| WeAreSmart a întrebat:

Am frica de a vorbi in public. Îmi puteţi da niste sfaturi?

Răspuns Câştigător
| ILoveTacos a răspuns:

Si eu am aceeasi problema.Am incercat si iti spun sincer, faza cu imaginatul celorlalti in pielea goala nu functioneaza.Deloc.Cel mai bine e sa exersezi in fata parintilor de cateva ori si inainte de discurs sa inspiri adanc.Cand trebuie sa vorbesti, uita-te de jur-imprejur fara sa faci contact vizual, fixeaza-ti privirea pe o persoana pe care o cunosti sau uita-te la un punct fix in fata ta, deasupra capului unui om.Succes!

4 răspunsuri:
| Aleqa a răspuns:

Timiditatea nu te ajuta cu nimic. Sfatul meu e sa prinzi forta in glas si sa fii tu insuti indiferent daca te judeca lumea sau nu.
Fa-ti prieteni care sa te sustina si sa te trimita "in suturi" spre realitate.
Bafta si ai incredere in tine.

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Am aceeasi problema, dar trebuie sa fii calma sa crezi in tine sa ai curaj si vointa

| BoMbOnIkRoOzSiDuLcE a răspuns:

Imagineaza-tii pe toti in chiloti :devil)

| Lollo29 a răspuns:

Salut! Nu tren\buie sa-ti fie frica sa vorbesti in public.Trebuie sa iti imaginezi ca nu este nimeni acolo si ca esti decat tu si persoana ta.Trebuie sa te uiti numai in fata nicidecum in alte parti poate cineva rade sau se stramba si te emotionezi mie mi s-a intamplat se stramba un coleg si in loc de "Bun venit parinti" am spus "Termina prostule ca te bat" bye