sa iti redirectionezi mintea spre altceva. Asculta muzica, joaca ceva.
Pentru panica ai putea sa incerci sa faci un exercitiu de respiratie. Sa iti controlezi miscarile. Iti pui o mana/varfurile degetelor pe piept pentru a simti mai usor respiratia si incerci sa respiri lent si sa expiri mult aer. E o tehnica de relaxare de care am auzit de multe ori, pe mine ma ajuta sa imi controlez starile de panica atunci cand apar, poate o sa functioneze si la tine.
Si, no stress!

3 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

Trebuia sa iei ceva de dormit aseara...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@CinevaNou, nu stiam ca voi avea o noapte ada agitata, cand m-am pus ij pat chiar imi era somn, dupa 1 a inceput sa-mi ia inima razna si sa ma agit

| BaiatDeGaşcă a răspuns:

Calmeaza-te incearca sa te controlezi, asculta putina muzica si dupa iesi afara 5-10 min la aer cura! Nu te mai agita, incearca sa te calmezi! In alea 5-10 min cat stai afara gandeste-te la altceva. Bafta!