| Ana7807820 a întrebat:

Ma simt extrem de rau!
Nu am abonament de autobuz.
Nu am carnet de note.
Vine maica mea la scoala saptamana asta.
Am absente nemotivate.
Is faimoasa in cancelarie ca stau pe telefon in ora.
Am probleme la mana.
Am note proaste.
Nu stiu ce pot face, ajutor.

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Aa, nu cred ca te uraste, daca te ura, nu erai la ea acum, ci la tatal tau.Insa, din toate cele spuse de tine, iti doresti sa scapi de viata rea pe care o ai acum, nu? Cu siguranta vrei si tu ceva mai bun pentru tine. Stii care e cea mai buna cale la varsta ta? Scoala in mod ironic.Nu exista nimic altceva, in urmatorii ani, pana la terminarea liceului minim, care sa iti poata oferi o viata mai frumoasa pe viitor. Cat mai ai, 3 ani? 3 ani de liceu, apoi poti pleca de acasa, iti gasesti un iubit, o slujba, o facultate daca vrei sa o duci si mai bine, si iti poti face viata asa cum iti doresti tu. Insa daca tu continui sa te plangi si renunti inca de pe acum, pe viitor va fi mult mai rau crede`ma. Se merita sa dai cu piciorul la toate aceste lucruri pentru ceea ce faci tu acum? Nu cred.Nu fi naiba si apuca`te de treaba, trebuie sa te schimbi.

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fetita, ajutorul o sa-l primesti curand, chiar de la mama ta!
Ai doar putina rabdare!

| WaterDrop a răspuns:

Pfoa! Te inteleg perfect. Insa apoi ma gandesc ca inca ai parinti si un acoperis deasupra capului si parca imi mai trece din suparare.Si hei! Esti faimoasa! Era mult mai rau daca erai doar o alta anonima cu telefon.

| Ana7807820 explică (pentru WaterDrop):

Nu prea mai am parinti. Mama s-a despartit de tata cand eram mica si inca ma apasa chestia asta.

| WaterDrop a răspuns (pentru WaterDrop):

"nai-va" nu "naiba", greseala de autocorect.

| Ana7807820 explică (pentru WaterDrop):

Multumesc!
M-ai facut sa ma simt mai bine.
Voi incerca sa imi rezolv toate aceste probleme si dupa aia sa ma bucur de viata pe care o am!

| WaterDrop a răspuns (pentru Ana7807820):

Oh, hey! Cu placere! Si nu uita sa zambesti orice ar fi happy

| WaterDrop a răspuns (pentru Ana7807820):

Aa, nu cred ca te uraste, daca te ura, nu erai la ea acum, ci la tatal tau.Insa, din toate cele spuse de tine, iti doresti sa scapi de viata rea pe care o ai acum, nu? Cu siguranta vrei si tu ceva mai bun pentru tine. Stii care e cea mai buna cale la varsta ta? Scoala in mod ironic.Nu exista nimic altceva, in urmatorii ani, pana la terminarea liceului minim, care sa iti poata oferi o viata mai frumoasa pe viitor. Cat mai ai, 3 ani? 3 ani de liceu, apoi poti pleca de acasa, iti gasesti un iubit, o slujba, o facultate daca vrei sa o duci si mai bine, si iti poti face viata asa cum iti doresti tu. Insa daca tu continui sa te plangi si renunti inca de pe acum, pe viitor va fi mult mai rau crede`ma. Se merita sa dai cu piciorul la toate aceste lucruri pentru ceea ce faci tu acum? Nu cred.Nu fi naiba si apuca`te de treaba, trebuie sa te schimbi.

| gothicbat a răspuns:

Astea nu-s "probleme".
Nu te mai plânge, lol.

| Ana7807820 explică (pentru gothicbat):

Si ce vrei sa fac

| gothicbat a răspuns (pentru Ana7807820):

Să te maturizezi, doar nu te aștepți să empatizeze cineva cu tine pentru că "stai toată ziua cu ochii în telefon" crezând că ești șmecheră și rebelă.

| Ana7807820 explică (pentru gothicbat):

Uite, eu nu vreau sa fiu smechera si rebela asa cum credeti toti, da? Stau pe telefon pentru ca poate am prieteni din alte regiuni cu care mai vorbesc

| Ana7807820 explică:

Si mama mea ma uraste

| Ana7807820 explică:

Am rezolvat toate problemele fara griji, va multumesc tuturor pentru ajutor!