| anonim_4396 a întrebat:

Citisem undeva pe un site de psihologie german ca in liceele de renume la noi in europa, indiferent de tara sunt multi copii bogati (adica copii care au vreo 200 lei de cheltuiala pe zi), iar colegii si profesorii acestora au mari asteptari de la acesti copii.
Ce mari asteptari au?

2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

E doar marketing.

| Ruxandra15 a răspuns:

Cand zici ca profesorii au mari asteptari de la un copil acela se refera la note, invatatura, purtare adica nici o nota de 9 doar 10. Ce asteptari sa aiba un copil de la alt copil? Copii in ziua de azi sunt rai, au devenit mai rau ca adultii, adica multi pun conditia daca imi dai aia invat. Invatatul nu se face fiindca ne obliga cineva, se face pentru noi ca nu o sa stai cu mama la piata la 60 de ani. Stiu cum e cu aceei copii. Poti considera Saguna din Brasov un liceu ca aceela deoarece toti i-au bacul, toti platesc sa mearga la o olimpiada sa ia un 10. Asa au devenit licee de renume multele.