| Anonimulantisocial17 a întrebat:

Am 18 ani nu am avut iubita niciodata (sunt virgin)nici macar nu am avut primul sarut. Pe la varsta de 14 ani daca imi placea de o fata ma duceam sa vorbesc cu ele dar m-au refuzat cateva si de atunci nu am mai incercat sa imi gasesc o prietena iar apoi in liceu isi bateau joc de mine colegii, eram victima bulingului si am intrat in depresie. Cand vorbesc cu fata ma inrosesc si nici nu stiu cum sa vorbesc cu ele (ce subiecte sa abordez, ce sa le intreb). Ce sa fac sa nu ma rusinez cand vorbesc cu o fata? Cum sa ma fac placut? Despre ce le place fetelor sa vorbeasca? Daca ati trecut printr-o situatie asemanatoare cum ati reusit sa va gasiti iubita daca ati fost timizi?

6 răspunsuri:
| alexalx1234 a răspuns:

Si eu trec prin ce treci tu, doar ca am 19 ani. In plus eu am fost victima bullying-ului si din cauza problemei la coloana si a aspectului fizic. Cand faceau toti baietii misto de mine radeau si fetele in hohote si incurajau bullying-ul. Anul asta intru la facultate si nici nu ma astept sa fie altfel. Toata viata am trecut prin asta. De iubita nici nu mai zic. Nu m-a placut niciodata o fata, toate se uita in scarba la mine de parca le-as fi facut ceva...

| Bluepen a răspuns (pentru alexalx1234):

Salut,am trecut si eu prin ce treci tu si vreau sa iti dau niste sfaturi, atat cat imi permite timpul.Da-mi un mesaj privat cu wapp-ul sau Facebook-ul tau pentru ca putem vorbi mai usor acolo.Eu nu iti pot da mesaje pentru ca ai activata setarea de a primi mesaje doar de la utilizatori seniori.

| Dana1999 a răspuns:

Pur și simplu sa nu le mai dai atâta atenție. Femeile nu sunt asa interesante precum crezi cum nici bărbații nu sunt pentru mine. Stii cum e..toți sunt perfecti la început.
Cât despre faptul ca esti virgin la 18 ani, cred ca glumești, nu e anormal sa fi virgin la vârsta asta. Vorbești de parca ai avea 40 și începe sa nu ți mai funcționeze.

| Alex_Alex_1996_biY4 a răspuns:

Bosule, cauta pe net Men Stuff Academy, e o investiție pe care n o s o regreti

| alinahsm2000 a răspuns:

Pentru început prin mesaje cred ca ar fi mai usor( asa a fost la mine)
După daca stabiliți un loc unde sa va întâlniți sau ceva, nu trebuie să-ți fie rusine
Asa sunt si eu, dar vorbind cu cineva, nu prea mai am problema asta
Vorbeste-le frumos, despre iubire si încearcă să te deschizi puțin
Si crede-mă că nu e greu sa le atragi
Noi avem nevoie de multă atentielaughing chiar ne place sa vorbim cu voi diferite chestii, doar ca nu mulți sunt asa
Plăcut nu trebuie sa te faci, daca fata respectivă te iubește nu e nicio problemă
Le poti întreba ce le place sa faca in timpul liber, ce muzica ascultă...zic si eu

| Instax a răspuns:

Pai încearcă sa te bagi in seama cu fata respectiva in mesaje. De ex. începe conversația cu "Buna, stii ce tema avem la mate/romana?" Atunci ea va răspunde. Indiferent de raspunsul ei, iti sugerez sa faci conversatie. Daca a zis ca nu aveti, spune "Ce bine, voiam sa ies pe afara. Poate ne intalnim si noi doi candva si mergem la. o plimbare cu Alexandra Alex si Lucian." Daca a zis ca aveti teme, spune-i "O sa scriu si dupa ies afara. Poate iesim odata noi. doi cu Alexandra, Alex si Lucian."
Daca ii spui ca iesiti cu mai multe pers. va iesi cu siguranta, daca parintii ei sunt stricti o vor lasa. pentru ca sunteti in gasca. Si s-ar simti. mult mai confortabil sa iasa cu mai multi. Vezi cum decurge treaba cand iesiti si dupa, daca vezi ca ea te baga in seama, invit-o in oras.
Ce ti-am zis pana acum e un mod delicat de a invita-o in oras si de a o cunoaște mai bine. Sper ca te am ajutat!