| anonim_4396 a întrebat:

Am auzit ca scolile si liceele de renume primesc donatii si sponsorizari :
1.Care este diferenta dintre donatii si sponsorizari?
2.Ce se face cu acesti bani?
3.Acesti bani sunt cumva ceruti de catre profesori de la parintii bogati?
4.Cum afla profesorii daca elevii au parinti bogati?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

1 e cam acelasi lucru, doar ca cei care sponsirizeaza au diverse beneficii financiare (exemplu deducere de la impozite)

2. unii se baga in buzunar de profesori, cati si mai folosesc pe la utilarea claselor (daca mai ajung pana acolo)

3. sunt ceruti de la orice, cine da e alta treaba.

4. eeee ce nu stiu profesorii, si cand nu au alte cai de informare intreaba ca nesimtitii