| anonim_4396 a întrebat:

Am aflat de curand ca mama prietenului meu are HIV straight face Si il are doar de 10 ani iar prietenul meu are 21 de 1 an isi face analizele in fiecare luna din toate reiese ca nu are HIV(dupa supsele medicului sau care e si medicul meu si mi-a spus )mama lui a avut si meningo-ennceflita TBC. Inainte ca mama lui sa moara el a stat internat 1 luna in spital la spital TBC si de 8 luni tot ia cate 6 pastile pe zi el mi-a spus ca nu are TBC dar eu am vazut ca ar unele din simpome cum ar fi - tuse insotita de mucus gros, cateodata cu sange (sputa) pe o durata de aproximativ doua saptamani
- batai rapide ale inimii (tahicardie)
- gat marit de volum (afectarea ganglionilor limfatici din aceasta regiune)
- febra, frisoane si transpiratii in timul somnului
- oboseala si slabirea fortei fizice
- pierderea poftei de mancare si pierdere in greutate fara motive explicabile
- scaderi ale amplitudinii respiratiei, dureri in piept.
Am intretinut relati sexuale ( el a fost primul )Si imi e frica sa nu iau si eu adica el nu mi-a spus ca are TBC a spus doar ca are o raceala la plamani si bla bla si nu stiu ce sa fac...e vreo sansa sa iau si eu?

1 răspuns:
| mihaimariusbz a răspuns:

Sall nu dispera fa un set de analize ce se fac pentru hiv si tbc apoi ar trebui sa te ingrijorezi