| InvizibLeUser a întrebat:

Am o problema. Ma intilnesc cu un baiat, dar el cu o luna in urma se intilnea cu prietena mea, si el i-a spus ca nu se mai pot inilni, ca lui nu-i mai place de ea si a inceput ca vorbeasca cu mine. Mie mi-a placut de el si lui de mine insa prietena mea inca il mai simpatizeaza pe acel baiat si cind aude ca vorbesc cu el prin skype sau imi da inimioare de sf. Valentin ea se supara tare. Ce sa fac? nu vreau sa-mi supar prietena dar nici sa-mi pierd prietenul. PS. nimeni nu stie ca ne place unul de altul

Răspuns Câştigător
| Tweetymrrr a răspuns:

Mdeastraight faceCe ai de gand sa-ti dai prietena pe`un tip?! Si cand iti va face si tie la fel ca ea...ca naoh go on odata si odata tot se plictiseste de tine, ce faci?straight face.Te duci la prietena ta? Nu; l`ai ales pe elhappy
Parerea mea e ca nu merita.O sa ai tot timpul pentru baieti, si poate chiar sa gasesti unul mai ceva ca acesta.Nu te pripi sa iei decizii gresitewinking
BaFtha~!

4 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

Trebuie sa faci o alegere oarte dificila:

Ori o alegi pe prietena ta cea mai buna sau pe baiatul cel chipes...Grea alegere!
Eu te-as sfatui sa-i spui acelui baiat ca nu vrei sa-ti ranesti prietena (deaorece ea inca tine la el).
Oricum tu trebuie sa te gandesti astfel:
''Da oare de ce m-o ales pe mine din atatea fete? Sigur urmareste el ceva!''(poate vrea sao faca geloasa pe prietena ta ca el iese cu tine!)

Orice alegere ai face nu uita:
''Prietenia adevarata dureaza mai mult, dar iubirea e ceva trecator!''

Trebuie sa te gandesti si pe viitor:
Daca cumva baiatul asta iti da papucii asa cum i-a dat si prietenei tale, tu vei ramane in dezavantaj: nu o sa-l mai ai nici pe el, nici pe prietena ta cea mai buna.

Eu te-as sfatui sa ii spui acelui baiat ce simti pentru prietena si ca nu vrei sa-i ranesti sentimentele.

| Angyclon a răspuns:

Pai, da, am vazut ca ai primit sfaturi de alegere. cam asa e si primul meu sfat. Daca ar fi sa alegi ai alege-o pe ea pentru dragostea e trecatoare dar prietenia ramane.
Dar mai am o idee, nu stiu cat de buan dar ar putea functiona.
De ce nu ii gasesti prietenei tale un iubit? fa-i cunostinta cu persoane noi, fa-i lipeala cu cineva. Asta ar merge si ai ramane cu amandoi, asta in cazul in care chiar nu vrei sa renunti la nici unul. Scuze daca nu te-am ajutat

| InvizibLeUser explică:

Da, aveti dreptate, dar totusi e atit de frumusel acel baiat, insa prietenia e mai presus de toate. multumesc

| InvizibLeUser explică:

Da, ar fi o idee buna. dar ea imi repeta in fiecare zi una si aceeasi "mie imi trebu numa el si atit, mai mult nimeni. dar daca se intimpla ca in sfirsit uita macar pe 2 zile de el, o sa incerc. bine spus.