| Iuly1598 a întrebat:

Am o intrebare cam ciudata, dar cat se poate de serioasa, pe care nu stiu unde sa o incadrez. Aseara am adormit cu tv-ul pornit, pe Disney Channel, si deodata m-am trezit si am vazut un om imbracat in demon, care se uita urat la mine, dupa care s-a terminat si a inceput un cantec sau ceva. Asta s-a intamplat pe la unu sau doua noaptea. Stie cineva daca pur si simplu asa a fost emisiunea, sau aveti vreo banuiala? PS: Nu-mi amintesc decat ca avea fata ovala si mustata.

Răspuns Câştigător
| gRasuPCH a răspuns:

The ace te contrazic.
luly poate ai visat doar sau din greseala ai schimbat pe un post gen Axn crime, Axn Sci-Fi, Kanal D si inca multe, multe altele care dupa anumita ora gen : Kanal D (au filme Horror), apropo creieru nu adoarme (el transforma tot ce ai vazut cu ochii in timpul zilei, anului, timpului, in poze sau filmulete care sunt derulate atunci cand corpul fizic este in repaos) si da cand sunt sarbatori mari poti avea diferice Cosmaruri legate de Dumnezeu, Cei care ti.au murit, Draci si tot genu de vise, eu am patit-o odata (mergi si tu pe la biserica ) cand este o sarbatoare foarte mare sa te spovedesti.

| Iuly1598 explică (pentru gRasuPCH):

Sincer sa fiu nu cred ca e vorba neaparat de pacatele mele, desi chiar ar fi cazul sa ma spovedesc de Craciunul asta. Fie cum vrea Domnul!

20 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Creierul tau a avut chef de glume happy.

| Iuly1598 explică (pentru MasterOfDisaster):

Daca avea chef de glume ma trezea sa dau drumul la Taraf. Inca odata: am fost eu mort de somn cand s-a intamplat, dar dupa ce l-am vazut pe mister a inceput o melodie cu videoclip de pe Disney.

| TheAce a răspuns:

Cel mai probabil a fost vreo emisiune, ora era extrem de potrivita. Nu ai de ce sa iti faci probleme. Nu exista nimic de acest gen in viata reala.

| M25M a răspuns:

Este foarte posibil ca psihicul tau sa-ti fi jucat o festa, stai linistita nu te speria.

| HellGirl666 a răspuns:

Bună.
Probabil a fost doar un vis. Se mai întâmplă ca visele să pară reale. ☺
Stai liniștit/ă.

| Iuly1598 explică (pentru HellGirl666):

Stiu ca pot exista vise care sa para reale, dar asta nu a fost vis. Cand l-am vazut, am simtit frica in vene, dupa aia a inceput melodia respectiva, astfel ca am avut timp sa imi revin in fire si sa ma ridic din pat ca sa-mi dau seama ca e real.

Răspuns utilizator avertizat
| Lora1 a răspuns:

Nu stiu ce a fost! si eu ma uit des pe Disney Channel ba chiar vara ma uitam pana la ora 2 si nu arata nimic infricosator....eu cred ca ai schimbat tu canalul din greseala in timp ce dormeai sau...

| Iuly1598 explică (pentru Lora1):

Si eu ma uitam vara si la fel: nimic inspaimantator... Deci am doua variante: ori sunt bantuit si merg repede sa ma spovedesc, ori imaginatia mea...

| Lora1 a răspuns (pentru Iuly1598):

Eu...stii daca as spune varianta mea ar rade toti de mine...eu cred in lucruri supranaturale si daca as fi in locul tau as merge pe varianta cu spovada!

| Iuly1598 explică (pentru Lora1):

Si eu ma consider mai religios, chiar daca pacatuiesc prosteste. In fine... Imi amintesc faza perfect acum: imediat dupa ce am vazut demonul am vazut o reclama cu muzica, am chemat-o pe mama sa-i spun ce s-a intampalt, dar a zis sa merg sa ma culc. In fine, peste o saptamana incep sa tin post si vreau ca in vacanta sa ma spovedesc si sa ma impartasesc. Poate ar trebui si sa chef preotul sa faca Sfestanie.

| carlyhalatz a răspuns:

Eu cred ca ai visat lucid.visul lucid este cand corpul adoarme dar creierul nu doarme complet.

| Iuly1598 explică (pentru carlyhalatz):

Crede-ma ca nu a fost "lucid dreaming". Am simtit efectiv sentimentul de teama, dupa care m-am gandit ca a fost o reclama stupida la "Weekendul infrunta-ti teama" si m-am culcat la loc.

| R1e2b3e4c5a6 a răspuns:

Ori ai visat urat si nu iti dai seama ori asa a fost la tv. happy

| Iuly1598 explică (pentru R1e2b3e4c5a6):

Dupa ce m-am culcat la loc stiu sigur ca am visat ceva: ma jucam un joc, The West, si faceam misiunea de Halloween laughing Partea interesanta e ca de obicei pot sa-mi controlez visele si sa ma trezesc, dar in seara aia mereu cand incercam sa ma trezesc, ma trezeam in acelasi vis, care credeam ca e realitatea, deoarece se facea ca stateam in pat si nimic mai mult, nu avea caracterul ala ireal.

| R1e2b3e4c5a6 a răspuns (pentru Iuly1598):

laughing Eu totusi cred ca ai visat.winking