| DoriB20 a întrebat:

Am o problema cu viziunea despre mine ca sa zic asalaughing eu ma
vad o fata cu inteligenta medie si nu prea am incredere in mine.Dar,prietenii si cunoscutii,rudele si bineinteles parintii imi spun "geniu" si "Einstein" si "la medicina cu tine"laughingCand trebuie sa fac ceva ma dedic intru totul si cand am de invatat, pai invaaat de ma ia naiba pentru ca imi place.Ok.Sunt pe a 12 a la stiinte ale
naturii,facem scoala din greu si vreau sa stiu daca chiar merita sa dau la medicina si daca e de mine aceasta facultate?! (sunt silitoare,constiincioasa, doar ca nu prea am incredere ca as fce fata si mi-e frica )Parintii ma sustin si asta isi doresc cel mai mult.Va rog sa-mi oferiti un sfat bun si nu de genu:medicina e grea(stiu asta dejalaughing)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tie-ti place chestia asta de ce sa n-o faci? Fa-o, dar s-ai grija, pentru ca poti deveni foarte usor o criminala, depinde ce fel de medic vrei sa te faci. Daca vrei legist, nu cred ca este nici un fel de problema. Asa ca indrazneste! Daca nu lupti viata ta va fi o pierdere de vreme. Daca-ti place sa inveti, si inveti cu sete mai ales cred ca esti mai mult decat potrivita pentru asa ceva, fiind silitoare, constiincioasa si alte calitati pe care sper ca ti le-ai atribuit corect. E normal s-ai o parere proasta despre tine, te simti complexata din nimic la fel ca si mine, si ca oricare alt om, fiecare se simte complexat in felul lui chiar daca vrea sa ascunda asta. Mult succes in viata. Si tine minte, mila pentru cei rai, cruzime pentru cei buni.

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si ce raspuns doresti?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

TU cati bani iti doresti? big grin

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru mine totul conteaza in viata, imi doresc cate ceva din fiecare, atati bani cat sa pot calatori in tarile mele preferate atat ca dupa moarte nu duci nimic dincolo, omul se viseaza mereu vesnic nimeni nu se gandeste la propia moarte cata lipsa de ratiune

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

De asta te rogi inainte de culcare? Pentru frica de moarte?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu sunt ateu

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Pai asta fac de obicei ateii, se roaga pe ascuns. rolling on the floor De asta ti-am raspuns asa, eram mai mult decat sigur ca faci parte dintr-o tagma.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Si ma rog de ce neam ruga pe ascuns?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

De frica de moarte, daaa.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce varsta ai?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Contemporan cu Dumnezeu, de fapt pot sa ma consider chiar eu Dumnezeu.

| Drimmero a răspuns:

Daca iti doresti sa te duci acolo si chiar te tii de treaba, n-ai de ce sa te temi. Ai incredere in capacitatea ta si in puterea ta,, doar asa poti face fata oricarei provocari! Eu iti doresc mult succes,, numai bine!

| OldSoul a răspuns:

Pai tu trebuie sa te gandesti daca ti-ar place sa lucrezi in medicina.
Daca vrei sa lucrezi in medicina, nu trebuie sa ti-se faca rau cand vezi sange sau chestii de astea.
Acum depinde si de ce ramura vrei sa alegi.
Insa avand in vedere ca ai dubii, nu cred ca ar trebui sa dai la medicina doar pentru ca asa vor ceilalti, sau doar pentru ca te-ar vedea mai "bine".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clar, nu esti geniu!

| DoriB20 explică:

Asta e problema cea mai mare la mine de fapt..Aud ca pentru a rezista trebuie sa -ti doeesti cu ardoare si sa vrei sa ajuti oameni etc.Nu pot spune ca sunt pasionata de medicina, a nu stiu cu ce se mananca.Da, aldr chimia, biologia si cam atat.Nu am un vis anume si nu am o pasiune mare pentru aceasta fcultate de asta nu stii ce vreaulaughing of

| anonim_4396 a răspuns (pentru DoriB20):

Daca ai sti, ti-ar fi mormant. :*