| anonim_4396 a întrebat:

Am auzit ca la Timisoara sunt unele licee pline de copii de bani gata care fumeza in bai,in special in scolile de renume, iar profesorii nu le fac nimic. De ce?

5 răspunsuri:
| NAdrian a răspuns:

Buna Eschnneider12,
Educatia se da acasa ''cei 7 ani de acasa'' astia nu ii faci la scoala.De obicei baietii astia smecheri sunt niste ratati emotionali care provin din familii monoparentale si nu au fost crescuti in iubire si in traditia ortodoxa.
E bine de evitat prietenia prea stransa cu tipii de genul asta.Ori fiecare luati de o parte poti vedea in ei omul sincer nu imaginea de smecher pe care o adopta in grup.
Zi faina! big grin

| Wehrmacht a răspuns:

Din incompetenta.Niste profesori care nu-s in stare sa le zica macar "duceti-va si fumati afara" nu-s in stare sa comunice cu elevii si sa aiba grija de scoala aia.

| AtateaConditii a răspuns:

Nu stiu la alte licee, dar la liceul meu se fumeaza in bai si in curte. Profesorii stiu dar nu le fac nimic. Iti dai seama ca sunt fitosi si vine tati si le rezolva problemele de la scoala cu banii si niemni nu are nimic cu ei. Si da is cam pline cu deastia in fiecare liceu...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu cred ca in toate scolile din Romania exista 'rebeli' din astia

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Peste tot e asa. uite in Constanta, liceu Mircea cel Batran acum ani era respectat, acum auzi numai de drogati dinaintia in bai sau gunoaie care se dau mari ciumpalaci. Nu e inca foarte rau, dar nu se ma compara ca odata cu Ovidius.