| andreea_1419 a întrebat:

Am o problema imi place de un baiat dar nu stiu cum sa-i spun.Este cu un an mai mare decat mine, in vara trecuta am aflat de la niste baieti si de la o fata ca ma place. Din cate am vazut nu are nicio prietena.

5 răspunsuri:
| DiaNa357 a răspuns:

Buna.Nu pot sa cred...sunt in aceeasi situatzie ca tinelaughing). Fatzi curaj si intreaba-l daca te place(intre partu ochi), poate functioneaza(am sa incerc si eu)laughing.

| Deni4you a răspuns:

Mama! Esti norocoasa! Eu am acelasi caz numai ca este cu 3 ani mai mare decat mine si nu sunt sigura daca ma place.Profita de asta! Petreceti cat mai mult timp cu el,de preferabil singuri si daca va intelegeti bine, cand consideri ca e momentul potrivit (eu zic sa-i zici in fata te simiti mult maai bine dupa-aceia)spune-i care-i faza : "-Uite ce e, eu te plac, esti dragut si nu imi pasa daca ma placi sau nu!".Eu asa fac de obicei.Astepti o zi dupa aceia si vezi ce spune.

| oOAndreeaOo a răspuns:

Buna! Pai multi care au aceeasi problema ca si tine au asteptat sa vina lucrurile de la sine, dra tu poti sa-l apordezi altfel.1.Cand te intalnesti cu el zambestei mereu si salutal fiind mereu vesela.
2.Cand puteti vorbii intreab-l de ineresele lui ( sport, carti, muzicA) astfel ii dovedesti ca iti pasa de hobby-urile lui.
3. Daca stii ca are vreo problema ( sanatate, familie) incearca sa-l ajutti si sa-l consolezi dovedind ca iti pasa de viata lui.
4. Daca incearca un mic flirt cu tine poti proceda in doua moduri:
a) daca el este mai iepuras play,, girl'' cum s-ar zice arata-i o privire rece si incearca sa flirtezi usor cu altcineva. Isi va da seama ca nu te poate cucerii doar cu prviri si te va dorii mai mult.
b)daca este mai sensual si tandru incearca sa-i raspunzi cu un mic zambet, plimbandu-ti mana usor prin par.
Sper sa te ajute sfaturile mele, iar daca nici unul nu merge incearca sa te in talnesti cu el odata, incepand sa discuti cu el despre o tema ( prieteni, vacanta), iar pe la sfarsitul convorbiri incerci sa ii spui asa ceva de genul,, uite, eu te plac, si vreau sa stiu daca sentimentul este reciproc''. Depinde pe urma de raspunsul lui. Daca zice da totul va veii de las sine. Sper sa fii in cele din urma cu el si sa aveti o relatie frumoasa.

| Dianaaa1997 a răspuns:

Daca tot va placeti, de ce nu actionezi/actionati? Nu sta in loc, caci el va putea crede ca nu il placi si atunci va cauta alta fata. Dai si tu semne ca il placi, iar atunci cand o sa fi sigura ca si el te place fi sincera cu el si spune-i. Succes :*

| kat0169 a răspuns:

Pai poate poti sa-i transmiti prin prietenii care ti-au spus tie ca si el te place si poate sa incercati odata sa iesiti toti impreuna ca va va mai cunoasteti. Apropo, daca prietenii tai ti-au comunicat VARA TRECUTA ca el te place nu vreau sa te dezamagesc, dar sunt mari sansele ca el sa se fi orientat spre o alta fata. Se poate si ca daca te-a placut odata sa te placa si a doua oara totusi. Poate ar trebui sa va cunoasteti mai bine si dupa vezi tu ce se va intampla. SUCCES!