| Fiona35 a întrebat:

Ajutor! Cum le spun parintiilor ca am luat un 1 la latina?(am copiat, nu sunt mandra de asta, chiar daca trebuie sa le ascund faptul ca am copiat

Răspuns Câştigător
| Devilgrim a răspuns:

Buna cred... devil

In primul rand nu stiu de ti-au zis parintii tai asta " inveti carte pentru tine nu pentru mine " eu asa am patit laughing

Mai bine le spui nu se intampla nimic.
Sau daca vrei nu trebuie sa le spui si alta data o sa-ti dai silintawinking
Acum depinde cati ani ai.

Eu nu tare mai imi fac probleme cu astea laughing din cls a-3
Invat cat pot nu-mi place sa-mi bat capul cu ceea ce nu pot si tot ma stresez

De ex: am luat 4.20 la testul de la Romana. laughing nici nu ma stresez
Cum am ajuns pana acum in a-11 pot sa termin si anul acesta ^_^

Baftawinking

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Daca nu vrei sa recunosti, spune-le si tu ca te-a deranjat cineva la test, ca ti-a luat foaia sau s-a intors sau a vorbit cu tine, iar profesorul te-a gasit doar pe tine vinovata si ti-a dat 1.

| T0T a răspuns:

Spune că nu ai de ce să înveți o limbă moartă și ai ales să îți asumi riscul de a copia. Mai bine să știe că ai luat 1 din copiat decât din cretinitate(căci la nicio materie nu e atât de simplu să iei 1, trebuie să fii cretin, cu excepția anumitor fapturi cum ar fi copiatul)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, sinceritatea e cea mai buna cale. Mai bine le spui tu decât sa afle singuri. Ca dupa dai de aham... Asa suporti consecintele, fără TV, telefon, PC o saptamana si te pui pe invatat. Sau dai vina pe colegul de banca. Dar asta înseamnă sa minti. Spui ca i-ai dat sa copieze si te-a prins si e altceva, dar acum depinde de cum sta treaba.

| sooome a răspuns:

Fii sincera! Asta conteaza cel mai mult pentru ei.
Fapta e deja consumata asa ca niciun fel de scandal nu ar mai putea rezolva problema.