| Roliii a întrebat:

Am o problema foarte grava,sunt un baiat singuratic nu am prieteni,de mine nu pare sa-i pese cuiva,nu sunt solicitat, n-am avut niciodata prietena (deci nici macar n-am imbratisat vreodata o fata) pentru ca fetele nu vor sa fie cu mine si nu stiu de ce desi totusi unele fete mi-au spus ca sunt baiat rar ca eu nu-mi bat joc de fete s.a.,

Răspuns Câştigător
| Whemilly a răspuns:

Pai nu fi atit de timid...incearca sa comunici cu cei din jurul tau.Mai glumeste, incearca sa fii si tu in centrul atentiei.Incepe cu asta:fa-ti prieteni, ei te jor ajuta sa nu mai fii "invizibil"! Apropo citi ani ai ..pentru ca va veni si timpul cind vei avea si o prietenahappy.Ca sa cuceresti o fata trebuie sa-i acorzi atentie, dar nici sa nu exagerezi.Fii dragut cu ea si va intelega ca o placihappy Bafta! Sper ca te-am ajutathappy

3 răspunsuri:
| Vans a răspuns:

O să te obişnuieşti.
Singurătatea e faină.

| LegionarulRoman a răspuns:

Singuratatea te ajuta la reflexie, la intelegerea vietii.Si tu ce vrei:vrei sa devii Don Juan? Vrei sa devii Casanova? Fata care cu adevarat de va iubii se va atasa de tine, chiar daca esti singuratic.Sigur nu vrei sa devii denul de baiat care le sparge la buci pe fete si are cele mai multe iubite din clasa. Imbratisarea, sarutul sunt momente de maxima intimitate si nu trebuie impartasite cu nimeni, iar acesstea trebuie oferite persoanei pe care tu crezi ca va devenii sotia ta(caci asta este o gandire sanatoasa -iubita mea va deveni sotia mea).