| Oanny a întrebat:

Am chef de ras asa ca scrieti-mi si mie niste perle de la scoala big grin cea mai tare perla primeste fundita sau cele mai taribig grin

Răspuns Câştigător
| JeSa a răspuns:

Mi-aş fi dorit să mai fiu la şcoală, acum am alte preocupări(cursuri/job-uri), mă rog... ceea ce doresc e, să-ţi împărtăşesc nişte "perle de la elevi", precum acestea:
" Sinonim pentru crivăţul de miazănoapte: crivăţul de la ora 00. 00
În 1054 a avut loc Marea clismă
Derivata de la om: omos şi omorât
Nuvela are un sfârşit bucuros
Ancuţa era rumenă de obraji, cu cratiţa-n brâu şi mâinile suflecate
Văzându-l pe Nechifor mort, Vitoria i-a dat primul ajutor
Luna va pluti haotic printre stele
Telegrama foarte scurtă: Arde casa. Eu
Pristanda era un poliţist corupt care încălca legile, fiind corupt
Mihai Eminescu a fost un mafiot, fiind nebun cu capu care scria poezii despre stele
Nichita Stănescu era femeie
Omul îşi face lenea
Sport: footbal, rugby and crycry(cryket)
Columb a descoperit că Pământul e cubic "
Spor!

7 răspunsuri:
| arysa a răspuns:

-Femeile cand nasc sunt treze?
-Are vreo importanta daca in timpul actului sexual barbatul e beat?
Ies copii betivi!
-Balena esti tu care nu-ti faci tema la romana!
-Cine are o surubelnita sa-mi repar umbrela?
-Spune-ne si noua cum se vedea garla aia numita Atlantic.
-Simptomul gripei porcine este ingrosarea soricului.
-Imi petrec sarbatorile de iarna la azilul de nebuni.
-Taci si uita-te in foaia ta! Si ce sa vad, numai prostii?
-De ce ati suparat-o pe doamna profesoara? Nu am suparat-o, este ea suparacioasa.
-O persoana merge pe strada cu sticla de bautura... Poate ca o duce cadou!

| HBK a răspuns:

La ora de geografie, un coleg intreaba pe doamna profesoarabig grinoamna, facem referat si despre Dunarea Mediterana? laughing

| Anduciu a răspuns:

Pai...Am o colega de clasa care are 1, 40 m...Intr-o zi a ascultat-o la muzica si a pus-o sa cante ce strofa vrea din cantecul "La oglinda".
A inceput sa cante:"Asta-s eu si sunt voinica/Cine-a zis ca eu sunt mica?".
Sau intr-o ora de literatura, citind din nuvela "Doua loturi", a transformat replica "Unde-i mă-ta, fa?" in "Unde-i mă-ta, fă?"...

| Spintecatorul a răspuns:

Se intampla la a doua ora de chimie in clasa a IX, in prima ora ne-a predat o singura lectie.
In clasa aveam si un copil "de pe sate" cum sunt catalogati cei care provin de la sat, din scoala noastra.
Profa l-a ascultat iar el nu a stiut nimic. I-a zis ca ii da 3.
El s-a pus in genunchi si a zis "sa il asculte din tot caietul" rolling on the floor (in caiet era o sg lectie, cea din care l-a ascultat si nu a stiut nimic.
Si acum cand ne amintim de acele clipe ( in clasa a XI) radem cu pofta.

| Gospell a răspuns:

La ora de chimie : Oxid de Magneciu, Cacarbonat de calciu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un coleg la ora de goegrafie in loc sa zica meteoriti a zis meteroizi(si toata clasa radea de el, a zis de 3 ori aceeasi prostie pana s-a prins)si in aceeasi zi la aceeasi ora a zis ca suprafata uscatului de pe Pamant e de 50 de km patrati laughing

| roxu_9796 a răspuns:

Imparati cu care lumea nu putea sa se mai impace au venit si la noi in Romania si au cerut pamant si de baut, dar cum venira s-a lamurit cu cine are de-a face si s-a dus de-a berbeleacul cu pleava spulberata, c-au ramas doar cateva de bucati de ieniceri si spahii fugind, dintre care este amintita " inspre Dunare, o mana.

Agripina nu avea decit doi copii, pentru ca al treilea, Paunas, nu mai conteaza, pentru ca tot il maninca vulturii.

Magda il iubea pe Tudor Soimaru fara sa stie ca acesta nu stia limbi straine.

Pe Tudor Soimaru, dorul pentru Magda il tragea jos de pe cal, mai-mai sa pice!

Soldatii ii urmareau pe nemti si, cum ii vedeau ca se urca in avioane, sareau calare pe tunuri si ii urmareau pe tot aeroportul.

Metoda folosita de Ion pentru a pune mina pe pamintul Anei este insarcinarea.

Pe aeroportul Otopeni se luptau nemtii cu americanii, iar romanii trageau, cu succes, cind in unii, cind in altii.

Versul "De la strabunii mei pina la tine" explica distanta in km, care exista intre poet si rudele sale care traiau undeva la tara.

La inceputul fiecarei poezii eminesciene sta plantat cate un tei mai gros sau mai subtire in functie de cate strofe are poezia.

El mergea pe bicicleta cu picioarele goale, bagate in portbagaj.

Vectorii sunt niste linii verticale, dispuse orizontal...

Singurele metale in stare gazoasa sunt nemetalele.

Tesutul muscular este de doua feluri: spongios si compact si se afla inserat in oase ...astept funditalaughing