| Mocanu_Andrei_1998 a întrebat:

Am o problema: Imi place de o fata si nu stiu cum sa ii spun ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| AdiZNoni a răspuns:

Depinde, daca sunteti doar colegi, cunostinte sau orice altceva in afara de prieteni, iti sugerez sa intri in vorba cu ea, fara frica. tongue Nu sarii direct cu "Buna, te plac!" (cu toate ca in unele cazuri merge thinking ) Din vorba in vorba, te legi de subiectele care ii par interesante, o aprobi (nu "DA, DA, DA", fa-o sa vada ca o asculti si ca esti interesat de ceea ce zice) dupa ce sunteti cat de cat prieteni, urmeaza:

Daca sunteti/Dupa ce ati devenit prieteni, simplu, leaga-te de lucrurile care-i plac (cum am spus mai sus), fa-o sa rada si cand vezi ca se simte bine PAC! ii spui ca ai ceva pe suflet si vrei sa-i zici, dupa care ii zici ca o placi (ar fi bine sa mentionezi si de ce o placi). Inca o chestie importanta, trebuie sa fi-ti singur, fata in fata SI NU PE MESS/FACEBOOK/SMS. Nu o spune ca un emo, aproape plangand, nici prea mandru sa nu pari. Siii. cam asta-i tot. BAFTA!

| Mocanu_Andrei_1998 explică (pentru AdiZNoni):

Nu prea ne intalnim doar prin pauze smug

| Mocanu_Andrei_1998 explică (pentru AdiZNoni):

Nu prea ne intalnim doar prin pauze. smug

| AdiZNoni a răspuns (pentru Mocanu_Andrei_1998):

Atunci cand o prinzi, intra in vorba cu ea, cerei un facebook, un numar, ceva acolo sa poti sa dai de ea si imprieteneste-te cu ea. laughing Dupa foloseste-te de ce ti-am zis.

| Mocanu_Andrei_1998 explică (pentru AdiZNoni):

Suntem prieteni de ceva timp vorbim si pe fb dar nu prea des

7 răspunsuri:
| PreaTareღ a răspuns:

Spune-i o poezie de dragoste. happy

| Solitude15 a răspuns:

In fiecare dimineata saluto intrebo ce face diferite chestii poti sa-i faci complimente cum ar fi "ce coafura shic ai astazi "sau"ce fustita draguta " crede-ma merge o mai poti invita la un suc intra cit mai mult in vorba cu ea si fii tu insatzi fetele simt cind le minti si inarmeazate cu mult curaj si intro dimineata apropie-te de ea si spune-i ca o placi dar ai grija sa nu fie martori cind sunteti singuri e mai romantic sau daca esti destul de curajos poti sa-i oferi un buchet de flori in fata mai multor colegi va fi un gest extraordinar funditahappy

| Mocanu_Andrei_1998 explică:

Nu prea ne intalnim
Dimineata mereu o caut dar nu dau de ea smug