| GW1521 a întrebat:

Am LG optimus black, este vreo modalitate ca la incarcarea paginilor d internet sa nu-mi ia atat de multi MB, Ex : youtube, un videoclip imi ia 5 MB, o incarcare a unei pagini m. xx... aprox 3 MB... Am browser preinstalat pe el. Daca instalez opera mini, o sa fie vreo diferenta?

1 răspuns:
| CorinaD a răspuns:

Cea mai fiabila varianta este sa accesezi paginile web de mari dimensiuni de pe wireless. Indiferent de motorul de cautare,un clip sau ceva de genul asta tot atatia mega iti va consuma,acest lucru nu depinde de nimic, si dimensiunea lui in sine este asa. Mai ales ca Lg Optimul e smartphone, are aplicatii, deci iti consuma si acelea. Sfatul meu este sa opresti netul cand nu ai nevoie de el, caci altfel se consuma inutil